• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

مکان های دیدنی پراگ

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 25
  • بازدیدها 569
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پراگ یکی از زیباترین پایتخت‌های جهان و یکی از شهرهای تاریخی اروپا است. جاهای دیدنی پراگ که بسیاری از آن‌ها بناهای تاریخی را شامل می‌شوند، گردشگران زیادی را به این شهر قدیمی جذب می‌کند.
از کلیساهای باشکوه گرفته تا قصرها و قلعه‌هایی با معماری‌های فوق‌العاده؛ زمانی‌که صحبت از جاذبه‌های گردشگری به میان می‌آید، پراگ حرف زیادی برای گفتن دارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
قلعه پراگ
در سفر به شهر پراگ در کشور چک، اولین کاری که پیشنهاد می‌دهیم انجام دهید، بازدید از قلعه باشکوه و بی نظیر پراگ هست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این قلعه در سال ۸۸۰ میلادی توسط “پرینس بوریووج” ساخته شده و در حقیقت می‌توان گفت یک شهر کوچک در دل شهر پراگ هست.

اگر بخواهیم مختصری درباره تاریخچه‌ی قلعه پراگ برایتان شرح دهیم اینطور بیان می‌شود که، در این قلعه شاهان بوهمی، امپراطوری مقدس روم و رئیس جمهور چکسلواکی اقامت داشتند و شما می‌توانید با قدم زدن در این قلعه از برج دالیبر و کلیسای سنت جورج و… دیدن کنید و دنیای قدیم را در حال حاضر مشاهده نمایید.

جاهای دیدنی چک

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پل چارلز
همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم چک، کشور شگفت انگیزی است!

به محض ورود شما را یاد فیلم هری پاتر در هاگوارتز می‌اندازد و این حس زمانی به شما دست می‌دهد که روی پل چارلز در شهر پراگ قدم بزنید. پل چارلز یکی از پل‌هایی بوده که در زمان سلطنت چارلز به عنوان یادبود ساخته شده و از محبوب‌ترین جاهای دیدنی چک در بین گردشگران است.

جاهای دیدنی چک

لازم است این را هم بگوییم که در دوطرف پل چارلز یک برج وجود دارد که مسافران می‌توانند از پله‌های این پل بالا بروند و به این برج برسند و آن موقع است که متوجه زیبایی منظره این شهر و پل چارلز خواهید شد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
ساعت نجومی
هر کشور و شهری برای خودش یک‌سری جاذبه‌ شاخص دارد که با آن‌ها در جهان شناخته می‌شود. ساعت نجومی که در شهر پراگ قرار دارد هم دقیقا بیانگر همین موضوع در کشور پراگ هست، چرا که یکی از قدیمی‌ترین ساعت‌های جهان در حال حاضر به شمار می‌آید. در کنار این ساعت چهار مجسمه وجود دارد که هر کدام نماد مرگ، غرور و حسادت هستند.

جاهای دیدنی چک

اگر خواستید یک عکس یادگاری بگیرید که هر زمان به آن نگاه کردید یاد سفرتان به چک بیفتید پیشنهاد می‌کنیم در کنار ساعت نجومی پراگ این عکس را از خودتان و همراهانتان بگیرید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
موزه یادبود قهرمانان ترور راینهاد هایدریش
قبل از آنکه در خصوص موزه یادبود قهرمانان ترور راینهاد هایدریش توضیحاتی بدهیم بهتر است که یاد از یک دیالوگ مهم در فیلم آنتروپید نیز یاد کنیم:

در این فیلم ” کیلین مورفی” در مقابل نازی‌ها گفت: ما چکسلواک هستیم، ما تسلیم نمی‌شویم.

