• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

مکان های دیدنی بوتسوانا

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 345
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
با آنکه این کشور آفریقایی محصور به خشکی محل قرار گرفتن چشم اندازهای زیبا و منحصر بفردی بوده است (از جمله تپه های شنی سرخ رنگ و بزرگترین کویرهای نمکی دنیا) ولی زیبایی های آن همگی مربوط به حیات وحش هستند. بوتسوانا پر از گرم دشت (ساوانا) های باز است که با حیوانات مهاجر و درندگان آنها تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری فراموش نشدنی در مقایسه با کشورهای آفریقایی دیگر شده است و بیشتر یک تجربه سافاری طبیعی است. از دلتاهای رودخانه ای سبز و خرم گرفته تا پناهگاه های کرگدن ها، در زیر منتخبی از زیباترین مکان های دیدنی کشور بوتسوانا را مشاهده می کنید...

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دلتای اوکاوانگو (Okavango Delta)

احتمالاً یکی از زیباترین مکان های دیدنی آفریقا، دلتای اوکاوانگو است که در واقع بزرگترین دلتای درون بومی دنیاست. این دلتا واحه جزایر، حیات وحش و پوشش گیاهی انبوه است که در وسط صحرای کالاهاری قرار دارد. حتماً با یک تور سافاری به دیدن این منطقه بروید و سوار بر یک قایق سنتی (با نام محلی موکورو) حیات وحش آن را مشاهده کنید و شب همانجا بیتوته کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
صحرای کالاهاری (Kalahari Desert)

بخشی از حوضچه شنی بزرگی که از اورنج ریور به آنگولا می رسد، جایی است که گستره وسیعی از توده های شنی در اثر فرسایش فرم سنگی تشکیل شده اند. تپه های رسی در اثر وزش باد شکل گرفته اند و زیبایی سوررئال و فراطبیعی خلق کرده اند. همچنین می توانید به پارک بازی کالاهاری مرکزی بروید که یکی از بزرگترین پارک های بازی دنیاست. شاید دسترسی پذیری آن به اندازه پارک های دیگر نباشد، ولی مکان دورافتاده و پرت آن کم از مناطق گردشگری دیگر ندارد.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
صحرای مکگادیکگادی (Makgadikgadi Pans)

مکان دیگری با زیبایی فرازمینی صحرای مکگادیکگادی است که بزرگترین صحرای نمکی در دنیاست. این صحرا در وسط ساوانای خشک شما شرقی بوتسوانا قرار دارد و از بقایای دریاچه بزرگی تشکیل شده که هزاران سال پیش خشک شد. زمین های نمک زده آن هموار و بی آب هستند و در کنار خط افق تکمیل می شوند و گویی تا ابد ادامه دارند. سافاری ها و اردوها برای مشاهده حیوانات بومی از جمله گورخر، درندگان بومی و ... برای گردشگران ماجراجو عالی هستند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک ملی صحرای نکسای (Nxai Pan National Park)

در ن*زد*یک*ی این پارک صحرای نکسای قرار دارد که یکی از جلگه های نمکی صحرای مکگادیکگادی محسوب می شود. مشخصه آن تپه های شنی، شوره زار های وسیع و درختان مشهور بائوباب است و مکان زیبایی برای مشاهده پرندگان و حیات وحش آفریقا است. این منطقه در شمال شرقی بوتسوانا قرار گرفته و گردشگران می توانند از دلتای اوکاوانگو در ن*زد*یک*ی آن و پارک ملی چوب نیز دیدن کنند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
منطقه حفاظت شده حیات وحش لینیانتی (Linyanti Wildlife Reserve)

یکی از بهترین مناطق آفریقا برای سافاری، این منطقه است که ماجراجویی منحصر بفردی برای گردشگران محسوب می شود. این منطقه حفاظت شده آرامش بخش بیش از 308 هزار جریب را پوشش می دهد و در شمال شرقی کشور بوتسوانا واقع شده است. رود کواندو آن را تغذیه می کند و فرصت های بسیار خوبی برای مشاهده حیات وحش خاص آن وجود دارد. شیرهای این منطقه مشهور هستند و همچنین یکی از بزرگترین گله های فیل دنیا در این منطقه زندگی می کند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک ملی فرامرزی کگالاگادی (Kgalagadi Transfrontier National Park)

این پارک ملی بزرگ بیش از 3.6 میلیون هکتار زمین را پوشش می دهد و بخاطر تپه های شنی سرخرنگ و بسترهای رودخانه ای خشک آن معروف است. این پارک روی مرز بین دور کشور بوتسوانا و آفریقای جنوبی قرار دارد و مکانی عالی برای تماشای حیات وحش است. انتظار داشته باشید که درندگانی همچون چیتا، شیر، پلنگ، کفتار و غزال های آفریقایی و گوزن های یالدار و همچنین 200 گونه پرنده مختلف از جمله عقاب ها و کرکس ها را مشاهده کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
جزیره کوبو (Kubu Island)

جزیره کوبو یکی از زیباترین مکان های دیدنی بوتسوانا است و زمانی بود که جرمی کلارکسون، مجری برنامه "دنده 5"، آن را زیباترین و شگفت انگیزترین مکان دنیا نامیده بود. در واقع این جزیره صخره گرانیتی خشکی بوده که دور آن را دریاچه سفیدی از نمک گرفته بوده است. حالا این جزیره به عنوان یک بنای ملی محافظت می شود.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
منطقه حفاظت شده حیات وحش مورمی (Moremi Wildlife Reserve)

شاید زیباترین پناهگاه حیات وحش در آفریقا این پارک بازی در قلب دلتای اوکاوانگوی بوتسوانا باشد. درختان موپان در چشم انداز خشک و بی آب منطقه خودنمایی می کنند و در کل منظره آن ترکیبی از علف های سیلابی، بیشه زارهای مشرف به رود و دلتای دائمی است. این منطقه حفاظت شده یکی از بزرگترین تراکم های حیات وحش در آفریقا را دارد و حیوانات بومی آن شامل سگ های وحشی در حال انقراض، فیل ها و "پنج حیوان وحشی آفریقایی" (the Big Five) می شود.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
رود چوب (Chobe River)

رود چوب بخش مکمل تجربه های سافاری در بوتسوانا است که می تواند به راحتی با دلتای اوکاوانگو و کالاهاری همراه باشد. رود چوب در مرز شمالی پارک ملی چوب روان است و سافاری رودخانه ای یا گشت تفریحی با قایق یکی از بهترین گزینه ها برای تماشای این منطقه است. اطراف رود چوب پر از حیات وحش منحصر بفرد است به شرطی که در فصل آن (یعنی از آوریل تا اکتبر) به آنجا سفر کنید که تراکم حیوانات در بیشترین حد است. انتظار دیدن حیواناتی همچون اسب آبی، بوفالو، چیتا، تمساح، غزال و فیل ها را داشته باشید.

بالا