• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی ترس هایت را شکست بده! غلبه بر ترس ها

• نویسنده موضوع Nazanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 272
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
اما ترس های دیگر ناسالم و غیرضروری است. بعضی اوقات، ترس شما باعث احتیاط بیشتر از آن چه نیاز دارید می شود. به عنوان مثال، ترس از ملاقات با افراد جدید. ممکن است ترسناک باشد، اما ملاقات با افراد جدید هیچ تهدیدی واقعی برای امنیت شما نیست. این ترس ناسالم است زیرا شما را در انجام کارهایی متوقف می کند که در غیر این صورت ممکن است از آنها ل*ذت ببرید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Nazanin

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

غلبه بر ترس ها؛ ترس، اضطراب یا فوبیا؟​

احساس ترس، نگرانی یا استرس ممکن است ناراحت کننده باشد ، اما معمولاً با از بین رفتن علت استرس شما از بین می رود. در اینجا برای مبارزه با ترس خود به کمک زیادی احتیاج نخواهید داشت، زیرا طولانی مدت نیست.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
اضطراب یک بیماری جدی تر است. معمولاً اضطراب در شرایط فشار زیاد است. به عنوان مثال، قبل از سخنرانی یا امتحان دادن. همچنین ممکن است پس از یک رویداد استرس زا مانند تصادف دچار اضطراب شوید

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
یک اختلال اضطرابی متفاوت است، زیرا آن احساسات اضطرابی حتی در صورت عدم وجود دلیل واضح وجود دارد.

اگر احساس اضطراب شدید که شدید است یا اغلب اتفاق می افتد، یا اگر روی زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد ، می توانید با پزشک عمومی مشورت کنید. ممکن است دچار اختلال اضطراب شوید. بسیاری از افراد قبل از کمک گرفتن سال ها از اضطراب رنج می برند، اما اگر یک ماه یا بیشتر این احساسات را داشته باشید پزشک عمومی می تواند گزینه های مختلف درمان را با شما در میان بگذارد.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

فوبیا چیست؟​

فوبیا ترس غیر منطقی از یک شی یا موقعیت خاص است. فردی که دچار هراس است، در صورت قرار گرفتن در معرض این شی یا موقعیت خاص – یا گاهی اوقات اگر فقط به آن فکر کند، می تواند اضطراب شدیدی را تجربه کند.

فوبیاها و هراس های رایج عبارتند از:

• پرواز کردن با هواپیما
  • ترک محیط های آشنا
  • فضاهای بسته
  • عنکبوت و سایر حیوانات
  • تزریق و خون
  • عروسک و دلقک

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

مدیریت ترس و غلبه بر ترس ها​

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای مبارزه با ترس خود تلاش کنید. اگر علائم خفیفی دارید، پزشک عمومی یا یک مشاور ممکن است به شما پیشنهاد کند ابتدا سبک زندگی خود را تغییر دهید. تغییرات ساده، مانند ورزش منظم، می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد. خوردن وعده های غذایی سالم، خواب کافی و کاهش یا اجتناب از محرک هایی مانند کافئین و ا*ل*ک*ل نیز می توان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
اگر علائم شما جدی تر است، ممکن است پزشک عمومی برای درمان مانند رفتار درمانی شناختی (CBT) به یک درمانگر مراجعه کند. CBT نوعی درمان روانشناختی است که می تواند به شما کمک کند افکار و رفتارهای مفید را که باعث اضطراب شما می شوند تغییر دهید.

CBT شامل کار با یک درمانگر برای بررسی الگوهای تفکر (شناخت) و عملکرد (رفتاری) شما است که باعث می شود بیشتر دچار مشکل اضطراب شوید یا در صورت احساس اضطراب مانع بهبودی شما شود.

وقتی آن الگوها را شناختید، می توانید تغییراتی ایجاد کنید تا الگوهای غیر مفید را جایگزین الگوهای جدید کنید که به شما در کاهش اضطراب کمک می کند و به شما کمک می کند تا از پس آن بر بیایید. CBT یک درمان رایج برای اختلالات اضطرابی است.

استراتژی هایی که ممکن است به عنوان بخشی از CBT با درمانگر خود استفاده کنید شامل موارد زیر است

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

حل مسئله​

• مواجهه درمانی (یادگیری مبارزه با ترس از چیزی با درک آن و به تدریج در معرض آن قرار گرفتن، در یک محیط امن)
  • بازسازی شناختی (یادگیری شناختن افکار منفی خود، اختلاف نظر در آنها و فکر کردن به روشهای مفیدتر برای پاسخ به یک موقعیت)
  • هوشیاری (تمرکز بر لحظه فعلی – تأیید و پذیرش افکار، احساسات و احساسات جسمی ب*دن، بدون برچسب زدن به آنها به عنوان خوب یا بد)
    آرامش

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
  • درمان های الکترونیکی (که به آن روش های درمانی آنلاین یا روان درمانی با کمک رایانه نیز گفته می شود) می تواند یک گزینه موثر برای افرادی باشد که اضطراب خفیف تا متوسط دارند. اکثر درمان های الکترونیکی از همان اصول CBT یا رفتار درمانی پیروی می کنند. آنها به شما می آموزند كه چگونه الگوهای تفكر و رفتاری را كه موجب اضطراب می شوند یا شما را از غلبه بر اضطراب باز می دارند، شناسایی و تغییر دهید.
برخی از افراد ایجاد نردبان ترس را مفید می دانند – ترس خود را شناسایی کنید ، یک هدف تعیین کنید و سپس مراحل بعدی را برای رسیدن به آن انجام دهید. به عنوان مثال، اگر از پرواز می ترسید، نردبان ترس شما می تواند اینگونه باشد:

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
  1. برای غلبه بر ترس ها به عکس های هواپیما نگاه کنید.
  2. فیلم های هواپیماها را تماشا کنید.
  3. با شریک زندگی یا دوست خود به فرودگاه بروید.
  4. برای غلبه بر ترس ها می توانید در ادامه خودتان به فرودگاه بروید.
  5. با شریک زندگی یا دوست خود در شبیه ساز هواپیما بنشینید.
  6. خودتان در شبیه ساز هواپیما بنشینید.
  7. با شریک زندگی یا یک دوست خود در یک سفر هواپیمایی شبیه سازی شده شرکت کنید.
  8. به تنهایی در یک سفر هواپیمایی شبیه سازی شده شرکت کنید.
  9. با شریک زندگی یا یک دوست خود یک پرواز کوتاه انجام دهید.
  10. خودتان یک پرواز کوتاه انجام دهید.

بالا