• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

اکسسوری انواع انگشتر های یاقوت

• نویسنده موضوع *khas*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 731
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
یاقوت کبود آبی اصل متعلق به کشمیر است

یاقوت کبود آبی رنگ اصل، متعلق به کشمیر بوده و شاید نتوان یکی از آن ها را به طور مستقیم از آن منطقه به دست آورد. برندهای محبوب موجود در بازار اغلب دارای کیفیت پایین تر هستند. به علاوه سنگ یاقوت اصل کشمیری یکی از گران‌ قیمت ترین سنگ های جهان محسوب می شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : *khas*

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
یاقوت کبود آبی برای انگشت وسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد

اگرچه این کار ضروری نیست، اما یاقوت کبود آبی معمولاً برای انگشت وسط افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد. دلیل این کار باورهای ستاره‌شناسی است که استفاده از یاقوت کبود آبی در انگشت وسط را برای فرد، پرمنفعت می‌داند. بااین‌حال انتخاب نهایی با شماست.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
به هنگام خرید یاقوت کبود آبی به چهار نکته توجه کنید

قیمت یک یاقوت کبود آبی اصل بسیار گران بوده و بسیاری از سنگ فروشان نوع تقلبی و یا کم کیفیت آن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

شناخت یاقوت اصل از تقلبی, طرز نگهداری از یاقوت
یاقوت کبود آبی رنگ اصل، متعلق به کشمیر است

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
هنگام خرید یاقوت کبود آبی به این موارد دقت داشته باشید:

رنگ

وضوح

برش

وزن (قیراط)

اگرچه یاقوت کبود در رنگ‌های مختلف وجود دارد، اما ارزشمندترین آن رنگ آبی است. وضوح نیز به میزان شفافیت و عبور نور از یاقوت اشاره دارد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
یاقوت زرد (Yellow Sapphire)

به کانی کوارندومی که دارای طیف رنگی زرد کمرنگ، زرد پر رنگ، نارنجی، طلایی و ترکیب قهوه ای با رنگ های قبل باشد یاقوت زرد گفته می شود. این رنگ به ندرت کشف می شود و بیشتر یاقوت های زرد بازار به وسیله دستکاری هایی شیمیایی و به سازی بر روی یاقوت کبود که توسط انسان ها انجام می شود به‌وجود می آید اما از نظر ارزش چیزی از یاقوت قرمز و کبود کم نداشته و مناسب افرادی است که رنگ زرد را پسند می کنند.

%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%AA-%D8%B2%D8%B1%D8%AF.jpg

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
یاقوت ستاره ای یا یاقوت استار

این مورد در اصل یک پدیده طبیعی است که برروی برخی یاقوت ها وجود دارد. در مواردی که داخل یاقوت، ناخالصی های سوزنی شکل وجود داشته باشد و یاقوت به صورت دامله (گنبدی-تراش مرسوم عقیق) تراش خورده باشد، بر اثر برخورد نور به ناخالصی های سوزنی پدیده زیبایی به اسم ستاره بوجود می آید. در بازار یاقوت هایی که دارای پدیده ستاره ای هستند را با قیمت بالاتری و به صورت کلکسیونی به فروش میرسانند

1608036344993.jpeg

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
نکاتی برای خرید یاقوت ستاره دار

یاقوت ستاره ای از قرمز مایل به صورتی تا نارنجی یا بنفش و قهوه ای با توجه به میزان کرومیوم و آهنی که دارد، متغیر است.
پرطرفدارترین رنگ این سنگ قیمتی آبی روشن و آبی تیره است، پس اگر به فکر تجارت با این گوهر هستید این رنگ را بیشتر مد نظر داشته باشید، البته باید دقت داشت که ۶ خط تشکیل دهنده ستاره آن در زیر نور طبیعی مشخص باشد زیرا با استفاده از تکنیک های نورپردازی در عکس آنرا واضح تر نشان می دهند. از لحاظ شفافیت سنگ، به دلیل اینکه خود ستاره حاصل نا خالصی است باید توقع ناخالصی های پراکنده در گوهر را داشته باشید.

نگهداری یاقوت,خواص یاقوت
پرطرفدارترین رنگ یاقوت ستاره ای آبی روشن و آبی تیره است

آخرین ویرایش:

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
تراش یاقوت ستاره دار

اکثر یاقوت های ستاره بدون توجه به میزان شفافیت یا کدر بودن آن به صورت دامله یا همان گنبدی شکل تراش داده می شوند. زیرا این نوع تراش باعث می شود ستاره روی سنگ بهتر نمایش داده شود. یک تراش خوب دامله باید دارای تقارن خوب و گنبدی صاف بوده و از هر زاویه ای که به گوهر نگاه می کنید باید حالت گرد آن قابل مشاهده باشد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
طرز نگهداری یاقوت : یاقوت سرخ روش نگهداری خاصی ندارد اما بعضی توصیه می کنند که آن را زیر نور خورشید یا کنار نمک خشک قرار دهید تا درخشندگی اش افزایش یابد.

خواص یاقوت : یاقوت به خاطر ویژگی ساختاری و مغناطیسی اش جریان خون را تقویت می کند و بر اندام هایی مثل قلب موثر است و باعث تقویت غدد می شود. استفاده مداوم از این سنگ فشار خیلی پایین را افزایش می دهد و بی حسی و رخوت را از بین می برد و جریان خون را در ناحیه چشم ها به گردش می اندازد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
یاقوت های برمه اغلب شب نمایی زیادی دارند که این تاثیر حتی در نور خورشید نیز نمایان است، چنین سنگ هایی درخشش فوق العاده ای دارند و بسیار محبوبند.
سنگ های تایلندی این ویژگی را ندارند.
یاقوت به هیچ وجه شکست پذیر نیست و میزان سختی اش بر روی مقیاس Mohs برابر با 9 است.
این سنگ دومین ماده سخت در کره زمین است.

بالا