• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

روانشناسی خانواده درمانی چیست؟

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 260
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
درمان سیستماتیک
برخی روش های درمان سیستم‌های خانوادگی وجود دارند که باعث تشکیل مفهوم روش درمان سیستماتیک شده‌اند. این روش ریشه در خانواده درمانی دارد. در سال‌های اخیر به جای استفاده از علیت خطی (برای مثال: الف علت ب است) از طرز تفکر حلقوی (مثلا الف و ب بر رفتار یکدیگر تاثیر می‌گذارند) استفاده شده و بیشتر روی «چطور» و «چه چیز» تمرکز می‌کنند. برای مثال چطور رفتار خاصی به خانواده کمک می‌کند یا چه چیزی باید تغییر کند. همچنین مشکلات نیز به عنوان واقعیتی که تحت تاثیر موارد اجتماعی و زبان شناختی هستند در نظر گرفته می‌شوند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
روایت درمانی
در روش روایت درمانی از روش متفاوتی استفاده می‌شود و فرد را تشویق می‌کنند تا خود واقعی‌اش باشد و از مهارت‌های خود برای شناسایی مشکل و به حداقل رساندن آنها در زندگی روزمره استفاده کند. در روایت درمانی افراد داستان‌های شخصی ایجاد می‌کنند و با کمک این داستان‌ها خودشان را بهتر می‌شناسند و با ابزارهای مناسبی که در اختیارشان قرار دارد را آشنا می‌شوند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
در روش درمان میان نسلی درمانگران این توانایی را دارند که تعاملات و واکنش‌های موجود میان اعضای یک خانواده را بین نسل‌های مختلف بررسی کند. درمان‌گر با استفاده از این روش، با توجه به مشاهدات و تحلیل‌هایش به خانواده کمک می‌کند تا مشکل اصلی که داخل گروه وجود دارد، مشخص کنند. همچنین موقعیت‌های استرس‌زا یا چالش‌انگیز مربوط به آینده را هم مشخص می‌کند.

- ارتباط درمانی

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
درمان مشکلات ارتباطی یک نیاز رایج است؛ مخصوصا اگر مشکلات میان زوج‌ها ناشی از نبود ارتباط مناسب باشد (که به دلیل تفاوت‌های موجود در پس زمینه‌های فرهنگی یا تجربیات شخصی و... ایجاد می‌شوند) باید از این روش استفاده کرد. مواردی مانند رازداری، اختلالات روانی، آسیب و... نیز می‌توانند باعث ایجاد مشکلات ارتباطی شوند.

یک تراپیست ماهر با کمک در استفاده از بهترین استراتژی‌ها شامل بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های ارتباطی و... موجب تصمیم‌گیری‌های مناسب می‌شود. این استراتژی‌ها شامل گوش دادن فعال، ارتباط آزاد و ارتباط واسطه‌ای هستند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
آموزش روان شناختی
آموزش دادن به افراد دارای شرایط سلامت روانی و خانواده‌های آنها برای کمک در قوی شدن و حمایت از شرایط موجود، آموزش روان شناختی گفته می‌شود. این روش برای چهار هدف گسترده از ذهن تعریف شده است که شامل مبادله اطلاعات، تجویز دارویی و حمایت درمانی، آموزش و حمایت به صورت خود کمکی، دسترسی به یک محیط امن جهت بیان کردن احساسات درونی و تخلیه شدن است.

- مشاوره ر*اب*طه ای

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
معمولا مشاوره ر*اب*طه‌ای زمانی ایجاد می‌شود که زوج‌ها در تلاش هستند مشخص کنند باید روی رفع مشکلاتشان تمرکز کنند و به ر*اب*طه خود ادامه دهند یا صرف نظر از آن ر*اب*طه به نفع آنهاست. اتفاقات بسیاری هستند که می‌توانند موجب بروز استرس و مشکلات در ر*اب*طه شوند که از جمله آنها می‌توان به بیماری‌های مزمن، عدم ارتباط موثر، تفاوت‌های فرهنگی، خیانت یا نبود کلی اعتماد اشاره کرد.

- سایر روش ها
همانطور که متوجه شدید خانواده درمانی مبحثی بسیار گسترده‌ است و روش‌های درمانی گوناگونی وجود دارند. از روش‌های دیگر می‌توان به هدایت کردن، نظریه سیستم‌ها، واقعیت درمانی، جنوگرام و... اشاره کرد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها می‌توانید با یک مشاور، روانشناس یا روانپزشک که در این حوزه آموزش دیده است صحبت کنید.

مراجعه به روان درمان‌گر
عملکرد مناسب یک خانواده وقتی اتفاق می‌افتد که آنها همواره به عنوان یک سازمان متحد رو به جلو حرکت کنند و در شناخت و مشخص کردن نیازهای فردی اعضای خانواده و ایجاد تعادل میان این نیازها و توسعه خانواده موفق باشند. با مشاوره خانواده که حالتی منحصر به فرد از درمان است می‌توانید در ترکیب و براورده کردن این نیازها بهتر عمل کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
ناتوانی در مدیریت خشم و روابط با همسر یا دیگر اعضای خانواده، عدم تفاهم و درک متقابل همسر، نارضایتی از ر*اب*طه‌ی ج*نس*ی زندگی مشترک، اختلاف نظر در زمینه مشکلات فرزندان و تربیت کودک، مشکلات پیش آمده در زمینه‌های مختلف اجتماعی و شغلی، درگیری‌های زیاد میان اعضای خانواده، پیدا کردن روش‌هایی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی مشترک و بالا بردن میزان رضایت از زندگی برخی از موارد و مشکلاتی هستند که با مراجعه به تراپیست و خانواده درمانی قابل بهبود هستند.

بالا