• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

غذا دادن به بچه‌ ها و ترفندهای اشتباه مادران

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 24
  • بازدیدها 997
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
5. لازم نیست بچه‌ها همه غذاها را دوست داشته باشند ولی باید همه غذاهایی را که می‌پزید، بچشند و امتحان کنند.
6. لازم نیست در تمام طول روز د*ه*ان بچه‌ها پر از خوراکی باشد و دائم فک‌شان بجنبد. نیم‌ساعت قبل از شام و ناهار که وقت میان‌وعده نیست.
7. غذایی را که سه ساعته پختید، ظرف سه دقیقه نخورید.
8. غذای خانگی را در اولویت قرار دهید ولی ماهی یک بار رفتن به رستوران هم آن‌قدرها بد نیست.
9. وظیفه شما این است که به بچه‌ها یاد بدهید غذا خوردن، هیجان‌انگیز و مایه سرخوشی است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
غذا نخوردن بچه ها با خانواده یکی از مشکلات مامان باباهاست. همینطور که میدونید غذا خوردن در کنار خانواده مزایای عاطفی و روحی خیلی زیادی برای بچه ها داره.
اما نگران اذیت کردن موقع وعده های غذایی بچه ها با خانواده نباشید. عادت های غذایی رو در سن پایین میتونید تغییر بدین و به سمت سالم تر شدن ببرید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
حل مشکل غذا نخوردن بچه ها با خانواده
تا آخر مطلب رو بخونید تا نکات آموزشی برای رفع مشکل غذا نخوردن بچه ها با خانواده رو یاد بگیرین:

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
مسابقه خوردن غذا
مسایقه خوردن غذا با بچه ها اگرچه کمی تمیز کاری لازم داره اما باعث میشه بچه ها با خانواده غذا بخورند و تشویق بشند. شما باید سعی کنید مثل یه دوست و همراه عمل کنید و نه یه پدر و مادر.
اگه برای بازی قانون میگذارید براش توضیح بدین که چرا تا بچه ها با خانواده راحت باشند.
صبر و تحمل داشته باشید و به این فکر کنید که در نهایت یه عادت غذایی عالی برای کودک خودتون میسازید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
اجازه بدین بچه ها مشارکت کنند
کارهای آسون آشپزخونه موقع پختن غذا و یا آماده کردن میز غذا رو به بچه ها بسپارین. با اینکار بچه ها با خانواده احساس راحتی بیشتری می کنند و غذا خورد با خانواده از یه حرکت تکراری به یه فعالیت جالب برای کودک تبدیل میشه.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
برچسب نزنید
همیشه باید به مامان باباها یادآوری کرد که بچه های زیرپنج سال در انتخاب چیزی که می خورند وسواسی هستند. این رفتار بچه ها و نخوردن هر چیزی طبیعی هستش پس نگران نباشید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
رویکرد مثبتی داشته باشید
همینطور که بچه ها ممکنه از دیدن کارتون یا خوندن قصه تکراری بارها و بارها، خسته نشن پس خوردن غذای تکراری هم اون ها رو خسته نمیکنه.
سعی کنید حتی اگه بچه ها فقط چند نوع کوچیک از هر دسته غذا می خورند همون ها رو براشون آماده کنید تا از شام خوردن کنار خانواده ل*ذت ببرند. کم کم و با حوصله می تونید گزینه های بیشتری بهش اضافه کنید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
نمایش غذا
طبق گفته متخصصان تغذیه بچه ها قبل از خوردن غذای جدید نیاز دارند که حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه اون رو ببینند. پس یک دفعه خوراکی جدید رو به بچه نشان ندین چون به احتمال زیاد مقاومت میکنه.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
باج ندین
عادت معامله کردن بر سر غذا خوردن بچه ها با خانواده اصلا خوب نیست. از دادن شکلات و شیرینی به عنوان باج و جایزه خودداری کنید. اینکار باعث میشه بچه فکر کنه همیشه انجام کار درست باید جایزه داشته باشه و بدون جایزه نیازی به انجام کار درست نیست.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
مراقب میان وعده ها و سیر شدن باشید
یکی از دلایلی که بچه ها با خانوادشون غذا نمیخورند اینه که قبل از زمان صرف نهار یا شام تنهقلات زیادی خورده و سیر شده اند.
اگه بخاطر خوردن تنقلات احساس تشنگی و سیر بودن دارند ازشون بخواید که بجای آب میوه یا شیر آب بخورند. می تونید با اضافه کرن میوه و مواد طبیعی به آب طعم خوبی بدین تا بیشتر تمایل پیدا کنند.
مایعات دیگه جایگزین آب نمیشن.
همچنین خوردن چیپس، پفک و نوشابه و تنقلات غیر سالم قبل از وعده های غذایی منجر به غذا نخوردن بچه ها با خانواده میشه.

بالا