• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

نگاهی به ۱۰ بازی با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 27
  • بازدیدها 407
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
همانند RYSE: SON OF ROME، دوباره همان آش و همان کاسه. بازی THE ORDER: 1886 واقعا نشان می‌دهد که اگر تمرکز سازندگان روی گرافیک بازی باشد، حتی همین کنسول‌های نسل هشتم نیز هیچ چیزی کم ندارند که گرافیکی همانن فیلم‌های سینمایی به بازیکنان ارائه دهند. گرافیک بازی به معنای واقعی به شما این حس را القا می‌کند که در حال تماشای یک فیم سینمایی هستید. حتی کادربندی تصویر نیز به نحوی صورت گرفته که همین حس را در ذهن شما ایجاد کند. هایپ‌های ایجاد شده به واسطه‌ی گرافیک و گیم‌پلی سینماتیک بازی، انتظار آن را به وجود آورده بود که THE ORDER: 1886 قطعا و حتما یکی از برترین بازی‌هایی می‌شود که در تاریخ وجود داشته، ولی خب اینطور نشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم، کشش یک بازی به دو عامل داستان و گیم‌پلی بستگی دارد. هرچقدر هم که بازی دارای گرافیک عالی باشد، زمانی که از دو عامل گیم‌پلی و داستان خبری نباشد، قرار نیست که کشش خیلی خاصی برای ادامه بازی یا در اصل موفقیت آن عنوان در بازار فروش به وجود آید. THE ORDER: 1886 نیز مشکلی مشابه داشت. گرافیک بازی ستودنی، بی‌نظیر و جذاب بود، ولی گیم‌پلی و داستان دقیقا همان نقاطی بودند که بازیکن را ناامید می‌کردند. علاوه بر این، کمبود محتوای بازی نیز مشکل بزرگی بود که واقعا ارزش خرید بازی را پایین می‌آورد. همانند بازی‌هایی که پیش از این معرفی کردیم، THE ORDER: 1886 نیز تجلی یک هایپ بزرگ، خلاقانه و شگفت‌انگیز بود که در حیطه گرافیک انتظارات را برآورده کرد و در دیگر حیطه‌ها کاملا از راضی کردن بازیکنان بازماند و نماد یکی از عناوین بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717

Assassin’s Creed Unity​

eVGwgThwCke6VDTxc9qcNQ.jpeg

به شخصه هرگاه نام ASSASSIN’S CREED UNITY می‌آید، قلبم به در می‌آید. اگر تا اینجای مقاله هر بازی را معرفی می‌کردم، می‌گفتم که هایپ برای بازی بسیار بالا بود و بازیکنان واقعا منتظر آن بودند، در ر*اب*طه با ASSASSIN’S CREED UNITY نه تنها این موضوع صحت دارد، بلکه کمی هم قضیه رنگ و بوی شخصی به خود می‌گیرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
خود من یکی از هزاران نفری بودم که به واسطه‌ی تعریف‌های زیاد یوبی‌سافت، تریلرهای شگفت‌انگیز و وعده‌های بزرگ چشم انتظار این بازی بودم. همه انتظار داشتیم که بالاخره سری ASSASSIN’S CREED با انتشار این نسخه بتواند به دوران اوج خود بازگردد. وعده‌های بزرگی داده شده بود: گرافیک نسل هشتی، بخش چندنفره‌ی بازی که رنگ و بویی تازه به خود گرفته بود، بخش مخفی‌کاری پیشرفته‌تر، شهری زیبا و پر جمعیت که می‌توانید وارد خانه‌های مختلف شوید، پارکوری که تا کنون نظیرش را ندیده بودیم و از همه بارزتر، مبارزات بازی که انتظار داشتیم جانی تازه به این فرانچایز ببخشند. اما وای از عجله و کم‌کاری یوبی‌سافت! ASSASSIN’S CREED UNITY عنوانی بود که شاید اگر واقعا برروی آن وقت گذاشته می‌شد، می‌توانست راه قبلی این سری را ادامه دهد و دیگر شاهد تبدیل شدن این فرانچایز به یک مجموعه‌ی نقش‌آفرینی کامل نبودیم.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
اما نتیجه چه شد؟ یک به یک به سراغ وعده‌های سازندگان برویم. سیستم پارکور واقعا چیزی بود که انتظارش را داشتیم و هیچ جایی برای حرف باقی نمی‌گذاشت؛ از طرفی دیگر ولی بازی مملو از باگ‌های فنی و گرافیکی بود که تجربه‌ی هر کسی را به راحتی خ*را*ب می‌کرد. هوش مصنوعی دشمنان در بخش مخفی‌کاری به قدری بد طراحی شده بود که واقعا ارزش مخفی‌کاری را از بین می‌برد. بخش چندنفره ماموریت‌هایی بسیار اندک داشت و اصلا حس و حال یک اساسین بودن را به شما نمی‌دادند. گیم‌پلی و مبارزات درست است که نسبت به نسخه‌ی قبلی پیشرفت کرده بودند، ولی اصلا نتوانستند انتظارات را براورده کنند. دوباره باید اعلام کنم که متاسفانه ASSASSIN’S CREED UNITY قربانی کم‌کاری شرکت سازنده شد وگرنه به احتمال زیاد شاهد یکی از برترین‌های این سری بودیم که متاسفانه اکنون در لیست بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت قرار دارد!

