• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

مکان های دیدنی ساموآ

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 9
  • بازدیدها 450
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کشور‌ـ‌جزیرۀ ساموآ در آب‌های مرکز جنوبی اقیانوس آرام، در شمال شرقی جزایر فیجی و شمال کشور‌ جزیرۀ تونگا واقع است. ۲,۸۳۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و شهر آپیا پایتخت آن است.

نتیجه تصویری برای پرچم ساموآ

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
سیمای طبیعی
کشور ساموآ، که بخشی از جزایر پولینزی محسوب می‌شود، از نُه جزیره و جزیرک تشکیل شده که همگی منشأ آتشفشانی دارند. چهار جزیرۀ مهم این کشور ـ اوپولو، ساوایی، آپولیما، و مانونوکوهستانی و مسکونی‌اند و بقیّه جزیرک‌ها به زیستگاه و پناهگاه پرندگان و حیات‌ وحش اختصاص یافته‌اند. جزیرۀ ساوایی، بزرگ‌ترین جزیرۀ این مجموعه، ۱,۷۰۸ کیلومتر مربع مساحت دارد؛ جزیرۀ اوپولو ۱,۱۱۸ کیلومتر مربع و بقیۀ جزایر و جزیرک‌ها روی هم ۵ کیلومتر مربع وسعت دارند. کوه سیلی‌سیلی، در مرکز جزیرۀ ساوایی، ۱,۸۵۷ متر ارتفاع دارد و بلندترین نقطۀ کشور ساموآ محسوب می‌شود. اقلیم این کشور گرم و مرطوب و فصل بارندگی‌ آن، که به‌ویژه در سراشیب‌های جنوب شرقی بیشتر است، از آذر تا فروردین‌ماه است. اگرچه هوای ساموآ از اردیبهشت تا آبان نسبتاً آرام و مطبوع است، توفندهای خطرناک گاه این آرامش را برهم می‌زنند و فاجعه به‌بار می‌آورند. نیمی از اراضی این کشور از جنگل پوشیده شده و نواحی پست آن را مرداب‌های پوشیده از درختان کرنا یا چندل فراگرفته است. حیات‌ وحش آن به پرندگانی چند به‌ویژه گونه‌ای کبوتر منحصر می‌شود. شهرهای مهم آن عبارت‌اند از آپیا، مولیفانوئا، آسائو، و ساله‌لولوگا.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
اقتصاد
کشاورزی، شیلات، چوب و الوار و صنعت گردشگری چارچوب اصلی اقتصاد ساموآ را تشکیل می‌دهند و کاکائو، نارگیل خشک و شیلات عمده‌ترین کالاهای صادراتی آن است. نارگیل، موز، آناناس، انبه، سیب‌زمینی هندی، و خربزۀ درختی برای مصارف داخلی تولید می‌شوند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مردم و تاریخ
جمعیت ساموآ ۱۸۷,۰۳۲ هزار نفر است (۲۰۱۰) و تراکم نسبی آن به ۶۶ نفر در کیلومتر مربع می‌رسد. ۹۳ درصد از جمعیت این کشور را ساموآئی‌های پولینزیایی‌تبار تشکیل می‌دهند و ۷۸ درصد از این جمعیت در روستاها به‌سر می‌برند و ۶۳.۵ درصد از مردم آن از آیین پروتستان پیروی می‌کنند. رشد جمعیت آن ۰.۶ درصد است. پولینزیایی‌ها در حدود ۱۱۰۰پ‌م به جزایر ساموآ مهاجرت کردند و در آن‌جا ساکن شدند. یاکوب ‌روخوینِ هلندی، نخستین اروپایی بود که در ۱۷۲۲ از این جزایر دیدن کرد. لوئی بوگنویل، دریانورد و پویندۀ فرانسوی، در ۱۷۶۸ به جزایر مزبور وارد شد و آن‌جا را جزایر ناویگاتور نامید. هیئت‌های مذهبی انگلیسی در ۱۸۳۰ و آلمانی‌ها در ۱۸۵۵، ظاهراً برای تبلیغ مسیحیت و راهنمایی و ارشاد بومیان و کفار، به ساموآ رهسپار شدند. چارلز ویلکس در ۱۸۳۹ و ریچارد مید امریکایی نیز در ۱۸۷۲ به این سرزمین گام نهادند و اجازۀ تأسیس یک پایگاه دریایی در جزیرۀ توتوئیلا را برای دولت امریکا دریافت کردند که امروز به ساموآی امریکا موسوم است. تضاد مصالح و منافع سه کشور انگلیس و آلمان و امریکا به مناقشات سیاسی و اختلافات دیپلماسی میان این کشورها منجر شد و سرانجام در ۱۸۹۹ به توافقی سه‌جانبۀ انجامید و انگلستان منافع خود را در ساموآ به آلمان واگذار کرد. پس از جنگ جهانی اول، در ۱۹۱۹، مستعمرۀ آلمان در ساموآ به قیمومت و سرپرستی نیوزیلند محول شد. سرپرستی نیوزیلند بر ساموآ تا ۱۹۶۱ به درازا کشید و ساموآ در ۱ ژانویۀ ۱۹۶۲ به استقلال کامل دست یافت.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
گودال اقیانوسی تو سوا
فضای سبز و صخره‌هایی با ارتفاع حدود 40 متر در جزایر ساموا دور گودالی را در بر گرفته‌اند. این گودال که یک گودال اقیانوسی است، توسوآ اوشن نام دارد. گودال اقیانوسی توسوآ اوشن در اقیانوس آرام که بزرگترین گستره آبی زمین است قرار دارد. این گودال آبی علاوه بر طبیعت زیبا، آب شفاف و زلالی دارد. آب گودال توسوآ اوشن گرم است که برای شنا کردن از مکان‌های مناسب به شمار می‌رود. بستر این گودال بین دو جزیره آتشفشانی آپولو و ساوایی تشکیل شده است که باعث گرم شدن آب گودال می‌شوند. البته به دلیل ارتفاع صخره‌ها از گودال می‌توانید تفریح مهیج شیرجه زدن در این گودال را داشته باشید.

