• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

خواص خوراکی خواص چای سبز

• نویسنده موضوع *khas*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 446
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0

چای سبز

چای سبز یکی از مفید ترین نو*شی*دنی های روی زمین است، این چای همانند چای سیاه، چای سفید و چای اولانگ از اکسید شدن برگهای گیاه کاملیا سنسیس تهیه می شود. چای سبز بعد از چای سفید کمترین میزان اکسیداسیون را دارد. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی است که اثرات قوی بر ب*دن دارد.

علت نام گذاری چای سبز رنگ سبز، زمرد گونه آن بعد از دم کشیدن است. چای سبز عموماً در شرق دور کاشت می شد و در این مناطق نو*شی*دنی معمول مردم بوده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : *khas*

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
تفاوت چای سبز و سیاه در مراحل و فرایند تولید آنهاست، چای سیاه تحت مراحل فرآوری رنگ و طعم متفاوتی میگیرد که ناشی از میزان اکسیداسیون آن است که در میزان کافئین و آنتی اکسیدان نهایی موجود در چای تفاوت ایجاد می کند، در صورتی که چای سبز فرآوری نمی شود و در نتیجه رنگ آن حفظ می گردد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
چای سبز حاوی آمینواسید هایی مانند تانین، باتریک اسید، و لیگانین؛ آلکانوئید های زانتیک مانند آدنین، دی متیل زانتیک، تئوبرومین، تئوفیلین، و زانتین، پکتین، (که در میوه ها پیدا می شود) ساکارید (شکر) کلروفیل، و تری تریپین ساپونینز است. ویتامین ها مانند A,B1,B2,B3,C,E نیز در چای سبز پیدا می شوند.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0

نحوه ‌مصرف چای سبز

طعم چای سبز بستگی به روشی دارد که شما در تهیه آن به کار می بندید.

باید بدانید که دمای آب و مدت زمان دم کشیدن آن جزو عواملی هستند که طعم چای را متفاوت می کنند. چایی سبزخورهای قهار معتقدند که چای سبز خوب، طعم قوی دارد اما تلخ نیست. اگر آب بیش از اندازه د*اغ باشد یا برگ های چای سبز بیش از اندازه دم بکشند ممکن است که نو*شی*دنی تان طعم تلخ و نامطلوبی بگیرد. برعکس استفاده از آبی که به اندازه کافی د*اغ نیست نیز اجازه نمی دهد برگ ها به خوبی خیس شده و طعم خود را آزاد کنند. بنابراین لازم است که بعد از جوش آمدن آب بلافاصله از آن برای دم کردن چای سبز استفاده نکنید. آب داغی که از حالت جوش افتاده و اندکی خنک شده است کمتر باعث تجزیه شدن ترکیبات چای مانند اسید گالیک در حین دم کشیدن شده و به این ترتیب خواص آن بهتر حفظ می شود. علاوه بر این، طولانی شدن مدت زمان دم کشیدن خطر آزاد شدن ترکیبات خطرناکی مانند آفت کش ها یا فلزات سنگین را نیز افزایش می دهد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
این چای باید با دمای بین ۶۰ تا ۸۵ درجه سانتی گراد مصرف شود.

یادتان باشد که زمان دم کشیدن ایده آل به اندازه برگ های چای سبز نیز بستگی دارد.

اندازه و شکل برگ های چای سبز از اهمیت بالایی برخوردار است. برگ های ریز و کوچک به سرعت دم می کشند و برگ های بزرگ نیاز به زمان بیشتری دارند تا تمام خواص خود را آزاد کنند. معمولاً چای سبز به صورت کیسه ای و همچنین انواع فله ای آن موجود است. در حالت کلی چای سبزی فله ای طرفدار بیشتری دارد و از ارزش بالاتری نیز برخوردار است. چون در تهیه چای فله ای از برگ های جوان، تکه های از ساقه گیاه و کمابیش تمام قسمت های چای دیده می شود. اما چای سبز کیسه ای فقط حاوی برگ های خرد شده چای است. بنابراین بهتر است انواع فله ای چای سبز را انتخاب کنید.

بهترین زمان برای دم کشیدن چای سبز نیز بین ۱ تا 10 دقیقه است که همان طور که گفته شد بستگی به نوع آن دارد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0

خواص فوق العاده چای سبز

چای سبز حاوی یک آنتی اکسیدان به نام اپی گالوکتشین گالات (EGCG) است که برای درمان بسیاری از بیماری به ب*دن کمک می کند. فواید چای سبز برای سلامت ب*دن در ابتدا به دلیل آنتی اکسیدان هایی است که از کافئین، catechin polyphenols و تانین آن می آید.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0

جوانسازی و جلوگیری از پیری زودرس

چای سبز را به عنوان داروی ضد پیری (Anti – Aging) می‌شناسند. دلیل اصلی ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان های موثر در حفظ شادابی و جوانی موجود در چای سبز است. آنتی اکسیدان ها یکی از شاخص ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلول های ب*دن، با به تعویق انداختن شروع روند پیری سلول ها هستند.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0

اثر محرک

یکی از دلایل اصلی برای مقبولیت و مصرف همه نوع چای توسط انسان، اثر محرک چای است. این اثر باز هم به دلیل کافئین و تانین است که با وجود اثر بالای آنها بر سلامتی در طولانی مدت به عنوان محرک قوی عمل می کند. به این دلیل است که یک فنجان چای شما را شاداب می کند و انرژی زیادی به شما می دهد. چای یک راه حل آسان و ایده آل برای مواجه با خستگی، تنبلی، خواب آلودگی، و فقدان انرژی و بهبود گردش خون است.

به این دلیل است که توسط افراد در صنعت های مختلف شامل متخصصان، خانه داران، دانش آموزان و هرکس دیگری که کمی خواب آلوده باشد، استفاده می شود.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
چای سبز و سرطان:

نوشیدن چای سبز را عاملی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان می دانند، چرا که میزان آنتی اکسیدان های موجود در آن 100 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و 25 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E است. (توجه کنیم که ویتامین C و E به عنوان دو آنتی اکسیدان مهم مطرح هستند).

امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

چای سبز و جوانی و زیبایی​

دلیل اصلی ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان های موثر در حفظ شادابی و جوانی موجود در چای سبز است. آنتی اکسیدان ها یکی از شاخص ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلول های ب*دن، با به تعویق انداختن شروع روند پیری سلول ها هستند.

امضا : kiyan
بالا