• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

سنگ‌صبور سنگ صبور | خیالات من

• نویسنده موضوع بی نهایت
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

"ASHOB"

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-16
لایک‌ها
24,092
امتیازها
88
کیف پول من
7,839
باهات موافقم به نظرم قوه تخیل رو اگه خود فرد بتونه کنترل کنه خیلی هم مفید و حس دلنشینی برای اون قرده نمی تونم بگم دوستمون چه حسی داره چون اون طور که تعرف کرده به صورت افراطی غرق در تخیلاتش میشه
اما درمورد سوال شما آشوب جان منم متقابلا به عقیده شما احترام می ذارم و تنها حسی که در این مورد دارم رو بیان می کنم (^SaraB֎)
راستش اینکه میگی غیر واقعیه و شما می دونین که هرگز چنین چیزی واقعیت نداره درسته مثل این می مونه که خواب باشی و یه خواب خیلی قشنگ و باب میلت رو ببینی و بعد که پا شدی می دونی هیچ کدوم از اونا واقعیت نبوده اما از تصور این که اگه واقعیت داشت چه قدر جالب می شد یا چقدر خوب می شد حس خوبی بهت دست میده درسته ممکنه بعدش به خاطر اینکه واقعی نبوده حس بدی هم داشته باشی اما اون حس خوب می چربه به حس بدی که ممکنه ازش بگیری ( حالا این کمی دورتر از چیزیه که دوستمون درباره اش حرف زده به نظرم تخیلات هم باید دسته بندی بشن یعنی یه شدتی براشون در نظر گرفته بشه یه سری تخیلات هستن که تکنولوژی حالای ما رو ساختن شاید اگه این تخیل ها وجود نداشتن ما نمی تونستیم به فضا و دنیای بیرون جو دسترسی پیدا کنیم و یا اینکه از اینجا با دوستانمون توی کشور دوری مثل کانادا ارتباط برقرار کنیم یه سری از تخیلات هم هستن که به این شکله که قدرت های ماورایی در اون ها نقش دارن و حالا مورد های دیگه...هم هستن.) من سعی کردم حسی که داشتم رو منتقل کنم :))
نه من راجع به تخیلاتی مثل اختراع یه وسیله یا چیزی مثل سفر در زمان و کلا تئوری هایی که ممکنه روزی به حقیقت تبدیل بشه حرف نمی زنم.
حرف من راجع به همین تصورات دوست عزیزمونه. چیزی شبیه داشتن یه خانواده ی متفاوت یا حضور دوستان خیالی!
خوب اگر چنین خوابی هم باشه فکر می کنم زمانی که در حال خواب دیدن هستیم حس شیرینی داشته باشیم! دقیقا به همین خاطر که نمی دونیم واقعی نیست! وقتی بیدار می شیم و هوشیاریم حتی اگر حس شیرینی هم باشه باز هم به دلیل همینه که واقعا در لحظاتی (هرچند غیر واقعی) اون اتفاقات رو تجربه کردیم.
ولی در مورد این تخیلات ما از اول تا آخرش می دونیم که واقعی نیست! و فکر نمی کنم هیچ تخیلی اونقدر قوی باشه که باعث بشه فراموش کنیم فقط خیالات ما هستن.
پس همون حس ناخوشایند بعد از بیداری حس واقعیه که اصولا باید تجربه کنیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : "ASHOB"

بی نهایت

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-16
لایک‌ها
19,472
امتیازها
93
کیف پول من
2,667

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته تالار نویسندگان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
باز هم برای من قابل درک نیست.
خوب اگر دنبال به دست آوردن اون حس قشنگ هستیم فقط باید برای رسیدن بهش در واقعیت تلاش کنیم.
فکر کردن به روز های خوب جالبه اما این که تصورشون کنیم و با افرادی که نیستن، حرف بزنیم یا در فضا هایی که تا به حال به چشم ندیدیم خودمون رو تصور کنیم، واقعا از نظر من چیزی نیست که باعث آرامش و حال خوش بشه! حداقل برای من.
من با آگاهی کامل از خیالی بودنشون چطور می تونم به جای حسرت، لذ‌ت رو حس کنم؟
اصلا در کل به نظرم تصور چنین فضاهایی کار سختیه :)) چطور خودتون رو جای چند شخصیت قرار می دید و به جای اونها فکر می کنید و حتی حرف می زنید!؟
در نهایت همه ی این ها تفکرات شما هستن و می دونید با خودتون دارید حرف می زنید! پس چرا به جای این که فقط فکر کنید و خیلی طبیعی این گفتگو با خود رو به صورت افکار درونی انجام بدید سعی می کنید از زبان دیگری خودتون رو مخاطب قرار بدین؟
وصف العیش نصف العیش:))
اگر در این جهان هستی تخیلات وجود نداشته باشن که فاتحه ی بشر خونده است. تخیلات هستن که انسان رو به آینده امیدوار می کنن. تخیلات هستن که در برابر سختی ها ما رو کمک می کنن، در واقع وقتی فرد در خیالات خودش؛ به خواسته‌هاش دست پیدا می کنه باعث می شه با امیدواری بیشتری به زندگی ادامه بده و شاید حتی کار و تلاشش رو هم بیشتر کنه. نمی تونیم منکر ل*ذت بخش بودن تخیلاتمون بشیم. درست مثل بازیگری که در نقش‌های مختلف ظاهر می‌شه، هر کدوم از ماوهم یک بازیگر درون داریم که به وسیله ی اون در نقش ها و رویاهای مختلف غرق می‌شیم.