این پیام بیانگر وفاداری و پایداری بود که بین آن‌ها وجود داشت. با این حساب بازدید از این موزه می‌تواند حس و حال جالبی برای کسانی که اهل تاریخ و اتفاقاتی که در دوره‌های مختلف تاریخی برای انسان‌ها افتاده است به حساب بیاید. لازم به ذکر است بگوییم شما در این موزه که یکی از جاهای دیدنی چک است، می‌توانید لباس‌ها، اسلحه‌ها و وسایل افراد در آن زمان را مشاهده نمایید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
محله یهودی‌ها در پراگ
محله‌ای در شهر پراگ وجود دارد که مخصوص یهودی‌های این کشور است که نام آن «جوسفوو» است. این محله قرن‌ها محله فقیرنشینی بوده و در اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی به یکی از مهم‌ترین محله‌های شهر پراگ در چک تبدیل شده است. جوسفوو در حال حاضر با وجود موزه‌ها و کنیسه‌هایی که دارا هست یکی جذاب‌ترین محله‌ها برای گشت و گذار در پراگ به شمار می‌آید.

جاهای دیدنی چک

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
گورستان اولسان
در بین اکثر جاذبه‌هایی که در مقاصد مختلف اختصاص دارد به تفریح و خوش گذارانی، جاهایی هم هستند که ممکن است بازدید از آن ها باعث حال خوب نشود اما از لحاظ تاریخی مهم است و می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را داشته باشد. یکی از این موارد گورستان اولسان است که از مهم‌ترین جاهای دیدنی پراگ به شمار می‌آید.

جاهای دیدنی چک

گورستان اولسانی در سال ۱۶۸۰ برای دفن مردگانی که در اثر بیماری یا در اثر جنگ جان خود را از دست داده اند، استفاده می‌شد. جالب است بدانید که این گورستان را به دو قسمت تقسیم کردند:

گورستان مسیحیان و گورستان یهودیان که اشخاص مهمی در این گورستان دفن شده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به فرانتس کافکا نیز اشاره کرد. در سفر به این کشور به عنوان بازدید از جاهای دیدنی چک این منطقه می‌تواند کمی ترسناک باشد اما جذابیت‌های خودش را هم دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
موزه کمپانی اپل
شرکت اپل در شهر پراگ یک موزه از محصولات خود تاسیس کرده و در آن تمامی محصولات خودش را از ابتدا تا به حال را به نمایش گذاشته است.
در این موزه کلکسیونی زیبا از وسایل شخصی استیو جابز تا قدیمی‌ترین محصولات اپل را از گذشته تا الان جمع آوری کرده اند که با ورود به این موزه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.
جاهای دیدنی چک

اگر از طرفداران محصولات اپل هستید، بازدید از این موزه می‌تواند برایتان بهترین گزینه از بین تمامی جاهای دیدنی پراگ باشد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
باغ وحش پراگ
شاید جالب باشد بدانید که باغ وحش پراگ، یکی از بزرگ‌ترین باغ وحش‌ها در اروپاست.

در این باغ وحش حیواناتی نظیر ببر، زرافه، میمون، تمساح و انواع پرندگان را می‌توانید ببینید. اگر از باغ وحش پراگ دیدن می‌کنید بد نیست چند نکته را به یاد داشته باشید:

• حتما یک نقشه از باغ وحش همراه خودتان داشته باشید ومسیرتان را روی آن علامت بزنید به این علت که مساحت این باغ وحش ۵۸ هکتار است و امکان این که راه را گم کنید هست و سعی کنید صبح برای بازدید از این باغ وحش بروید.
  • کرم ضدآفتاب فراموشتان نشود و یک لیوان آب نیز همراه خود داشته باشید.
جاهای دیدنی چک

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مجموعه Vysehrad
یک نکته‌ای که در خصوص کشور چک باید بدانید، شما هیچ‌گاه حوصله‌تان سر نخواهد رفت!

یکی دیگر از جاهای دیدنی چک که برای کسانی که به تاریخ و سرگذشت انسان‌ها در گذر زمان علاقه‌مند هستند گزینه‌ مناسبی هست، مجموعه Vysehrad است.

جاهای دیدنی چک

این مجموعه شامل قلعه و قبرستان و باغ بزرگ Vysehrad می‌شود و تنها سه کیلومتر با قلعه پراگ فاصله دارد. شما از بالای Vysehrad می‌توانید منظره زیبایی از رودخانه Vltava را مشاهده کنید. این قبرستان در ن*زد*یک*ی کلیسای سنت پاول و سنت پیتر قرار دارد و پس از اینکه بازدیدتان از آن تمام شد می‌توانید به سمت این کلیساها هم بروید.

بالا