• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

باستان شناسی اسکلت کودک فراپارینه سنگی قدیمی ترین سند تاریخی مازندران است

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 244
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,317
امتیازها
178
کیف پول من
19,033
3785327.jpgحسن فاضلی بااشاره به کشف اسکلت کودک فراپارینه سنگی در کاوش‌های باستان شناسی غار هوتو، کشف این اسکلت را در تاریخ مازندران بسیار مهم دانست و گفت: از مهمترین اسکلتی که مربوط به نیاکان مازندران بوده کشف و رونمایی شده است.

وی اسکلت کودک شش ماهه ای که در غار هوتو کشف شده را بیانگر چندهزار سال قدمت مازندران دانست و افزود: این نشان می‌دهد که نیاکان ما در مازندران در ۱۲ هزار سال پیش شکاورز بودند و تمام ب*دن کودک با گل اخرا که رنگ خون و حیات دارد، آراسته شده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,317
امتیازها
178
کیف پول من
19,033
وی ادامه داد: همچنین گردنبند گرانبها و سنگین دور گر*دن کودک پیچیده شده است و همچنین دندان نیش گرگ داخل گر*دن بند جاسازی شده بود که بیانگر باور و اعتقاد به گرگ در اندیشه‌های نیاکان بوده است.

فاضلی با اظهار اینکه این کودک فراپارینه سنگی به شکل نشسته و باشکوه دفن شده بود، کشف این اسکلت را قدیمی ترین شواهد باستان شناسی در مازندران بیان کرد و گفت: این شواهد نشان می‌دهد که در دوران گذشته انسان را با زیورآلات در مازندران و ایران دفن می‌کردند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,317
امتیازها
178
کیف پول من
19,033
سرپرست هیئت باستان شناسی غار هوتو یادآور شد: انسان پیش از تاریخ به حیات وحش اعتقاد داشته است و قدیمی ترین شواهدی که مربوط به نیاکان مازندرانی بوده، مربوط به اسکلت اینن دختربچه فراپارینه سنگی است.

وی گفت: در حال حاضر بهترین شواهد مربوط به نیاکان مازندرانی مربوط به اسکلت کودک فراپارینه سنگی است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,317
امتیازها
178
کیف پول من
19,033
فاضلی با بیان اینکه دور جدید کاوش باستان شناسی در غار هوتو از ۱۰ فروردین امسال شروع شده است، افزود: گروه از ۸ صبح تا عصر عصر مشغول کاوش است.

وی با انتقاد از نبود موزه در شهرستان بهشهر یادآور شد: شهر بهشهر با قدمت و میراث و اثار باید جزو مهمترین شهرهای توریست تاریخی و فرهنگی محسوب شود اما متأسفانه از داشتن یک موزه کوچک نیز محروم است.

بالا