"ASHOB"

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-16
لایک‌ها
24,092
امتیازها
88
کیف پول من
7,839
وصف العیش نصف العیش:))
اگر در این جهان هستی تخیلات وجود نداشته باشن که فاتحه ی بشر خونده است. تخیلات هستن که انسان رو به آینده امیدوار می کنن. تخیلات هستن که در برابر سختی ها ما رو کمک می کنن، در واقع وقتی فرد در خیالات خودش؛ به خواسته‌هاش دست پیدا می کنه باعث می شه با امیدواری بیشتری به زندگی ادامه بده و شاید حتی کار و تلاشش رو هم بیشتر کنه. نمی تونیم منکر ل*ذت بخش بودن تخیلاتمون بشیم. درست مثل بازیگری که در نقش‌های مختلف ظاهر می‌شه، هر کدوم از ماوهم یک بازیگر درون داریم که به وسیله ی اون در نقش ها و رویاهای مختلف غرق می‌شیم.
به نظر من یک تفاوتی وجود داره!
حس می کنم در این تاپیک در کل از دو چیز متفاوت حرف زده میشه.
یکی فکر به آینده و تصور آینده، یکی هم غرق شدن در دنیایی که وجود نداره!
الان این دوستمون گفته که یه خانواده ی خیالی برای خودش ساخته و این رو من تحت هیچ شرایطی نمی تونم درک کنم! فکر می کنم به شخصه اصلا نمی تونم از این تصورات حس خوبی دریافت کنم.
ولی فکر کردن به آینده و تصور خودی که به آروزهاش رسیده؛ بله اون می تونه ل*ذت بخش باشه. در واقع پیوند منطق و تخیل هست! علم آمار و احتمال؟! :)) ممکنه من روزی در این شرایط باشم! خوب من می تونم به این فکر کنم؛ ولی نمی تونم با همکار های خیالی آینده ام حرف بزنم :))
چون اتفاقاتی هست که ممکنه در آینده رخ بده! اما غرق شدن در یک رویای محال به عقیده ی من نه تنها لذ‌تی به همراه نداره بلکه مخرب هم هست و ما رو از دنیای واقعی دور می کنه.
من احتمالات رو به تخیلات ترجیح می دم :))

امضا : "ASHOB"

