• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

احادیث احادیث از حضرت فاطمه

• نویسنده موضوع SilveRwinG
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 29
  • بازدیدها 879
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
حضرت فاطمه زهرا (س) روز جمعه نزدیک غروب آفتاب به غلام خود فرمود:

اصْعَدْ عَلَی السَّطْحِ، فَإ نْ رَأیْتَ نِصْفَ عَیْنِ الشَّمْسِ قَدْ تَدَلّی لِلْغُرُوبِ فَأ عْلِمْنی حَتّی أدْعُو. (دلائل الامامة:ص71، س16، معانی الاخبار:ص399، ضمن ح9)

بالای پشت بام برو، هر موقع نصف خورشید غروب کرد مرا خبر کن تا برای خود و دیگران دعا کنم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود:

إنْ کُنْتَ تَعْمَلُ بِما اءمَرْناکَ وَ تَنْتَهی عَمّا زَجَرْناکَ عَنْهُ، قَانْتَ مِنْ شیعَتِنا، وَ إلاّ فَلا. (تفسیر الامام العسکری(ع):ص320، ح191)

اگر آنچه را که ما اهل بیت دستور داده ایم عمل کنی و از آنچه نهی کرده ایم خودداری نمائی، تو از شیعیان ما هستی وگرنه، خیر.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408

ما یَصَنَعُ الصّائِمُ بِصِیامِهِ إذا لَمْ یَصُنْ لِسانَهُ وَ سَمْعَهُ وَ بَصَرَهُ وَ جَوارِحَهُ. (مستدرک الوسائل:ج7، ص336، ح2، بحارالانوار:ج93، ص294، ح25)

روزه داری که زبان و گوش و چشم و دیگر اعضاء و جوارح خود را کنترل ننماید هیچ سودی از روزه خود نمی برد.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
حضرت فاطمه(س) خطاب به همسرش امیرالمومنین(ع) فرمود:

یا ابَا الحَسَن ، إنّی لا سْتَحی مِنْ إلهی انْ اکَلِّفَ نَفْسَکَ مالاتَقْدِرُ عَلَیْهِ. (امالی شیخ طوسی:ج2، ص 228)

من از خدای خود شرم دارم که از تو چیزی را در خواست نمایم و تو توان تهیه آن را نداشته باشی.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
حضرت فاطمه(س) فرمود:

الْجارُ ثُمَّ الدّارُ. (علل الشّرایع:ج1، ص183، بحارالانوار:ج43، ص82، ح4)

اول همسایه سپس خود. یعنی اول باید در فکر مشکلات و آسایش همسایه و نزدیکان و سپس در فکر خویشتن بود.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
جَعَلَ اللّهُ الاْیمانَ تَطْهیرا لَکُمْ مِنَ الشِّرْکِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزیها لَکُمْ مِنَ الْکِبْرِ، وَالزَّکاةَ تَزْکِیَةً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِی الرِّزقِ، وَالصِّیامَ تَثْبیتا لِلاْ خْلاصِ، وَالْحَّجَ تَشْییدا لِلدّینِ. (-ریاحین الشّریعة:ج1، ص312)

خداوند سبحان، ایمان و اعتقاد را برای طهارت از شرک و نجات از گمراهی ها و شقاوت ها قرار داد. و نماز را برای خضوع و فروتنی و پاکی از هر نوع تکّبر، مقرّر نمود. و زکات (و خمس ) را برای تزکیه نفس و توسعه روزی تعیین نمود. و روزه را برای استقامت و اخلاص در اراده، لازم دانست . و حجّ را برای استحکام اءساس شریعت و بناء دین اسلام واجب نمود.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
نَحْنُ وَسیلَتُهُ فی خَلْقِهِ، وَ نَحْنُ خاصَّتُهُ وَ مَحَلُّ قُدْسِهِ، وَ نَحْنُ حُجَّتُهُ فی غَیْبِهِ، وَ نَحْنُ وَرَثَةُ اءنْبیائِهِ.(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید:ج16، ص211)

ما اهل بیت پیامبر وسیله ارتباط خداوند با خلق او هستیم، ما برگزیدگان پاک و مقدّس پروردگار می باشیم، ما حجّت و راهنما خواهیم بود؛ و ما وارثان پیامبران الهی هستیم.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408

حُبِّبَ إ لَیَّ مِنْ دُنْیاکُمْ ثَلاثٌ:تِلاوَةُ کِتابِ اللّهِ، وَالنَّظَرُ فی وَجْهِ رَسُولِ اللّهِ، وَالاْنْفاقُ فی سَبیلِ اللّهِ. (نهج الحیاة، ح 164)

سه چیز از دنیا برای من دوست داشتنی است:تلاوت قرآن، نگاه به صورت رسول خدا، انفاق و کمک به نیازمندان در راه خدا.

SilveRwinG

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,847
امتیازها
0
کیف پول من
408
إنَّ السَّعیدَ کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَنْ احَبَّ عَلیّا فی حَیاتِهِ وَ بَعْدَ مَوْتِهِ.(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید:ج 2، ص449 )

همانا حقیقت و واقعیّت تمام سعادت ها و رستگاری ها در دوستی علیّ علیه السلام در زمان حیات و پس از رحلتش خواهدبود.

محبوبه داوری

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2022-06-28
لایک‌ها
1,008
امتیازها
0
کیف پول من
5,024
صلوات مجرب وخاصه حضرت زهرا
بانوی دوعالم سلام الله علیه
اللهم صلی علی فاطمه وابيها وبعلي وبنيها وسرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک ..
بارالها درود بر فاطمه وپدرش وعلی وپسرانش وراز پنهانی که درببن ایشان است به اندازه علم وحکمتی
که برآن واقف و آگاهی.
١٣٥ بار ذکر شود بسیار مجرب است.
🌿🌿🌿🌿🌿

بالا