• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

پنج راه برای استفاده بهتر از دیافراگم

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 273
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
5-فرم دهی نورها و هاله‌ها

بعضی از انحرافات لنز، که می‌توانند با استفاده از تغییر درجه‌ی دیافراگم لنز کنترل شوند، نور و هاله‌ها هستند.وقتی لنز را به سمت منبعی روشن مانند خورشید می‌گیرید، شاید متوجه کاهش کنتراست و حتی فرم‌های عجیب تصاویر خود شوید. این موارد، نور و هاله نامیده می‌شوند.

موردی متداول که بین تمامی لنزها مشاهده می‌شود، این است که بستن دیافراگم، باعث کاهش نور و هاله می‎‎شود، اما فرم هاله‌ها را نیز تغییر می‌دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پس با تغییر واحد دیافراگم، میتوانید بر این موارد تاثیر بگذارید. توجه کنید که چطور در F/1.4، نورها می‌توانند ظاهری تقریبا هاله مانند به خود بگیرند، اما وقتی دیافراگم را می بندید، این مقدار کاهش میابد و حتی باعث ایجاد ستاره‌هایی می‌شود که در قسمت قبل، در مورد آنها صحبت کردیم. باید دوباره به این موضوع توجه داشته باشیم که لنزها با یکدیگر متفاوت هستند، پس آزمایش کنید.

در اینجا میتوانید نور مشخص و شبح گونه لنز Mitakon 35 میلی‌متری f/0.95 را با دیافراگم کاملا باز مشاهده کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
جمع بندی

پس، همانطور که مشاهده می‌کنید، این کنترل ساده، دارای پتانسیل بسیار برای تغییر ظاهر تصاویر شماست. دیا‌فرا گم را به عنوان یک ابزار برای تعریف داستان موردنظر خود در نظر بگیرید. اگر داستان شما برای تکمیل نیازمند تار بودن است، می‌توانید با استفاده از دیا‌فرا گم ، ظاهر آن را تغییر دهید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
ملاحظات بسیار زیاد دیگری نیز مانند وضوح، کنتراست و اختلالات وجود دارند که به انتخاب دیا‌فرا گم شما مربوط هستند، پس حتما لنز خود را امتحان کنید و طرز کار این موارد را نیز، یاد بگیرید. از همه مهم تر، ل*ذت ببرید و خلاق باشید.

بالا