• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت بیماری نادر سرطان کلیه

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 35
  • بازدیدها 803
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • ایمونوتراپی : در روش ایمونوتراپی (mmunotherapy) از دستگاه ایمنی برای مبارزه با سرطان استفاده می‌شود. سیستم ایمنی ب*دن بیمار ممکن است به سلول‌های سرطانی حمله نکند، چرا که سلول‌های سرطانی نوعی پروتئین مخصوص تولید می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا خود را از سیستم ایمنی مخفی نگه دارند. اما ایمونوتراپی این فرایند را مختل می‌کند.
  • پرتو درمانی : در پرتو درمانی از ذرات پر انرژی با منشا اشعه ایکس و پروتون برای کشتن سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود. پرتودرمانی گاهی برای کنترل یا کاهش علائم نوعی از سرطان کلیه که به دیگر اندام‌ها همچون استخوان و مغز رسیده، استفاده می‌شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان جایگزین
هیچ درمان جایگزین تایید شده‌ای برای سرطان کلیه وجود ندارد. اما برخی از روش‌های درمانی جایگزین در صورت ترکیب شدن با درمان‌های اصلی به فرد کمک می‌کند تا با اثرات جانبی سرطان مانند استرس مقابله کند.
افراد مبتلا به سرطان معمولاً با پریشانی و استرس دست و پنجه نرم می‌کنند. افرادی که این حالت را تجربه می‌کنند، معمولاً به مشکلات خواب مبتلا بوده و مدام در حال فکر ردن به شرایط بیماری خود هستند. همچنین احساس خشم و یا غم هم در بسیاری از افراد مبتلا مشاهده می‌شود.
در مورد احساسات خود با پزشک صحبت کنید. پزشک احساسات شما را طبقه بندی کرده و راهکارهایی برای مقابله و مدیریت آن‌ها ارائه خواهد داد. در برخی از موارد دارو کمک کننده خواهد بود.
روش‌های درمانی که در کنار درمان‌های اصلی به فرد کمک می‌کنند، عبارتند از:
  • هنر درمانی
  • ورزش
  • ماساژ درمانی
  • مدیتیشن
  • موزیک درمانی
  • ورزش‌های ریلکس کننده
  • معنویت
اگر به این روش‌ها علاقه مند هستید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مقابله با بیماری و حمایت از بیمار مبتلا به سرطان کلیه
هر فرد به شیوه‌ی خاص خود با تشخیص سرطان کنار می آید. از وقتی که ترس ناشی از ابتلا به سرطان کاهش می‌یابد، فرد روزانه می آموزد که چگونه با چالش‌های ناشی از درمان سرطان و فرایند ریکاوری مقابله کند.
روش‌های مقابله با بیماری عبارتند از:
برای انتخاب بهتر روش درمانی، اطلاعات خود را در مورد بیماری افزایش دهید
از پزشک خود در مورد جزئیات تشخیص بیماری سوال کرده و نوع و درجه سرطان خود را بیش‌تر بشناسید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در مورد روش‌های درمانی بیش‌تر اطلاعات کسب کنید
کمک به بیمار دارای تومور کلیه

از خود مراقبت کنید
در طول بیماری سرطان از خود مراقبت کنید. رژیم غذایی سالمی سرشار از میوه و سبزی مصرف کرده و از نظر بدنی فعال باشید. به اندازه کافی بخوابید و ب*دن خود را در حالت خستگی نگه ندارید.
به خود زمان اختصاص دهید
زمانی را در طول روز به خود اختصاص داده و آن را صرف مطالعه، گوش دادن به موسیقی کنید. این کارها باعث کاهش سطح استرس می‌شود. احساسات خود را به دقت در دفترچه یادداشت کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
یک شبکه حمایتی درست کنید

دوستان و اعضای خانواده در مورد شرایط شما نگران هستند، بنابراین در صورت نیاز به کمک از آن‌ها کمک بگیرید. به آن‌ها اجازه دهید تا در کارهای روزانه مانند خرید، حمل و نقل در سطح شهر، انجام وظایف روزانه خارج از خانه و آماده کردن غذا به شما کمک کنند. فرد می‌تواند از این فرصت برای ریکاوری استفاده کند. صحبت کردن در مورد احساسات به کاهش فشار و تنش روانی کمک می‌کند.

در جلسات تراپی و روانشناسی شرکت کنید

در صورت افسردگی، اضطراب و احساس ناراحتی زیاد ممکن است عملکرد روزانه فرد مختل شود‌. در این صورت حتما در جلسات تراپی با یک روانشناس یا مشاور صحبت کنید. علاوه بر روان‌شناس، روانپزشک و مددکار اجتماعی هم می‌تواند به فرد در این راه کمک کند‌.

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

در صورت بروز علائمی که شما را نگران می‌کند، حتماً به پزشک عمومی مراجعه کنید. در صورتی که پزشک به سرطان کلیه مشکوک باشد، فرد به متخصص اورولوژی و یا یک متخصص سرطان یا آنکولوژیست ارجاع داده می‌شود.

هنگام ملاقات با پزشک حتماً یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشید. چرا که گاهی به خاطر سپردن همه اطلاعات رد و بدل شده سخت بوده و همراه به شما در یادآوری گفته ها کمک خواهد کرد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بیمار چه کاری باید انجام دهد؟

قبل از ملاقات با پزشک در مورد محدودیت‌های احتمالی که باید در دستور کار قرار دهید، سوال بپرسید. برای مثال گاهی لازم است که کمی پیش از معاینه رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید یا یک ماده غذایی خاص را مصرف نکنید‌.

لیستی از موارد زیر تهیه کنید:

علائم
اطلاعات مهم شخصی، شامل وقایع استرس زای جدید، تغییرات بزرگ در زندگی شخصی
داروها، ویتامین‌ها، داروهای گیاهی و مکمل‌های مصرفی
سوالات
آیا من به سرطان کلیه مبتلا هستم؟
سرطان کلیه به دیگر اندام‌های ب*دن رسیده است؟
آیا نیاز به انجام آزمایش‌های بیش‌تر است؟
راه‌های درمانی برای سرطان کلیه چیست؟
عوارض جانبی هر کدام از این روش های درمانی کدام اند؟
آیا سرطان کلیه من قابل درمان است؟
سرطان کلیه زندگی روزانه من را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد؟
کدام روش درمانی برای من مناسب‌تر است؟
من به بیماری‌های دیگری هم مبتلا هستم، چگونه می‌توان آن‌ها را در کنار هم مدیریت و کنترل کرد؟
آیا باید به متخصص مراجعه کنم؟
از چه وبسایت و یا بروشوری می‌توان اطلاعات بیش‌تری در مورد بیماری به دست آورد‌؟
در صورت داشتن سوالات بیش‌تر حتماً در طول ویزیت با پزشک در میان بگذارید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
از پزشک چه انتظاری باید داشت؟

پزشک از بیمار سوالاتی خواهد پرسید، برای پاسخ دادن به این سوالات آماده باشید تا پزشک زمان برای بررسی بیش‌تر موضوع در اختیار داشته باشد:

چه زمانی برای اولین بار علائم و نشانه‌ها را تجربه کردید؟
آیا علائم را گهگاه و یا همیشه تجربه می‌کنید؟
علائم تا چه حد شدید هستند؟
چه عواملی باعث بدتر شدن و یا بهتر شدن علائم بیماری می شود؟

بالا