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
به نظر من یک تفاوتی وجود داره!
حس می کنم در این تاپیک در کل از دو چیز متفاوت حرف زده میشه.
یکی فکر به آینده و تصور آینده، یکی هم غرق شدن در دنیایی که وجود نداره!
الان این دوستمون گفته که یه خانواده ی خیالی برای خودش ساخته و این رو من تحت هیچ شرایطی نمی تونم درک کنم! فکر می کنم به شخصه اصلا نمی تونم از این تصورات حس خوبی دریافت کنم.
ولی فکر کردن به آینده و تصور خودی که به آروزهاش رسیده؛ بله اون می تونه ل*ذت بخش باشه. در واقع پیوند منطق و تخیل هست! علم آمار و احتمال؟! :)) ممکنه من روزی در این شرایط باشم! خوب من می تونم به این فکر کنم؛ ولی نمی تونم با همکار های خیالی آینده ام حرف بزنم :))
چون اتفاقاتی هست که ممکنه در آینده رخ بده! اما غرق شدن در یک رویای محال به عقیده ی من نه تنها لذ‌تی به همراه نداره بلکه مخرب هم هست و ما رو از دنیای واقعی دور می کنه.
من احتمالات رو به تخیلات ترجیح می دم :))
درکش سخت نیست. چون این مورد مقطعی ست. توی یک سنی برای عده ی خاصی اتفاق می افته و بعد از مدتی هم این حس همونطور که وارد شده خارج می شه و چیزهای دیگه و چه بسا واقعیات جای تخیلات رو پر می کنن. نمی تونیم به این امر خُرده بگیریم. اگر به رفتار بچه های دو سه ساله نگاه کنید موقع بازی کردن، حرف می زنن و با دوستان خیالیشون همبازی می شن ولی از یه سنی به بعد اون تخیلات کم رنگ می شه و جاش رو به دوستان واقعی می‌ده. نباید در این مورد به بعضی افراد که چنین حسی دارند سخت گرفت.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
آشوب جان این خیلی طبیعیه که نمیتونی درک کنی چون تاحالا واست همچین اتفاقی نیفتاده اما این که میگی ل*ذت بخش نیست اشتباه هست تا وقتی که نتونی جای اون فرد قرار نگیری نمیتونی درک کنی
چرا ل*ذت بخش نمیشه ؟
وقتی که فرد از طرف خانواده و دوستاش مورد توجه و محبت قرار نمیگیره واسش ل*ذت بخش میشه و بهش معتاد میشه
چون تو ذهنش همونجوری که خودش دوست داره و دلش میخواد زندگیشو و میسازه
خیلی راحت میشه ل*ذت برد
اما با توجه به اینکه گفتن اگه بیشتر پیش بره ممکنه به اسکیزوفرنی مبتلا بشه خب ایشون حتما یه فرد نوجوون هستن چون بیماری اسکیزوفرنی در سن نوجوانی رخ میده و اگه جلوش نگیریم حتی منجرب به مرگ میشه
اینکه خودشون میدونن که این یه بیماری هست که دارن و باید جلوگیری کنن عالیه اما تنها راه مراجعه به یک روانشناس هست
^SaraB֎

اقای تاجیک درسته که بدون خیالات نمیشه زندگی کرد اما هرچیزی زیادش خوب نیست
اگه تو نت بیماری اسکیزوفرنی سرچ کنین خیلی بهتر میتونین دوست عزیزمون درک کنین
به نظر من اگه حتی نمیتونه یا نمیخواد بره پیش روانشناس میتونه هروقت که این افکار میاد سراغش خودشو با یه چیزی سرگرم کنه شاید بتونه یکم بهتر بشه

پارسا تاجیک

امضا : Nazanin

Unbekannt

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-14
لایک‌ها
328
امتیازها
48
کیف پول من
144
درکش سخت نیست. چون این مورد مقطعی ست. توی یک سنی برای عده ی خاصی اتفاق می افته و بعد از مدتی هم این حس همونطور که وارد شده خارج می شه و چیزهای دیگه و چه بسا واقعیات جای تخیلات رو پر می کنن. نمی تونیم به این امر خُرده بگیریم. اگر به رفتار بچه های دو سه ساله نگاه کنید موقع بازی کردن، حرف می زنن و با دوستان خیالیشون همبازی می شن ولی از یه سنی به بعد اون تخیلات کم رنگ می شه و جاش رو به دوستان واقعی می‌ده. نباید در این مورد به بعضی افراد که چنین حسی دارند سخت گرفت.
فرمایش شما متین اما موضوعی ذهن من رو درگیر کرد.
من متوجه هستم که آشوب از دیدگاه خودش در این مورد صحبت می‌کنه اما دیدگاه شما گسترده ترِ و به صورت کلی نظرتون رو بیان کردید.
عقیده‌ی من اینِ که نظر درست میانگین تمام این پیام‌هاست. یک تعادل و توازن بین دو وجه‌ی منطق و تخیل باید وجود داشته باشه.
برخی تخیلات هم باید در چهار چوب منطق بگنجه؛ و برای افرادی که همیشه این چهار چوب رو رعایت می‌کنن ممکنه درکش سخت باشه جناب تاجیک. :))
^SaraB֎
فارغ از این موضوع و نتیجه، برای بعضی افراد هیچ مرزی در ذهن معین نشده. آشوب جان شاید برای شمایی که منطق رو بر تخیلات مقدم می‌دونید درک این افراد تا حدودی سخت باشه اما فهمیدنش نباید سخت باشه.
و مطمئنم در حال حاضر هم متوجه هستی که این مورد هم می‌تونه از تفاوت های بنیادی شخصیت باشه. بعضی افراد منطقی و برخی دیگه علاقمند به شکوندن مرز های منطق هستن.
و اجتماع این افراد دنیا‌ی رو به پیشرفت ما رو ساخته.

