• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

از علل تا درمان تاول پو*ست

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 528
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
شایع ترین علل تاول پو*ست عبارتند از اصطکاک، انجماد، سوزش، عفونت و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی. تاول همچنین می تواند یکی از علائم برخی بیماری ها باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تاول پو*ست جدا شدن لایه رویی پو*ست از لایه زیرین آن و جمع شدن مایع در بین این دو لایه است که ایجاد یک کیسه پر از آب می کند.

گرمای شدید حاصل از آتش، بخار آب، روغن های د*اغ، الکتریسته، مواد شیمیایی، اسیدها، آب جوش، پوشیدن کفش های تنگ، کار با ابزار سخت و... به زخم شدن قسمتی از ب*دن منجر می شود که معمولا با تاول همراه است. - بالا رفتن دمای پو*ست در سوختگی موجب گ*شا*دی رگ های ناحیه شده و ادامه این روند موجب شروع واکنش های التهابی در پو*ست می شود. بنابراین مقدار زیادی مایعات و سرم مورد نیاز ب*دن همراه با تعداد زیادی از سلول های التهابی، به ناحیه آسیب دیده رفته و در درون تاول های سوختگی جمع می شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تاول پو*ست ناشی از مالش پو*ست هنگامی رخ می دهد که پو*ست در معرض اصطکاک قرار می گیرد و در نتیجه توده حساسی که درون آن پر از مایع است روی پو*ست تشکیل می شود. این تاول ها اغلب روی دست و پا در نتیجه پوشیدن کفش های تنگ یا کار کردن با یک ابزار جدید به وجود می آیند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تاول یک ضایعه متورم به شکل کیسه ای کوچک حاوی مایع آبی، خون یا چرک است که داخل یا زیر پو*ست می تواند تشکیل شود.

شایع ترین علل تاول عبارتند از اصطکاک، انجماد، سوزش، عفونت و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی. تاول همچنین می تواند یکی از علائم برخی بیماری ها باشد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تاول پو*ست اغلب در اثر موارد زیر ظاهر می شود:
اصطکاک: هر گونه اصطکاک با پو*ست ناشی از کفشی که برای پا اندازه نیست یا مالش جوراب روی پو*ست می تواند منجر به ایجاد تاول شود. این تاول ها اغلب روی دست و پا ظاهر می شوند. تاول به آسانی در محیط های گرم و مرطوب ایجاد می شود و می تواند منجر به شرایط جدی پزشکی مانند زخم یا عفونت شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درجه حرارت بالا: تاول در واقع یک مکانیسم دفاعی برای حفاظت از پو*ست در برابر آسیب های ناشی از تغییر دما است. بالا رفتن دمای پو*ست در سوختگی موجب گ*شا*دی رگ های ناحیه شده و ادامه این روند موجب شروع واکنش های التهابی در پو*ست می شود. بنابراین مقدار زیادی مایعات و سرم مورد نیاز ب*دن همراه با تعداد زیادی از سلول های التهابی، به ناحیه آسیب دیده رفته و در درون تاول های سوختگی جمع می شوند. در مقابل این طیف، سرمازدگی نیز می تواند منجر به بروز تاول شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی:پو*ست گاهی اوقات می تواند در تماس با مواد شیمیایی خاص از جمله لوازم آرایشی، مواد پاک کننده، حلال ها، سولفات نیکل، گزش حشرات و نیش، پاره شدن رگ های خونی کوچک در ن*زد*یک*ی سطح پو*ست و ... دچار تاول شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
شرایط پزشکی: برخی از شرایط پزشکی زیر منجر به بروز تاول های پوستی می شوند از جمله:
آبله مرغان

تبخال ها

زرد زخم تاولی که عمدتا در کودکان زیر دو سال و روی پاها و بازوها دیده می شود.

اگزما

پمفیگویید بولوز که یک بیماری خود ایمنی موثر بر پو*ست و ایجاد تاول بوده و در افراد مسن شایعتر است.

پمفیگوس که یک بیماری خود ایمنی موثر بر پو*ست و غشاهای مخاطی است.

درماتیت هرپتی فرم

سندرم تشعشع پوستی

اپیدرمولیزیس؛ تاولی که یک بیماری ژنتیکی بافت همبند است و باعث تاول پو*ست می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان و پیشگیری از تاول پو*ست
اکثریت قریب به اتفاق تاول ها خود به خود التیام می یابد و نیازی به مداخلات پزشکی ندارد. مایع داخل تاول به آرامی ناپدید شده و پو*ست به طور طبیعی خشک می شود. در واقع حباب تاول یک لایه محافظ است و اگر برداشته شود، زخم توسط باکتری ها مورد حمله قرار می گیرد.

تاول را دستکاری نکنید. از ترکاندن تاول های پوستی خودداری کنید، اما اگر اندازه تاول زیاد بزرگ بود یا موجب بروز درد و ناراحتی شد، می توانید تحت نظر پزشک آن را تخلیه کنید. پزشک این کار را با کشیدن مایع درون تاول به وسیله یک سرنگ استریل انجام می دهد.

اگر چیزی پو*ست روی تاول را پاره کرد، پو*ست را بر روی آن برگردانید تا از زخم آن محافظت کند. سپس کمی پماد ضدعفونی کننده بر روی آن بمالید و آن را با پارچه نه با مواد نایلونی یا پلاستیکی، باندپیچی کنید. وسایل مخصوص باندپیچی تاول ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

محل تاول را خشک و تمیز نگه دارید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بهترین شیوه برای جلوگیری از تاول پا، پوشیدن جوراب های ضخیم و کفش های راحت و اندازه است.

کفش هایی را که منطقه تاول را ت*ح*ریک می کنند نپوشید.

با عوض کردن مرتب کفش هایتان و در نتیجه آزادکردن نقاط تحت فشار، به پاهایتان استراحت دهید.

برای محافظت از دست هایتان بهتر است هنگامی که با ابزار یا وسیله ای کار می کنید که ممکن است تاول ایجاد کند، دستکش ضخیم بپوشید.

تا حد امکان از کارهایی که باعث بروز تاول می شوند پرهیز کنید. همیشه قبل از دست زدن به تاول دستهایتان را خوب با آب و صابون بشویید.

برای پیشگیری از عفونت در محل تاول می توانید از پمادهای آنتی بیوتیک تحت نظر پزشک استفاده کنید.

بالا