جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن رمان نویسی | تک رمان

هم‌اکنون به خانواده بزرگ تک رمان بپیوندید و از امتیازات رایگان آن استفاده کنید. " تک رمان مکانی برای درخشش شما عزیزان "

کودکان و اینترنت در کرونا

Jila

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
Apr 6, 2021
نوشته‌ها
2
پسندها
1
امتیازها
3


اولین نکته‌ای که باید درمورد کودکان و اینترنت بدانید این است که بچه‌های شما هرگز جهان بدون اینترنت را ندیده و نشناخته‌اند. درست است که این واقعیت گاهی ترسناک جلوه می‌کند اما با نکات مطرح شده در این پست امیدواریم حل مسئله کودکان و اینترنت برای شما ساده‌تر شود.والدینی که این مطلب را می‌خوانند احتمالاً زندگی قبل از اینترنت را خوب به یاد می‌آورند، اما فرزندان شما هرگز آن فضا را درک نکرده‌اند. امکان دسترسی به اینترنت، خیلی ساده و راحت برای آن‌ها وجود دارد. به این سادگی که شیر آب را باز می‌کنید و آب بدست می‌آورید. اینترنت را روشن می‌کنید و به انواع فیلمها و بازی‌ها و امکان برقراری مکالمه با دوستان و … و تقریباً در مورد هر چیزی مواردی به دست شما خواهد رسید! شما باید با این مسئله روبرو شوید زیرا فرزندان شما به گونه‌ای با هم ارتباط برقرار کرده اند که هیچ نسل قبلی این نوع ارتباط را تجربه نکرده است.محدودیت در ایجاد اجتماعات و حفظ فاصله اجتماعی که از همه‌گیری ویروس کرونا ناشی شده است، باعث می‌شود کودکان و نوجوانان بیش از پیش آنلاین شوند و مسئله کودکان و اینترنت بیش از پیش اهمیت پیدا کند. در این دوران نمی‌توانید به سینما بروید؟ با دوستان خود به صورت آنلاین فیلم تماشا می‌کنید. نمی‌توانید روی مبل بنشینید و تنها بازی‌های ویدیویی انجام دهید؟ با وجود یک اینترنت خوب، بازی آنلاین هم خوب است. به احتمال زیاد بسیاری از مدارس برای یادگیری حضوری باز نمی‌شوند، بنابراین بچه‌های شما اجبارا دروس خود را از طریق اینترنت می‌گذرانند.به یاد داشته باشید احتمالا بچه‌های شما بیش از شما به تکنیک‌های فضای مجازی وارد هستند.

اگر هدف شما این است که استفاده فرزندتان از فناوری را کنترل کنید، احتمالاً موفق نخواهید شد. اکثر بچه‌ها در این زمینه از والدین خود پیشی می‌گیرند. برخی از شما ممکن است بخاطر داشته باشید که والدین‌تان برای کار با انواع فناوری‌ها از شما کمک می‌خواستند. این موضوعی است که در همه نسل‌ها وجود دارد. اگر بچه‌های شما Wi-Fi شما را راه‌اندازی می‌کنند، بیرون راندن آن‌ها از شبکه‌شان کار دشواری است!

وقتی بحث ایمنی آنلاین پیش می‌آید، اگر روی ارتباطات کار کنید موفق‌تر خواهید بود تا کنترل کردن. به جای تحمیل محدودیت‌های سخت‌گیرانه مثلاً در بازی، یک قدم به عقب برگردید و در مورد اهمیت این محدودیت‌ها فکر کنید. با بچه‌ها در مورد نگرانی‌های خود صحبت کنید و نظرات آن‌ها را گوش دهید. تعجب نکنید اگر آن‌ها برای شما پیوندی به مقاله‌ای ارسال کنند که از موقعیت آن‌ها پشتیبانی و حمایت می‌کند!