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717

Resident Evil 6​

resident-evil-6-21065-1920x1080-1.jpg

همه می‌دانند که انتظارات از یک نسخه‌ی سری RESIDENT EVIL چیست، ولی به نظر می‌رسد که شرکت سازنده در حین ساخت RESIDENT EVIL 6 کاملا هدف خود را گم کرده بود و توجهی به انتظارات نداشت. این سری از همان ابتدا که ساخته شد داستانی بسیار جذاب، شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی، محیط و فضایی ترسناک، گیم‌پلی سخت با المان‌های بقا، گرافیکی خوب و موسیقی عالی را به همه ارائه داد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
این روند در نسخه‌ی چهارم به اوج خود رسید و بسیاری بر این نظر هستند که نسخه‌ی چهارم، برترین نسخه در کل سری محسوب می‌شود. در نسخه‌ی پنجم شاهد آن بودیم که بازی تنها کمی از حال و هوای ترسناک خود فاصله بگیرد و بیشتر برروی قسمت‌های اکشن تمرکز کند. بازی راوی داستان کریس بود و نسبتا عملکرد خوبی داشت، با این حال به نظر می‌رسد که سازندگان نه تنها از بازخوردهای منفی نسبت به این تغییرات در RESIDENT EVIL 5 درس نگرفتند، بلکه بیشتر تلاش کردند تا نکات منفی را بزرگ‌تر کنند. در RESIDENT EVIL 6 تقریبا خبری از فضای ترسناک مشهور این سری نیست، خبری از داست‌سرایی بی‌نظیر نیست، موسیقی بازی بد نیست ولی اصلا در حد و اندازه‌ی این سری ظاهر نمی‌شود و از همه مهم‌تر، RESIDENT EVIL 6 اصلا نمی‌تواند خودش را به عنوان یک نسخه‌ از این فرانچایز معرفی کند!

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
بازی چند خط داستانی دارد که تنها در خط داستانی لیان کمی می‌توان اثراتی از ریشه‌های RESIDENT EVIL پیدا کرد، در دیگر خط داستانی و برای مثال تجربه‌ی داستان با کریس، شاهد یک بازی کاملا اکشن هستیم که صرفا می‌خواهد از پتانسیل شخصیت‌های جذاب این سری استفاده کند و یک داستان نسبتا معمولی را روایت کند. اگر قرار بود که RESIDENT EVIL یک فرانچایز در سبک وحشت بقا با مبارزاتی اکشن و جذاب باشد، RESIDENT EVIL 6 یک بازی تماما اکشن با المان‌های کوچکی از وحشت و بقا بود. با این حال، سازندگان قول چیز دیگری را داده بودند. وعده‌های سازندگان RESIDENT EVIL 6 نوید یک بازگشت شکوهمند را می‌داد که شاید حتی از RESIDENT EVIL 4 نیز بهتر باشد. متاسفانه خبری از تحقق این وعده‌ها نبود و همچنان شاید ضعیف‌ترین و ناامیدکننده‌ترین نسخه‌ی کل سری، RESIDENT EVIL 6 باشد.

بالا