• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

احادیث احادیث درباره ازدواج

• نویسنده موضوع SilveRwinG
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 41
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
احادیثی که ائمه معصومین (ع) درباره ازدواج فرموده اند:

١. تاثیر ازدواج
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:اذا تزوج الرجل احرز نصف دینه.

کسی که ازدواج کند، نصف دینش را حفظ کرده است. ﴿مستدرک الوسائل، ج 14، ص 154٫﴾

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
2. ازدواج در هنگام تنگدستی
قال الامام الصادق علیه السلام:من ترک التزویج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل – یقول:«ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله.» (2)

هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است. چرا که خداوند می‏فرماید:اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل و کرم خود بی نیازشان می‏کند.

هر که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وی واگذار می‏کند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائی‏اش ازدواج نماید، در او چیزی را که خوشایند او نیست، خواهد دید، و هر که با وی به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامی این مزایا را برای او جمع می‏کند. ﴿من لا یحضره الفقیه، ج 3، ص 251﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
3. ازدواج رحمت است
قال النبی صلی الله علیه و آله و سلم:یفتح ابواب السماء بالرحمة فی اربع مواضع:عند نزول المطر، و عند نظر الولد فی وجه الوالدین، و عند فتح باب الکعبة، و عند النکاح.

درهای رحمت آسمانی در چهار وقت گشوده می‏شود:1- موقع بارش باران.2- زمانی که فرزند به چهره پدر و مادرش می‏نگرد.3- هنگام گشوده شدن در کعبه.4- هنگام برپایی مراسم عقد و عروسی. ﴿بحار الانوار، ج 103، ص 221﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
4. آفات بی همسری
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:اکثر اهل النار العزاب.
بیشترین اهل جهنم انسانهای بی همسرهستند. ﴿من لا یحضره الفقیه، ج 3، ص 251

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
6. در سایه عرش
قال موسی بن جعفر علیه السلام:ثلاثة یستظلون یظل عرش الله یوم القیامة، یوم لا ظل الا ظله:رجل زوج اخاه المسلم او اخدمه او کتم له سرا.

سه دسته در روز قیامت، روزی که سایه و پناهی جزء سایه خداوند نیست، در سایه و پناه خدا هستند:1- مردی که زمینه ازدواج برادر مسلمانش را آماده نماید.2- مردی که (به برادر مسلمانش خدمت کند.)3- کسی که سر برادر مسلمانش را بپوشاند. ﴿وسائل الشیعه، ج 20، ص 46﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
7. منظور نظر حق
قال الامام الصادق علیه السلام:اربعة ینظر الله الیهم یوم القیامة:من اقال نادما او اغاث لهفان او اعتق نسمة او زوج عزبا.

چهار کس در قیامت مورد نظر پروردگارند:1-آنکه چون طرف معامله پشیمان شود، معامله را برگرداند.2- کسی که غم از دلی برگیرد.3- کسی که برده‏ای را آزاد کند.4- کسی که بی همسران را به ازدواج درآورد. ﴿وسائل الشیعه، ج 20، ص 46﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
. بهترین وساطت
قال امیرالمؤمنین علی علیه السلام:افضل الشفاعات ان تشفع بین اثنین فی نکاح یجمع الله بینهما.

از بهترین شفاعتها، شفاعت‏ بین دو نفر در امر ازدواج است تا اینکه خداوند آنان را مجذوب یکدیگر گرداند. ﴿تهذیب، ج 7، ص 405، وسائل الشیعه، ج 20، ص 45﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
9. ازدواج با دینداران
عن النبی صلی الله علیه و آله و سلم قال:من تزوج امراة لمالها وکله الله الیه، و من تزوجها لجمالها رای فیها ما یکره، و من تزوجها لدینها جمع الله له ذلک.

هر که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وی واگذار می‏کند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائی‏اش ازدواج نماید، در او چیزی را که خوشایند او نیست، خواهد دید، و هر که با وی به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامی این مزایا را برای او جمع می‏کند. ﴿وسائل الشیعه، ج 14، ص 31﴾

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
10. دیدار قبل از وصلت
عن الصادق علیه السلام قال:لا باس بان ینظر الرجل الی المراة اذا اراد ان یتزوجها. ینظر الی خلفها و الی وجهها.

مانعی ندارد که مرد قامت و صورت زنی را که قصد ازدواج با او دارد، ببیند. ﴿وسائل الشیعه، ج 20، ص 88﴾

بالا