ممکن است انتخاب شما نصب یک سیستم کنترل برای والدین باشد، اما عاقلانه خواهد بود اگر سیستمی را انتخاب کنید که بر همکاری در کنترل تأکید داشته باشد. آیا می‌دانید پروکسی ناشناس ایمن چیست؟ فرزند شما احتمالاً دقیقاً می‌داند که چگونه فیلتر والدین را با استفاده از یکی از آن‌ها دور بزند. استفاده از سیستمی که قوانین ساده‌‌ی خانه را مشخص می‌کند، مانند نرم‌افزارNorton Family Premier ، شروع خوبی است. این نرم‌افزار در کنار نرم‌افزارهای Kaspersky Safe Kids و Net Nanny ، هنگامی که کودک شما در آستانه ورود به یک سایت نامناسب یا تمام شدن زمان در نظر گرفته شده توسط شما است، می‌تواند به‌ جای مسدود کردن، هشدار دهد.در موضوع کودکان و اینترنت، از عقل و درایت خود کمک بگیرید.
بچه ها کارهای دیوانه وار انجام می‌دهند. این کار آن‌هاست! اگر کمی سرکش نشوند نمی‌فهمند چه عواملی موثر است و چه عواملی نه. شما از مزیت عقل و درایت برخوردارید و می‌توانید با مهار رفتارهای عجولانه و نصب نرم‌افزارهای مناسب بدترین عواقب این مسئله را دفع کنید.
احتمالا می‌دانید که رایانه‌های شما به آنتی ویروس احتیاج دارند، حتی اگر سعی کنید روی پیوندهای مشکوک کلیک نکنید. مطمئنا بچه‌های شما کلیک‌های شتاب‌زده و نسنجیده‌ی بیشتری دارند، بنابراین به این محافظت، بیشتر نیاز دارند. نرم‌افزارهای لیست زیر به شما امکان می‌دهد محافظت از همه دستگاه‌های خانواده خود را مدیریت کنید. اگرچه همه آن‌ها انتخاب ویراستاران ما نیستند، اما همه آن‌ها به شما کمک می‌کنند از یک کنسول، محافظت از خانواده را مدیریت کنید.


برای ایجاد محدودیت‌های زمانی کودکان و اینترنت، عجولانه رفتار نکنید!
]قبلا این قانون خیلی واضح بود: زمان زیاد استفاده از انواع صفحه نمایش برای بچه‌ها مضر است، تمام! آکادمی اطفال آمریکا توصیه می‌کرد بچه‌ها را تا دو سالگی از وسایل الکترونیکی دور نگه دارید و سپس تا پنج سالگی حداکثر یک ساعت در روز اجازه دهید. اما این چیزی نیست که آن‌ها اکنون می‌گویند. آکادمی از این محدودیت‌های خاص عقب‌نشینی کرده است و یک رویکرد جامع‌تر را توصیه می‌کند که شامل اختصاص وقت بدون فن‌آوری‌ها برای فرزندان و ایجاد یک الگوی رفتاری خوب برای آن‌ها است. بله، این رویکرد می‌تواند به معنای ترک عادت‌های خودتان به عنوان مثال نشستن ساعت‌ها در برابر انواع برنامه‌های تفریحی یا اخبار باشد.
مقایسه‌ی زمان مدرسه آنلاین در برابر کل زمان اختصاص داده شده به فعالیت مجازی کودکان، یک ایده وحشتناک است. ممکن است خلاف این را در نظر بگیرید و با موفقیت در انجام کارهای مدرسه، به بچه ها اجازه دهید با موبایل و تبلت اوقات خوش بیشتری داشته باشند.

در واقع، برخی از سیستم‌های کنترل برای والدین، سیستم‌های پاداش را در کنار محدودیت‌های زمانی برای صفحه نمایش اعمال می‌کنند و به بچه‌ها اجازه می‌دهند زمان بیشتری بدست بیاورند. نرم‌افزار Screen Time این امکان را به شما می‌دهد که وظایف و کارهایی که بچه‌ها برای کسب زمان بیشتر می‌توانند انجام دهند را لیست کنید. تصمیم با کودک است که یک کار را انتخاب کند و به پایان برساند و تا یک اعلان به والدین ارسال شود. نرم افزار Circle Home Plus نیز شامل یک سیستم پاداش است که می‌تواند به کودکان زمان آنلاین بیشتر، زمان خواب دیرتر، یا یک امکان برای استفاده از اینترنت خارج از برنامه معمول بدهد.


تصور نکنید کودک شما در این زمینه مسئولیت‌گریز است!