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
آشوب جان این خیلی طبیعیه که نمیتونی درک کنی چون تاحالا واست همچین اتفاقی نیفتاده اما این که میگی ل*ذت بخش نیست اشتباه هست تا وقتی که نتونی جای اون فرد قرار نگیری نمیتونی درک کنی
چرا ل*ذت بخش نمیشه ؟
وقتی که فرد از طرف خانواده و دوستاش مورد توجه و محبت قرار نمیگیره واسش ل*ذت بخش میشه و بهش معتاد میشه
چون تو ذهنش همونجوری که خودش دوست داره و دلش میخواد زندگیشو و میسازه
خیلی راحت میشه ل*ذت برد
اما با توجه به اینکه گفتن اگه بیشتر پیش بره ممکنه به اسکیزوفرنی مبتلا بشه خب ایشون حتما یه فرد نوجوون هستن چون بیماری اسکیزوفرنی در سن نوجوانی رخ میده و اگه جلوش نگیریم حتی منجرب به مرگ میشه
اینکه خودشون میدونن که این یه بیماری هست که دارن و باید جلوگیری کنن عالیه اما تنها راه مراجعه به یک روانشناس هست
^SaraB֎

اقای تاجیک درسته که بدون خیالات نمیشه زندگی کرد اما هرچیزی زیادش خوب نیست
اگه تو نت بیماری اسکیزوفرنی سرچ کنین خیلی بهتر میتونین دوست عزیزمون درک کنین
به نظر من اگه حتی نمیتونه یا نمیخواد بره پیش روانشناس میتونه هروقت که این افکار میاد سراغش خودشو با یه چیزی سرگرم کنه شاید بتونه یکم بهتر بشه

پارسا تاجیک
اگر اینطور باشه که شما گفتین من الان باید یکی از اتاق های تیمارستان رو خصوصی اجاره کرده باشم و از اونجا با شما در حال گفتگو.:///
فرمایش شما متین اما موضوعی ذهن من رو درگیر کرد.
من متوجه هستم که آشوب از دیدگاه خودش در این مورد صحبت می‌کنه اما دیدگاه شما گسترده ترِ و به صورت کلی نظرتون رو بیان کردید.
عقیده‌ی من اینِ که نظر درست میانگین تمام این پیام‌هاست. یک تعادل و توازن بین دو وجه‌ی منطق و تخیل باید وجود داشته باشه.
برخی تخیلات هم باید در چهار چوب منطق بگنجه؛ و برای افرادی که همیشه این چهار چوب رو رعایت می‌کنن ممکنه درکش سخت باشه جناب تاجیک. :))
^SaraB֎
فارغ از این موضوع و نتیجه، برای بعضی افراد هیچ مرزی در ذهن معین نشده. آشوب جان شاید برای شمایی که منطق رو بر تخیلات مقدم می‌دونید درک این افراد تا حدودی سخت باشه اما فهمیدنش نباید سخت باشه.
و مطمئنم در حال حاضر هم متوجه هستی که این مورد هم می‌تونه از تفاوت های بنیادی شخصیت باشه. بعضی افراد منطقی و برخی دیگه علاقمند به شکوندن مرز های منطق هستن.
و اجتماع این افراد دنیا‌ی رو به پیشرفت ما رو ساخته.
بله من هم همین مورد رو گفتم درک این موضوع برای برخی سخت هست.
اگر بخواهیم همیشه در چهارچوب منطق رفتار کنیم خیلی از مسائل به غیر از تخیل رو باید زیر سوال ببریم. ولی آیا تمام انسان ها همیشه رفتار منطقی دارن؟ هر شخصی منطق خاص خودش رو داره.

Unbekannt

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-14
لایک‌ها
328
امتیازها
48
کیف پول من
144
اگر اینطور باشه که شما گفتین من الان باید یکی از اتاق های تیمارستان رو خصوصی اجاره کرده باشم و از اونجا با شما در حال گفتگو.:///

بله من هم همین مورد رو گفتم درک این موضوع برای برخی سخت هست.
اگر بخواهیم همیشه در چهارچوب منطق رفتار کنیم خیلی از مسائل به غیر از تخیل رو باید زیر سوال ببریم. ولی آیا تمام انسان ها همیشه رفتار منطقی دارن؟ هر شخصی منطق خاص خودش رو داره.
بله من هم ذکر کردم که برخی تخیلات باید در چهار چوب منطق جای بگیره؛ و وجود تعادل در رفتار هم صرفا عقده‌ی شخصی من هست.
همونطور که به افرادی که تخیلات قوی دارن نمیشه خرده گرفت، به افرادی که منطق سـفت و سختی هم دارن نمی‌شه خرده گرفت.
در کل هر دو گروه جایگاه ویژه‌ی خودشون رو در جامعه دارن و باید این تفاوت‌ها رو پذیرفت.

بالا