• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

نگاهی به ادبیات داستانی معاصر ایران

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 273
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
ورود زنان در عرصه‌ی داستان‌نویسی

ورود زنان به عرصه‌ی نویسندگی و افزایش آثار داستانی که خالق آن‌ها زن‌ها هستند از دیگر تغییراتی است که انقلاب اسلامی در رشد آن بی تاثیر نبود. در اواخر دورۀ شاه بتدریج زنان پای به عرصۀ نویسندگی گذاشتند و شگفت‌آور است که این گرایش در جمهوری اسلامی حتی تشدید شد. اسلامی کردن آموزشگاه‌های عالی و دانشگاهها سبب شد که زنان بیشتری به صف نخبگان دانش آموخته بپیوندند. پیشتر خانواده‌های مذهبی و محافظه‌کار غالباً از فرستادن دختران خود به آموزشگاه‌های دولتی خودداری می‌کردند، زیرا از تأثیر بد محیط بر اخلاق فرزندانشان می‌ترسیدند. پس از آنکه این ملاحظات منتفی شده دختران جوان بیش از پیش به تحصیلات عالی روی آورده‌اند. پیامد طبیعی این گرایش آن است که در سالهای اخیر زنان بیشتری دست به قلم می‌برند و جنبه‌های مختلف زندگی زنانه را در ایران وصف می‌کنند، نه تنها از ستم مردان در جامعۀ پدرسالار انتقاد می‌کنند، بلکه از سهمی که خود زنان در آن دارند، سخن می‌گویند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
در ده-بیست سال گذشته، تعداد قابل توجهی از پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی را زنان نوشته‌اند. «بامداد خمار» نوشته فتانه حاج سید جوادی ۴۷ بار و «سهم من» نوشته پرینوش صنیعی ۱۴ بار تجدید چاپ شده‌اند. هرچند این رمان‌ها داستان‌هایی خطی هستند که در مضمون آنها جریانی از پند و اندرز رونمایی می‌کند و شاید بتوان آن‌ها را نسخه‌های تکراری از نوشته‌های نویسندگان زن دهه ۲۰ دانست اما با نثری شیوا و روان از جذابیت خاصی برای خواننده عصر خود برخوردار‌اند. در مضمون نیز این داستان‌ها سهم معلق در هوای زنان را که می‌خواهند خارج از دالان‌های تاریک اجتماعی حرکت کنند مثل یک علامت سوال بزرگ پیش روی خواننده می‌گذارند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MAHDIS
بالا