وقتی خانه مدرسه است و مدرسه خانه، بچه‌ها ممکن است در تمرکز روی مطالعه با مشکل روبرو شوند. این بدان معنا نیست که آن‌ها تنبل هستند، به این معنی است که آن‌ها به برخی از ساختارها احتیاج دارند. تنظیم و اختصاص یک حساب کاربری جداگانه در رایانه فرزندتان که مخصوص مدرسه است، این ساختار را ایجاد می‌کند. می‌توانید این حساب را به ابزارهای لازم برای مدرسه مجهز کنید و برنامه‌های حواس‌پرت کننده مانند بازی‌ها را پاک کنید.

تعیین یک زمان خاص برای کار در حساب کاربری در نظر گرفته شده برای مدرسه ممکن است تمام ساختاری باشد که کودک شما به آن نیاز دارد. اگر این مسئله به مشکل تبدیل شود، ممکن است بخواهید از نرم‌افزارهای کنترل برای والدین استفاده کنید تا حساب “سرگرم کننده” در زمان مدرسه در دسترس نباشد. اما به یاد داشته باشید بعضی از بچه‌ها این مسئله را به عنوان یک چالش در نظر می‌گیرند.


یک کلاس درس در خانه ایجاد کنید

بچه‌هایی که سال‌های ابتدایی مدرسه را تجربه می‌کنند هنوز ساختارهای مربوط به مدرسه در آن‌ها درونی نشده است. می‌توانید برای آن‌ها یک مکان مشخص برای کارهای مدرسه در نظر بگیرید. کامپیوتری که کودک تکالیفش را با استفاده از آن انجام می‌دهد در اتاق خانواده یا مکان عمومی دیگری قرار دهید تا بتوانید پیشرفت آن‌ها را زیر نظر بگیرید. در این صورت نیاز شما به نرم‌افزارهای کنترل والدین خیلی کمتر خواهد شد.
بچه‌های بزرگتر ممکن است عادت کرده باشند که تکالیف خود را روی میز ناهار‌خوری پخش کنند. در این صورت اگر می‌خواستید آن‌ها را دید بزنید و از چگونگی انجام تکالیف‌شان باخبر شوید، خیلی راحت بود. در مقابل اگر آن‌ها در اتاق‌هایشان ساکت باشند و با لپ‌تاپ یا تبلت کار کنند واقعاً نمی‌دانید چه خبر است. یک فضای عمومی جذاب و دل‌انگیز برای انجام کارهای مدرسه در نظر بگیرید.


به معلمانی که در حوزه استفاده از تکنولوژی ماهر نیستند کمک کنید.

در بسیاری از مناطق، کلاس‌ها به صورت آنلاین یا ترکیبی از حضوری و آنلاین تشکیل می‌شوند. و بسیاری از معلمان اصلا برای آن آماده نیستند. آن‌ها برای تدریس در کلاس استاندارد مدرسه آموزش دیده‌اند نه برای شگفتی‌های آموزش از راه دور. برای کمک به معلمان، اولین قدم آشنایی با سیستمی است که آن‌ها استفاده می‌کنند. نرم‌افزار Google Classroom یکی از گزینه‌هایی است که معلمان از آن استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید با اطمینان پیدا کردن از اینکه همه چیز از سمت شما به درستی تنظیم شده است به روند تحصیل آنلاین فرزندانتان کمک کنید. در صورت لزوم تجهیزات جدید بخرید. ممکن است لازم باشد برای خرید یک لپ‌تاپ جدید برای فرزندتان برنامه‌ریزی کنید. در این زمینه خرید لپ‌تاپ‌هایChromebook برای بودجه‌های کم‌تر، مناسب است.
همه چیز خیلی راحت به نظر می‌رسد، اما ممکن است یک یا دو نگرانی برای شما باقی بماند. در دوران قبل از ارتباطات آنلاین، والدین می‌توانستند فرزندان خود را تحت نظر داشته باشند. دوستانشان برای انجام بازی‌ها به خانه می‌آمدند. باید با معلمان آن‌ها ملاقات می‌کردید. اگر بیرون می‌رفتند، می‌دانستید که کجا می‌روند (یا حداقل می‌گفتند که کجا می‌روند). اما لطفا نگران نباشید با رعایت این نکات در مراقبت از کودکان و اینترنت در محیط مدرن و اتصال آنلاین بهتر عمل خواهید کرد. 
انجمن رمان نویسی دانلود رمان
آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: Negin_SH
بالا پایین