• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

معرفی و روش بازی اسکواش

• نویسنده موضوع Diyar♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 281
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
ورزش اسکواش یکی از ورزش‌های مدرن امروزی به حساب می‌آید و طرفداران خاص خود را دارد.
هر چند اسکواش در فهرست ورزش‌های المپیکی حضور ندارد، اما امروزه مسابقات جهانی اسکواش با حضور بازیکنان حرفه‌ای از سراسر جهان برگزار می‌شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Diyar♡

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
امروزه ورزش اسکواش در سراسر جهان انجام می‌شود. همانند دیگر ورزش‌ها، این ورزش را نیز می‌توانید هم به عنوان سرگرمی و برای پر کردن اوقات فراغت بازی کنید و هم به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کنید.
تاریخ این ورزش به قرن نوزدهم باز می‌گردد.
در آن دوران چند روش برای انجام بازی (که به آن‌ها راکت‌ها گفته می‌شد) وجود داشت، که به مرور زمان با یکدیگر ترکیب شده و به ورزش مدرنی را که امروزه می‌شناسیم، شکل دادند.
هرچند اسکواش در حال حاضر یکی از ورزش‌های المپیکی محسوب نمی‌شود، اما مسابقات جهانی اسکواش با حضور بهترین بازیکنان از سراسر جهان برگزار می‌شود و به این ترتیب قهرمان نهایی اسکواش تعیین می‌گردد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
بازیکنان و امکانات ورزشی مورد نیاز اسکواش

ورزش اسکواش در بین دو بازیکن و در داخل یک جعبه اتاق مانند انجام می‌شود.
تمام امکانات ورزشی مورد نیاز نیز یک راکت اسکواش (مشابه راکت تنیس، اما با سر کوچکتر) و توپ اسکواش هستند. توپ اسکواش مخصوص این ورزش است، قطر توپ حدوددو و نیم اینچ بوده و از پلاستیک ساخته می‌شود. البته انواع توپ‌های اسکواش از لحاظ میزان پرشمتفاوت هستند و با پنج سرعت متفاوت حرکت می‌کنند که از حرکت‌های بسیار آهسته (استاندارد مسابقات) شروع شده و به حرکت سریع (استاندارد ابتدایی تر) می‌رسند.
توپ اسکواش، و به ویژه توپ‌های بسیار آهسته، در کل به آهستگی پرش می‌کند، که همین نیز بازگرداندن و هدایت آن برای برخورد با دیوار رو به رویی را دشوار می‌کند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
هدف از ورزش اسکواش چیست؟

هدف از این ورزش عبارت است از ضربه زدن به توپ به منظور بازگشت و برخورد مجدد آن با دیوار رو به رو.
بازی تا زمانی که حریفتان را در بازگرداندن توپ دچار اشتباه می‌کنید، ادامه دارد.
هر باری که توپ حریفتان به دیوار رو به رویی برخورد نکند، شما یک امتیاز کسب می‌کنید.
امتیاز‌ها ست‌ها را تعیین می‌کنند، و ست‌ها نیز به نوبه خود برنده مسابقه را مشخص می‌سازند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
خطوط بسیاری در زمین اسکواش وجود دارند.
خط اول را خط بیرون رفتن توپ (اوت) می‌گویند (زمین داخل این محدوده، زمین سرویس است).
این خط در امتداد دیوار رو به رو و به سمت پایین دیوار‌های گوشه ترسیم شده است.
هر توپی که از زمین سرویس خارج شود، اوت محسوب شده و بازیکن خاطی یک امتیاز را به حریف خود واگذار کرده است.
یک صفحه در قسمت پایین دیوار روبرو قرار دارد که در اصطلاح تکنیکی به آن "تور" می‌گویند. اگر توپ به داخل صحفه برخورد کند، فول در نظر گرفته می‌شود.
در فاصله ۳ پایی صحفه، خط سرویس قرار دارد. اگر بازیکن بخواهد داور سرویس را قانونی به حساب آورد، باید تمام سرویس هایش به نواحی بالای این خط برخورد کنند. قسمت عقب زمین به دو قسمت زوایه دار تقسیم شده است، که بازیکن باید از جلو هر نقطه کار خود را آغاز کند. در هر یک از این قسمت ها، یک جعبه سرویس وجود دارد و بازیکن در هنگام زدن سرویس یا انتظار دریافت آن باید حدأقل یک پایش را در این محدوده قرار دهد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
برد بازی

برای برد بازی باید در تعداد ست‌هایی که قبل از شروع بازی تعیین شده، برنده بوده باشید.
اغلب ست‌ها در بهترین حالت ۵ بازی هستند، پس هر کسی که زودتر به این شماره برسد، برنده بازی است.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
نحوه امتیازگیری اسکواش

امتیازگیری به یکی از چهار روشی که در ادامه می‌آید، انجام می‌شود:
۱) قبل از اینکه حریف به توپ ضربه بزند، توپ دو مرتبه با زمین برخورد کرده باشد،
۲) توپ با تور برخورد کرده است،
۳) توپ به خارج از زمین سرویس رفته و یا

۴) بازیکن به عمد قصد جلوگیری از رسیدن حریف به توپ را داشته است.
دو روش برای امتیازگیری اسکواش وجود دارد. روش اول "PAR" نام دارد؛ زمانی که ۱۱ مرتبه شروع بازی با شماست و می‌توانید هم از سرویس‌های خود و هم سرویس‌های حریفتان امتیاز کسب کنید.
اما دومی سبک سنتی تری است؛ یعنی زمانی که ۹ مرتبه شروع بازی را در اختیار دارید، اما تنها از سرویس‌های خود امتیاز کسب می‌کنید. امروزه سیستم امتیازگیری رسمی در سطوح حرفه‌ای و اغلب بازی‌های آماتور نیز، سیستم امتیازگیری PAR یانزده مرتبه‌ای است.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
انواع توپ‌های اسکواش

توپ‌ها از لحاظ میزان پرش متفاوت هستند و از طریق تعداد و رنگ خال‌های کوچک روی توپ از یکدیگر تمیز داده می‌شوند:
توپ دو خال زرد: توپ بسیار آهسته و توپ استاندارد مسابقات امروزی است.

توپ تک خال زرد: این توپ بسیار آهسته است.

توپ تک خال قرمز: این توپ از سرعتی متوسط برخوردار است.

توپ تک خال آبی: توپ سریع ورزش اسکواش است.

بالا