• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

باستان شناسی مطالعات باستان شناسی غار شوپَری آغاز شد

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 165
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
3736286.jpg
مهدی ایزدی پیش ازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز پژوهش‌های باستان‌شناسی در غار شوپری شهرستان بهشهر اظهار داشت: مطالعات غار شوپَری در چارچوب پروژه پژوهشی مطالعات پارینه‌سنگی در گذرگاه نیمروز دریای کاسپی به سرپرستی دکتر الهام قصیدیان از پژوهشگاه موزه نئاندرتال آلمان و بنیاد پژوهش‌های پارینه‌سنگی و با همکاری دکتر حسین رمضان پور آغاز شد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
وی بابیان این مطلب که غار شوپری در جریان بررسی‌های باستان‌شناسی سال ۱۳۹۷ در چارچوب طرح پژوهشی پژوهشکده باستان‌شناسی کشور شناسایی‌شده بود، افزود: ازآنجایی‌که این غار از جنبه‌های مختلف فرهنگی و طبیعی بسیار بااهمیت بوده و متأسفانه در طول سالیان اخیر به دست افراد سودجو مورد تخریب قرارگرفته و با رایزنی‌های انجام‌شده با اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران و با حمایت مالی و فنی بنیاد پژوهش‌های پارینه‌سنگی دیار مهر و موزه نئاندرتال، مطالعات به‌منظور تکمیل پرونده این اثر، جهت ثبت آن در لیست آثار ملی آغازشده است

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
ایزدی از اقدام گروهی از متخصصان داخلی برای تهیه نقشه پلان غار در واپسین روزهای سال قبل اشاره و تصریح کرد: فرآیند مستندسازی این غار شامل نقشه‌برداری دقیق آن با کمک دستگاه توتال استیشن صورت گرفته است.

معاون میراث‌فرهنگی اظهار داشت: «با توجه به ساختار درونی غار، دالان‌های افقی عمیق که برای تخمین عمق آن‌ها نیاز به تجهیزات غارنوردی است و همچنین حجم بسیار فراوان نهشته‌های رسوبی، این غار احتمالاً از قدمت چند میلیون ساله برخوردار است.»

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
او یادآور شد: داده‌های باستانی ارزشمند این غار که در بررسی‌های مقدماتی این غار در سال ۱۳۹۷ به دست آمده از اولویت‌های پژوهشی پروژه گذرگاه نیمروز دریای کاسپی است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با همکاری پژوهشکده باستان‌شناسی کشور صورت گیرد.

غار شوپری با مساحتی بیش از ۱۲۰۰ مترمربع، یکی از پناهگاه‌های طبیعی شاخص در شرق استان مازندران، منطقه رستمکلا در شهرستان بهشهر است.

بالا