• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

معرفی سی‌ایکس‌ورکس

• نویسنده موضوع Diyar♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
سی ایکس ورکس یک نوع ورزش برای تقویت عضلات بالا تنه است.
کلاس‌های آن معمولا به صورت گروهی بوده و هر جلسه آن چیزی حدود نیم ساعت است.
هدف اصلی سی ایکس ورکس تقویت عضلات شکم و بخش‌های مرکزی ب*دن یعنی عضلات ناحیه شکم، ب*ا*س*ن و ... است.
ورزش سی ایکس ورکس تا حدودی شبیه ایروبیک و زومبا است. ما در این متن سعی داریم تا شما را به طور کامل با این ورزش آشنا کنیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Diyar♡

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
مراحل سی ایکس ورکس

این ورزش از سری ورزش‌های جدید کمپانی لس میلز است و تمرینات آن در هر جلسه سی دقیقه خواهد بود و در شش مرحله انجام می‌گیرد که تمرکز اصلی آن بر عضلات شکم، کمر، پهلوها و ب*ا*س*ن است و شامل مراحل زیر است:
مرحله اول
شامل گرم کردن کل ب*دن است و باید یکسری حرکات را به صورت دراز کش انجام دهید تا عضلات آماده انجام تمارین بعدی شوند.
مرحله دوم
در این مرحله تمرینات استقامتی به صورت دراز کش و یا بر روی دستها به حالت شنا انجام می‌شود تا عضلات مرکزی تمرین داده شوند.
مرحله سوم
در این مرحله تمرین‌های استقامتی به صورت ایستاده انجام می‌شود و بخش‌های بالا و پایین ب*دن تمرین داده می‌شوند.
مرحله چهارم
این مرحله نیز ایستاده است و عضلات ب*ا*س*ن، پا و سرینی تمرین داده می‌شوند.
مرحله پنجم
عضلات مرکزی در یکسری تمرینات مجزا تمرین و ورزش داده می‌شوند و بیشتر شامل حرکات چرخشی است و تمرکز این بخش بر عضلات و ماهیچه‌های شکم است.
مرحله ششم
این مرحله که مرحله پایانی هست، به تقویت استقامتی عضلات مرکزی ب*دن و به خصوص عضلات پشت کمر می‌پردازد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
وسایل مورد نیاز برای سی ایکس ورکس

برای انجام ورزش سی ایکس ورکس باید زیرانداز، حوله و کش قدرتی و هالتر داشته باشید. با استفاده از کش قدرتی بدون اینکه لازم باشد حرکات اضافی انجام دهید، می‌توانید فشار کافی بر عضلات شکمتان وارد کنید و تنها به کمک نیروی وزن بتوانید آن را بکشید.
کش قدرتی در ورزش سی ایکس ورکس جایگزین دمبل شده است. کش‌های قدرتی بر اساس وزنشان رنگ‌های مختلفی دارند.
کش سبز سبک‌ترین، کش نارنجی متوسط و کش سیاه سنگین‌ترین کش قدرتی است.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
کسب آمادگی برای شرکت در کلاس‌های سی ایکس ورکس

این ورزش از آنجا که تا حدی قدرتی و استقامتی است، ممکن است در اوایل برای شما سخت باشد. برای اینکه بتوانید آمادگی روانی لازم برای شرکت در این کلاس را کسب کنید، می‌توانید یکسری راهکارها را به کار ببندید.

جلسه اول پیش از شروع کلاس با مربی صحبت کنید و به او اطلاع دهید که تا به حال این ورزش را کار نکرده‌اید.

سعی کنید در جایگاهی نزدیک به مربی قرار بگیرید تا حرکاتی که می‌گوید را بتوانید به خوبی ببینید و انجام دهید.

