• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

احکام چرا ق*مار حرام است؟

• نویسنده موضوع hasti
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 132
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
#ق*مار

✅پرسش: می خواستم بپرسم که چرا ق*مار حرام است؟

🌺پاسخ: اولا به دلیل آثار بسیار زیانبار فردی، جمعی ق*مار بر افراد جامعه و اقتصاد آن، عقل، قرآن، روایات و اتفاق همه علمای شیعه و سنی بر عدم جواز و حرمت ق*مار می باشد.

🔸ثانیا خدواند در قرآن ق*مار را در ردیف می گساری و بت پرستی و از کارهای پلید شیطانی دانسته و دستور به اجتناب از آن داده است؛ زیرا قمارباز و معتاد به ق*مار برای جبران شکست های خود و یا پاسخ به احساس طمع و آزمندی اش می تواند تمام سرمایه خود و خانواده اش را وسط بگذارد و زمانی که دیگر پولی برای این کار ندارد به فکر دزدی، کلاهبرداری به اشکال مختلف می افتد.

🔰این روند ممکن است تا جایی پیش برود که پیوندهای خانوادگی را از بین ببرد و فرد را مستاصل و دچار صدمات جبران ناپذیر روانی سازد. همچنین از تفرقه و دشمنی، خشم و نفرت، جنگ و قتل، انحطاط اخلاقی، طلاق، اضطراب و نگرانی، خودکشی و هیجان های عصبی نیز به عنوان آثار شوم ق*مار م یتوان نام ببریم.

🔹ثالثا تحقیقات و گزارشهای فراوانی که در کشورهای غیر اسلامی صورت گرفته نیز از آثار بسیار زیانبار و غیر قابل جبران ق*مار حکایت دارد؛

🔰 یک قمارباز حرفه ای به خبرنگار نیویورک تایمز گفت: «من چنان در این سوراخ گیر کرده بودم که می بایست یا بیرون آیم یا خودکشی کنم»
( 📒نشریه انجمن امور همگانی نیویورک، ص9ـ14)

🔰جرج واشنگتن در 1783 در مورد ق*مار یک بررسی تحلیلی انجام داد و به نتایج بسیار دقیقی دست یافت: ق*مار، مایه ویرانی بسیاری از خانواده های آبرومند و محترم و سبب از دست دادن شرف و حیثیت، و علت خودکشی است… قمارباز برنده همچنان به بُرد ادامه می دهد تا گرفتار شکست شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

بالا