• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی نگاه شفقت‌آمیز به خود: خود را درآغوش بگیر!

• نویسنده موضوع Nazanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 22
  • بازدیدها 383
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
گام سوم ذهن آگاه باشید
در اینجا و اکنون باشیم و شرایط حال را در نظر بگیریم نه گذشته و آینده ذهن ما بصورت مداوم فعال است و اخطار می دهد یاد بگیرید که به طور مثبت تری فکر کنید و آگاهی بدون قضاوت و بیشتر مشاهده ای داشته باشید. و درگیر مبارزه با افکارمان نشویم یا تحت تاثیر آنها قرار نگیریم در تمرین بنویسید: « شرایط سختی دارم ».« باید در این لحظه با خودم مهربان باشم ».

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Nazanin

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
مثل گوش دادن به یک آدم پرحرف، بجای واکنش نشان دادن فقط پاسخ دهیم گاهی فقط می گوییم آهان درسته مرسی گاهی فقط گوش می دهیم . مجبور نیستیم هر فکر و احساسی را واقعی بدانیم تصمیم بگیریم که کدام شایسته توجه است می توانیم دقت و ادراکمان را زیر سوال ببریم و برداشتمان از واقعیت را به چالش بکشیم مثلا احساس ناراحتی دارید از کسی که به شما توجه نکرده آن را به چالش بکشید چرا اینطور فکر کردم؟قضاوتم درست بوده؟ چون یک نفر فقط در میهمانی به من نگاه نکرد حس بی ارزشی کردم؟ چون او مشغول بود و به همه توجه زیادی نداشت من باید از او دلگیر شوم ؟ آیا او با همه خوش و بش داشت بجز من؟ چقدر خودم تلاش کردم برای صحبت کردن با او؟ و در نهایت اینکه هر کسی حق دارد کسی را تایید نکنه یا به او نزدیک نشود این دلیلی بر بی ارزشی آن فرد نیست.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
وقتی واقعیت ها با خواسته های ما هماهنگ نباشد احساس رنج می کنیم . آگاه بودن به شرایط در انتخاب و قضاوت ها تاثیر می گذارد . زمانیکه غرق در تماشای فیلم ترسناک هستید ذهن ما را به شرایط ترس می رود تپش قلب را حس می کنیم اما با شنیدن صدایی از اطراف متوجه می شوید که در اینجا و اکنون هستید نه در تصورات غیر واقعی ذهن تان و آرام می شوید یا در ترافیک ، اگر غر بزنیم بدنبال مبارزه و اجتناب باشیم زمان سختر و رنج آورتری را تجربه می کنیم ، اما اگر بپذیریم که درحال حاضر اینجا هستیم چطور می توانیم از لحظه استفاده مثبت داشته باشیم بجای دامن زدن به حس بد کردن اگر از صبر کردن در ترافیک کلافه شدیم می شود یکی از کارهایی که در اوقات بیکاری باید انجام دهیم را انجام بدهیم مثلا صوت آموزشی که لازم بود گوش دهیم را گوش می کنیم . بدون توجه به منفی بافی های ذهن از ترافیک در لحظه باشیم و ل*ذت می ببریم پس اینجا واکنشی عمل نکرده ایم و با شفقت به خود به کاری که به ما آرامش و التیام می دهد را انجام می دهیم . کریستوفر گرمر میگوید : «یک لحظه شفقت‌ورزی به خود می‌تواند کل روز شما را تغییر بدهد. رشته‌ای از این لحظات می‌تواند تمامی زندگی شما را تغییر بدهد»

بالا