حرکاتی که با وزنه انجام می‌شود ممکن است برای شما سخت و دشوار باشد، نیازی نیست که همه تمرینات را در جلسه اول انجام دهید. شما می‌توانید برخی از تمرینات را که برایتان سخت به نظر می‌آید را انجام ندهید تا آمادگی قدرتی آنها را پیدا کنید.

در جلسات اول بهتر است از کش قدرتی سبز رنگ استفاده کنید که وزن کمی دارد. اگر نمی‌دانید که چطور باید از کش قدرتی استفاده کرد، بهتر است آن را کنار بگذارید و جلسه اول از هیچ ابزاری استفاده نکنید.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
در حین جلسه سعی کنید حواستان به خودتان و صحیح انجام دادن تمرینات باشد، فکر کردن به اینکه بقیه راجع به شما چه فکری می‌کنند و حرکات اشتباه شما خنده دار است کار جالبی نیست.
همه هم گروهی‌های شما در کلاس سعی دارند تا حواسشان متمرکز بر خودشان باشد و مطمئن باشید که کسی به شما توجهی ندارد.
اگر همان جلسه اول فشار زیادی به شما وارد شد و احساس کردید توانایی کافی برای انجام این ورزش را ندارید، نا امید نشوید، خیلی‌ها هم مثل شما بوده‌اند.
بهتر است پس از چند جلسه شرکت در کلاس‌های سی ایکس ورکس و آشنایی بدنتان با آن تصمیم به ادامه یا عدم ادامه این ورزش بگیرید.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
تمرینات ورزشی سی ایکس ورکس

حرکات کششی پا

شنای سوئدی

کرانچ

بلند کردن پا در حالت دراز کش

پل (بلند کردن ب*ا*س*ن از روی زمین)

بلند کردن دست و پای مخالف

حرکات کششی قدرتی برای تقویت عضلات پشتی

اسکات قدرتی

تمام این تمرین‌ها به صورت مرتب توسط مربی باشگاه به شما داده خواهد شد و شکل صحیح آن به شما آموزش داده می‌شود.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
از آنجا که اغلب تمرینات سی ایکس ورکس کششی و قدرتی هستند تا چند روز پس از اولین جلسه تمرین ب*دن و عضلات شما گرفته و درد خواهد کرد اما معمولا پس از گذشت چند روز تا چند هفته این گرفتگی عضلات رفع خواهد شد. انجام صحیح حرکات و هماهنگی کامل حرکات اندکی زمان می‌برد و نیازمند تمرین است تا آنها را به طور کامل اجرا کنید اما به خوبی می‌تواند عضلات مرکزی شما را تقویت کند.
به دلیل اینکه اکثر تمرینات روی عضلات مرکزی تمرکز دارند، سعی کنید تمرینات قدرتی را پس از سی ایکس ورکس انجام دهید تا دچار آسیب دیدگی در ناحیه کمر و پشت نشوید.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
فواید ورزش سی ایکس ورکس

تاثیرگذاری سی ایکس ورکس بسیار سریع خواهد بود و خیلی سریع عضلات شما را تقویت می‌کند.

این ورزش عضلات شما را فرم می‌دهد و تناسب اندام را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سی ایکس ورکس ورزش خوبی برای سفت کردن عضلات شکمی بوده و استقامت بدنی را افزایش می‌دهد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
نتیجه گیری

کلاس‌های سی ایکس ورکس اگرچه خیلی کوتاه است و حداکثر سی دقیقه زمان خواهد برد، اما همین کلاس‌های کوتاه تاثیر بسیار زیادی بر آمادگی و تقویت عضلات میانی ب*دن شما خواهد داشت، به طوری که حتی پس از جلسه اول هم می‌توانید احساس کنید که عضلات میانی ب*دن شما قوی‌تر شده است.
سی ایکس ورکس هم یک ورزش مناسب برای سوزاندن چربی‌های ب*دن است و هم یک ورزش استقامتی. این ورزش در کوتاه مدت می‌تواند ب*دن شما را شکل داده و انرژی زیادی را بسوزاند.

بالا