• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

روانشناسی راه حل هایی برای دعوای زن و شوهری

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 29
  • بازدیدها 342
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک گفت و گوی صمیمانه
گاه با کمبود و یا عدم ارتباط زوجین، ر*اب*طه زن و شوهر سرد میشود. یکی از عوامل مهم در تقویت ارتباط زوج ها، گفت و گو درباره نیازها، تجربه ها و اتفاق های روزانه است. هنگامی که همسرتان درباره مسائل روزانه خود صحبت می کند، توجه و علاقه خود را نشان دهید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
خود را نیز مقصر بدانید
مشاجره با دو چیز پایان می یابد:پذیرفتن اشتباهی که موجب عصبانیت همسرتان می شود و بیان همدردی با همسرتان. اگرچه این روش کمی دشوار است، اما درصد موفقیت آن بالا است.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک تامین بانک عاطفی
بانک عاطفی افراد باید مملو از اعتماد به نفس و احساس های مثبت باشد تا در مواقع لزوم صرف دادن انرژی به زندگی شود. ابراز عشق و دادن هدایا و تشویق و محبت می تواند در بانک عاطفی ذخیره گردد.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
مواظب کلمات به کار برده خود باشید
برای برخورد صحیح به هنگام مشاجره از برخی کلمات استفاده نکنید مانند هیچ وقت، همیشه، هرگز و ... و کلماتی که با بار منفی آنها کل زندگی را هدف قرار می دهد.

جملاتی مانند هیچ وقت دوستم نداشتی، هرگز از این ر*اب*طه ای که دارم راضی نیستم، همیشه بدترین کارا رو برای من انجام می دی، هیچ وقت به خانواده من احترام نذاشتی این ها نمونه ای از جملات مخربی هستند که به شدت کیفیت ر*اب*طه را در ادامه تحت تأثیر قرار می دهند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
مواظب کلمات به کار برده خود باشید
برای برخورد صحیح به هنگام مشاجره از برخی کلمات استفاده نکنید مانند هیچ وقت، همیشه، هرگز و ... و کلماتی که با بار منفی آنها کل زندگی را هدف قرار می دهد.

جملاتی مانند هیچ وقت دوستم نداشتی، هرگز از این ر*اب*طه ای که دارم راضی نیستم، همیشه بدترین کارا رو برای من انجام می دی، هیچ وقت به خانواده من احترام نذاشتی این ها نمونه ای از جملات مخربی هستند که به شدت کیفیت ر*اب*طه را در ادامه تحت تأثیر قرار می دهند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک القای حس امنیت
به اندازه ای که از همسر خود شناخت داریم شاید از افکار او اطلاع نداشته باشیم. هیچ گاه نباید با خود بگوییم که تمام نیازهای همسر خود را می دانیم ،چرا که پرسیدن درباره نیازهای او می تواند حس امنیت و احترام را به او القا کند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک حفظ حریم خانواده
گاهی مواقع کلمات تند و زننده ای که ناشی از اختلاف سلیقه ها است در برابر فرزندان و خویشاوندان توسط زوجین ادا می شود. برای پیشگیری از نظریه دادن اطرافیان ، از قبل باید از نظریات یکدیگر آگاه باشند.

حفظ احترام همسر و حریم خانواده و ابراز احساس های مثبت به همسر در حضور دیگران مهم است. این کار می تواند موجب حل مشکلات زناشویی و استحکام ر*اب*طه زوج ها و جذابیت بیشتر شود.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
نامه بنویسید
نوشتن نامه بعد از پایان مشاجره و آرام شدن جو منزل یکی از راههای مفید است .چرا که قبل از خواندن نامه توسط همسرمان، چند بار احساسات و عقایدمان را که روی کاغذ نوشته ایم، را خانده و جملات را اصلاح می کنیم . به هنگام خواند نامه توسط همسرمان ، به دلیل حضور نداشتن ما، خود را جای ما گذاشته و فرصت بیشتری برای فکر کردن و حل مشکل خواهد داشت.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
باج گیری نکنید
اختلاف نظر و مشاجره در هر خانواده ای وجو دارد اما نکته مهم نحوه مدیریت و برخورد صحیح آنها است.به هنگام جر و بحث نباید برای پافشاری بیشتر روی خواسته خود، گروکشی کنند.

به عنوان نمونه همسر خود را از لحاظ ج*نس*ی تهدید کنند یا تحت فشار بگذارند یا همسر خود را در صورت برآورده نشدن خواسته خود تهدید به طلاق کنند .چرا که باعث به وجود آمدن دید منفی همسر به زندگی مشترک خواهند شد و علاقه شما را مشروط بر رسیدن به خواسته هایتان می دانند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
بهترین زمان آشتی پس دعوای زناشویی
زمان مناسب برای آشتی را باید بعد از مشاجره ها در نظر گرفت. زوجین ابتدا باید به خود اجازه فروکش شدن هیجاناتشان را دهند. چون در اوج هیجان ر*اب*طه بین قشر عالی مغز (کورتکس) با قسمت مغز میانی (مغز اولیه) قطع می شود و فرد رفتارهای بدون فکر می کند.

نباید در این زمان به فکر آشتی کردن بود. بلکه با دادن فرصت کافی به یکدیگر برای آرامتر شدن و بعد از فروکش کردن احساسات با در نظر گرفتن مواضع طرف مقابل، نسبت به حل مسئله و آشتی اقدام کنند.

بالا