خوش آمدید
به انجمن تک رمان خوش آمدید. لطفا برای استفاده بیشتر از انجمن عضو شوید یا وارد سیستم شوید.

رایانه های کنجکاو در راهند

  • شروع کننده موضوع miss_meli
  • تاریخ شروع
  • پاسخ ها 0
  • بازدیدها 33
  • Tagged users هیچ
  • انجمن و سایت تک رمان؛ پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد لطفا از ارسال محتوای خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران خودداری کنید در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلی ارسال های شما حذف می‌گردد.
تالار مربوطه

miss_meli

طراح انجمن
طراح انجمن
ویراستار انجمن
مجله نویس
کپیست
مدیر بازنشسته
گوینده آزمایشی
عضو تیم مجله
عضویت
Dec 22, 2019
ارسال ها
616
لایک ها
6,857
امتیاز
83
محققان عرصه هوش مصنوعی بر روی رایانه هایی کار می کنند که همچون انسان کنجکاو باشند.رایانه های کنجکاو در راهندمحققان دانشگاه برکلی به طراحی و توسعه الگوریتم های رایانه ای جدیدی روی آورده اند که می توان با استفاده از آنها رایانه هایی ساخت که سطحی از حس کنجکاوی در انسانها را داشته باشند.
این نوآوری را می‌توان گام جاه طلبانه‌ای در توسعه هوش مصنوعی به شمار آورد.

،‌تیم تحقیقاتی محققان دانشگاه برکلی در عرصه هوش مصنوعی نگرش نسبتا متفاوت تر و جدی تری در مقایسه با هوش مصنوعی سایر شرکت‌ها نظیر گوگل را دنبال می‌کنند. آنها توجه خود را بر روی تصمیم گیری و اقدام متناسب با آن در هوش مصنوعی مورد نظرشان معطوف کرده‌اند.

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت آنچه که در این نگرش جدید دنبال می شود دنباله روی از یک سری الگوهاست که طی آن به جای تکرار بی‌هدف یک سری اقدامات، سیستم می‌تواند مانند انسان که در حین انجام یک بازی رایانه ای با نگاهی کنجکاوانه به مراحل بعدی فکر می‌کند، مراحل بعدی یک بازی یا فرآیندهای مشابه را مد نظر داشته باشد.

مشابه این تلاش جالب توجه را می‌توان در پروژه اخیر گوگل دید. این شرکت به تازگی کار بر روی شبکه‌های عصبی مصنوعی را آغاز کرده که قابلیت طراحی شبکه‌های عصبی مصنوعی قدرتمندتر از خود را دارند.
 
بالا پایین