• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روش های تشخیص کارت حافظه یا رم تقلبی از اصلی (دوربین عکاسی)

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
پنج) برند کارت حافظه

گاهی اوقات کارت‌های حافظه برای آن تقلبی بودن آن‌ها لو نرود، از برند و نام سازندگان معتبر استفاده می‌شوند و حتی روی کارت حافظه هم لوگوی آن وجود دارد. درحالی‌که این لوگو و نام برند با فونت و سایز متفاوتی نسبت به آن لوگو و نام آن برند روی محصولات درج می‌شود که این موضوع نشان‌دهنده تقلبی بودن آن است.

همچنین گاهی اوقات با غلط املایی روبرو هستند که در نهایت باعث شناسایی راحت‌تر برای کاربران می‌شود. برخی کارت‌های حافظه هم با برندهای نامعتبر وارد بازار می‌شوند که اصلاً وجود خارجی ندارند؛ این مسئله باعث می‌شود تا کاربران ناآگاه چنین محصولاتی را خریداری کنند.

در آسیا شرکت‌های زیادی وجود دارند که فلش‌های مشکل‌دار و ردشده برندهای اصلی را به‌رایگان یا قیمت ناچیز پیدا می‌کنند و آن را به‌عنوان یک محصول اصلی به فروش می‌رسانند! از طرف دیگر، در کشورهایی نظیر چین فلش‌های بی‌کیفیت و تقلبی تولید می‌شود و تحت عنوان برندهای معتبر و اصلی وارد کشورهای دیگر نظیر ایران می‌شود.

تشخیص این مسئله تنها با استفاده از چک کردن بارکد و شماره سریال محصول از طریق سایت برند مربوطه قابل تشخیص است که حتی گاهی از این طریق هم تشخیص آن سخت خواهد بود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
شش) بررسی بارکد کارت حافظه از طریق سایت مربوط به آن برند

محصولات معتبر در حوزه دیجیتال همگی دارای شماره سریال هستند و بسیاری از برندها بخشی را در سایت در نظر گرفته‌اند که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید اصالت محصول را چک کنید. پس از چک کردن شماره سریال در سایت، اگر صحت اصلی بودن آن ثابت شد که محصول اصلی است اما در غیر این صورت، بهتر است از فروشگاه دیگری اقدام به خرید محصول موردنظر خود کنید.

البته گاهی اوقات شماره سریال مربوط به محصول اصلی است اما کارت حافظه داخل بسته‌بندی، شماره سریال دیگری دارد که در این صورت باید بسته‌بندی را باز کرده و آن عدد را با شماره سریال روی بسته‌بندی تطبیق دهید. اگر یکی نیست، محصول تقلبی است و نباید آن را خریداری کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
هفت) کارت حافظه با ظرفیت‌های بسیار بالا

تا کنون هیچ شرکت معتبری پیدا نشده است که حافظه‌های یک ترابایت یا بیشتر را در قالب کارت حافظه و مموری کارت تولید کند! زیرا چنین چیزی عملاً غیرممکن است و نمی‌توان با تکنولوژی کنونی چنین حافظه را در یک کارت حافظه کوچک ذخیره کرد.

درحالی‌که برخی از افراد سودجو مموری کارت‌هایی با ظرفیت 2 ترابایت یا بیشتر به فروش می‌رسانند. هنگامی که افراد آن را به کامپیوتر خود وصل می‌کنند، متوجه می‌شوند که چنین حافظه‌ای واقعاً وجود ندارد و پول خود را دور ریخته‌اند

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
تشخیص تقلبی بودن پس از خرید

اکنون که با روش‌های تشخیص کارت حافظه فیک پیش از خرید آشنا شدید، زمان آن رسیده که با روش‌های پس از خرید کارت حافظه برای تشخیص اصالت آن هم آشنا شوید. در این بخش به بررسی 3 روش مختلف برای تشخیص اصالت کارت حافظه می‌پردازیم:

یک) بررسی ظرفیت واقعی کارت حافظه

پس از آن که کارت حافظه را خریداری کردید، اولین چیزی که باید چک کنید ظرفیت واقعی آن است! یکی از مشکلاتی که کارت حافظه تقلبی دارد، این است که حافظه‌ای که روی بسته‌بندی نوشته است با حافظه واقعی آن متفاوت است.

برای بررسی آن کافی است کارت حافظه را وارد دستگاه یا کامپیوتر خود کنید و ببینید که چقدر فضا در اختیار شما قرار می‌گیرد! بخشی از فضای کارت حافظه کمتر از میزان نوشته شده است اما این مقدار زیاد نیست؛ به‌عنوان‌مثال در کارت حافظه 32 گیگ بستگی به برند آن، ممکن است کمتر از 30 گیگ حافظه در دسترس باشد. اما اگر در یک کارت حافظه 32 گیگ تنها 8 گیگ فضا در اختیار شما باشد، کاملاً واضح است که کارت حافظه موردنظر تقلبی است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
دو) تست سرعت انتقال فایل

پس از اتصال کارت حافظه به دستگاه یا کامپیوتر خود، باید سرعت آن را تست کنید. برای تست سرعت کارت حافظه کافی است یک فایل را داخل آن کپی کنید و ببینید که سرعت انتقال آن به‌اندازه کافی است یا خیر! اگر سرعت آن خیلی پایین باشد و فایل شما یک فایل معمولی نظیر فیلم باشد، نشان‌دهنده تقلبی بودن آن است. برای آن که سرعت را دقیق‌تر اندازه‌گیری کنید، می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلفی نظیر Disk Speed Test استفاده کنید تا سرعت واقعی آن را بسنجید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
سه) تست سرعت خواندن از کارت حافظه

اگر سرعت باز کردن فایلها در کارت حافظه بسیار بالا باشد، نشان‌دهنده تقلبی بودن آن است! زیرا برندهای معتبر کارت حافظه را به نحوی طراحی می‌کنند که در کم‌ترین زمان اطلاعات فراخوانی شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
چگونه با خیالی آسوده کارت حافظه اورجینال بخریم؟

اکنون که با روش‌های شناخت کارت حافظه تقلبی آشنا شدید، ممکن است بپرسید که چگونه کارت حافظه اورجینال خریداری کنیم؟ واقعیت این است که هر روز کارت حافظه تقلبی به کارت حافظه اصلی نزدیک‌تر می‌شود و تشخیص آن سخت‌تر است

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
به همین دلیل بهتر است از فروشگاه‌های معتبر و حرفه‌ای خرید خود را انجام دهید تا بتوانید یک خرید مطمئن و ایمن را تجربه کنید. برای خرید کارت حافظه میتوانید به فروشگاه نورنگار مراجعه کرده و با مقایسه محصولات با یکدیگر، یکی را انتخاب و خریداری کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
کارت حافظه یکی از لوازم دیجیتالی است که کاربرد زیادی در بخش‌های مختلف دارد! از عکاسان گرفته تا افرادی که موبایل استفاده می‌کنند، همگی به کارت حافظه نیاز دارند.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,995
امتیازها
0
کیف پول من
211
حتی افرادی که با استفاده از MP4 پلیر موسیقی گوش می‌دهند، بازهم معمولاً به کارت حافظه نیاز دارند تا بتوانند موزیک دلخواه خود را بر روی آن بریزند.

بالا