از کدام مکان های دیدنی ساموآ بازدید کنیم؟

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
آبشار آفو آئو
در ساموآ آبشار آفو آئو که به نام آبشار اولئومه نیز شناخته می‌شود با ایجاد مناظری چشم‌نواز یک مکان تفریحی خارق‌العاده در جزیره محسوب می‌شود.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
فواره‌های طبیعی دهکده تاگا
فواره‌های طبیعی دهکده تاگا نیز بسیاری از گردشگران را برای بازدید به این منطقه می‌آورد. در این فواره‌ها آب از حفره‌هایی با شدت به بیرون پرتاب می‌شود و ده‌ها متر در هوا پخش می‌شود.

2PVWLYwI1MrASiwoK6eMsMDUvTcsheaZKvsIH5gQ-115724.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پناهگاه لاکپشت ها در ساتوآلپای

لاکپشت های سبز عظیم الجثه ای که در سواحل ساتوآلپای زندگی می کنند علاوه بر امکان تماشای یک موجود حیرت انگیز که عمر آن به هزاران سال می رسد می تواند شما را با این موجودات دوست داشتنی و بسیار زیبا در حال انقراض که به شدت از آنها محافظت می شود نیز آشنا نماید. پناهگاه لاکپشت های ساتوآلپای توسط افراد محلی به حوضچه ای در گوشه ای از این جزیره انتقال پیدا کرده است تا بتوانند در آب نیمه شور به خوبی زندگی و تداوم نسل نمایند و دوباره آنها را به اقیانوس بازگردند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
ساحل لالومائو

یکی از این سواحل، ساحل لالومائو در یکی از دهکده های شرقی این جزیره می باشد که به دلیل وجود آب های آرام و شن های ساحلی سفید رنگ آن شهرت دارد. این ساحل با چشم انداز زیبای خود فضای آرام و دلنشین را برای شما فراهم می‌کند و در محیط اطراف آن سواحل سنگی نیز وجود دارد. شما می توانید در حالی که در کنار این سواحل آفتاب می گیرید، تنی به آب زده و از نو*شی*دنی های گرمسیری ویژه این مناطق که در بارهای ساحلی نزدیک به شما سرو می شود نهایت استفاده را ببرید و حتی می توانید برای سرگرمی با قایق هایی که برای شما فراهم شده است به همراه راهنمایان محلی اندکی از ساحل دور تر شده و قلابی به آب بیاندازید و لحظاتی آرام را در سواحل بی کران اقیانوس برای خود خلق نمایید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
خانه رابرت لوئیس استیونسون
نویسنده معروف اسکاتلندی که اواخر عمر خود را در این جزایر سپری کرد و داستانهای حیرت انگیزی مانند داستان “گوست” و “جزیره گنج” را در این جزیره نوشته است و سرانجام در این جزیره به خاک سپرده شد به عنوان یک موزه مردم شناسی که داستان زندگی وی را بیان می کند، یکی از نقاط دیدنی جزیره ساموآ می باشد.

بالا