• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اکسسوری 10 جواهر کمیاب و گران قیمت دنیا

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 22
  • بازدیدها 6K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
گرندیدریت «Grandidierite»

گرندیدریت درسال ۱۹۰۲ در مناطق جنوبی ماداگاسکار کشف شد و از جمله سنگ‌هاي قیمتی بسیار کمیاب و نادر جهان بـه شمار میرود. تعدادی سنگ گرندیدریت دیگر نیز در کشور هـای سریلانکا، نامیبیا و مالاوی یافت شد اما از ارزش جواهری برخوردار نبودند. رنگ این سنگ، سبزِ مایل بـه آبی اسـت و شباهت زیادی بـه رنگ آب زلال اقیانوس دارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
17704942-parsnaz-com.jpg
هر چـه رنگ گرندیدریت مات و کدر باشد، ارزش آن نیز بـه همان مساوات کمتر خواهد بود. گرندیدریت، سنگی نسبتاً سفت و سخت اسـت اما اگر در قالب یک انگشتر قرار گیرد، ممکن اسـت در مقابل خط و خش، ضعیف باشد. با توجه بـه تنوع بالای این سنگ، قیمت آن نیز متغیر اسـت. عده اي از نمونه‌هاي سنگ گرندیدریت با قیمت ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار برای هر قیراط، خرید و فروش می شوند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
سنگ بنی توئیت «Benitoite»
سنگ بنی‌توئیت از رودخانه‌ي سن بنیتو واقع در ایالت کالیفرنیای ایالات امریکا بـه دست می آید. این سنگ کمیاب درسال ۱۹۰۷ کشف شد و دارای رنگ ارغوانی غلیظ اسـت. سنگ بین‌توئیت بـه طرز جالبی زیر نو ماورا بنفش می‌درخشد. این سنگ در ایالت آرکانزاس ایالات امریکا و ژاپن نیز یافت شده اسـت.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
1281814976-parsnaz-com.jpgاما تنها معدن آن واقع در جایی اسـت کـه برای نخستین بار کشف شد. کلکسیونرها همواره بـه دنبال سنگ بنی‌توئیت هستند اما نمونه‌هاي بزرگ‌تر از یک قیراطی آن بسیار کمیاب اسـت. بنی‌توئیت طبق معمولً در ساخت جواهرات استفاده میشود و قیمت هر قیراط آن ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار اسـت.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
یشم سیاه «Black Opal»
رنگ یشم سیاه طبق معمولً سفید، شیری یا آبی اسـت. البته یشم سیاه دارای رنگ‌هاي سیاه و خاکستری و خال‌هاي رنگین‌کمانی در قسمت‌هاي داخلی نیز هست. حضور این رنگ‌ها درون سنگ یشم سیاه، بدلیل وجود کربن و اکسید آهن اسـت. هر چـه ته‌مایه‌ي رنگ یشم سیاه تیره‌تر باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. از آنجایی کـه ج*ن*س این سنگ بسیار نرم اسـت و برای استفاده بایستی در شرایط مناسبی قرار گیرد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
784777122-parsnaz-com (1).jpgیشم سیاه طبق معمول در ساخت گوشواره‌ها میتواند مفید واقع شود. استخراج یشم سیاه فقط در معدن Lightning Ridge واقع در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا صورت می گیرد. یشم سیاه درسال ۲۰۰۸، بـه سنگ تزئینی ملی استرالیا تبدیل شد. بدلیل کمیاب بودن سنگ یشم سیاه، هر قیراط آن در حدود ۲۳۰۰ دلار بـه فروش میرسد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
سنگ تانزانیت «Tanzanite»
تانزانیت از دامنه‌‌ي کوه کلیمانجارو واقع در کشور تانزانیا بـه دست می آید. این سنگ گران‌بها تا قبل از دهه‌ي ۱۹۶۰ کشف نشده بود. جواهرفروشی تیفانی با عرضه‌ي این سنگ بـه بازار، موجب محبوبیت بسیار زیاد آن پس از یاقوت کبود شد. تانزانیت دارای رنگ ارغوانی آبی مانند اسـت کـه بسته بـه شدت رنگ و فامش، گاهی در قالب آبی کم‌رنگ و گاهی نیز بـه صورت ارغوانی تیره یافت می شود.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
119396518-parsnaz-com.jpgهر چـه رنگ سنگ تانزانیت درخشان‌تر باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. آبی رنگ بودن این سنگ بدلیل وجود عنصر وانادیم در آن اسـت کـه اگر بـه مدت ۳۰ دقیقه در دسترس گرما قرار گیرد، تیره‌تر هم خواهد شد. با توجه بـه کمیاب بودن تانزانیت، گفته میشود معادن این سنگ پس از ۲۰ الی ۳۰ سال بـه کلی خالی خواهد شد. ارزش هر قیراط این سنگ ارزشمند، ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار اسـت.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
تافیت «Taaffeite»

سنگ تافیت کـه بـه صورت بی‌رنگ و بنفش کم‌رنگ یافت میشود، درسال ۱۹۴۵ کشف شد. نام این سنگ بـه افتخار کاشف آن یعنی ریچارد تافی انتخاب شده اسـت. نخستین سنگ تافیت بـه روش‌هاي مرسوم مانند کند و کاو در معدن یافت نشد. در واقع تافیت نوعی سنگ تراش‌خورده بود کـه با سنگ اسپینل «لعل بدخشان» اشتباه گرفته میشد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
658698175-parsnaz-com.jpg
در حال حاضر، تعداد اندکی از این سنگ در اختیار مردم اسـت و عمدتاً از کشور هـای سریلانکا و تانزانیا بـه دست می آید. تافیت فقط در صنعت جواهرسازی مورد استفاده قرار میگیرد؛ با این حال، این سنگ در بازار بسیار کمیاب اسـت. تا زمانی کـه معادن بیشتری برای استخراج تافیت پیدا نشود، قیمت هر قیراط آن بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار متغیر خواهد بود.

بالا