• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت بیماری اوتیسم چیست؟ علائم، عوامل،‌ راه‌های پیشگیری و درمان آن

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 51
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اوتیسم یک شرایط پیچیده‌ی عصبی-رفتاری و شامل اختلالاتی در تعاملات اجتماعی و رشد کلامی و مهارت‌های ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری و سخت است و به دلیل گستردگی علائم بیماری آن را اختلال طیف اوتیسم (ASD) می‌نامند. این بیماری شامل اختلال در طیف وسیعی از علائم و مهارت‌ها در سطوح مختلف است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اختلال طیف اوتیسم به گروهی از بیماری‌های عصبی ـ رشدی گفته می‌شود که با مشکلات ارتباطی و تعاملات اجتماعی مرتبط هستند. افرادی که اوتیسم دارند، اغلب رفتارهایی محدود، تکراری یا علایق یا الگوهای رفتاری کلیشه‌ای از خود نشان می‌دهند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها تخمین زده است که در سال ۲۰۱۴ از هر ۵۹ کودک یک کودک اوتیسم داشته است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بیماری اوتیسم درجات مختلفی دارد ممکن است تنها یک نقص ساده باشد که زندگی طبیعی بیمار را تا حدودی محدود می‌کند یا ممکن است ناتوانی شدیدی باشد که در آن به مراقبت‌های اساسی نیاز است. کودکان مبتلا به اوتیسم مشکلات ارتباطی دارند و از درک احساسات یا تفکرات سایرین عاجز هستند؛ بنابراین برای آنها مشکل است که احساسات‌ خود را از طریق کلمات، ژست‌ها، حالات صورت یا لمس کردن بیان کنند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
یک کودک اوتیسمی که حساسیت بالایی دارد، ممکن است در مواجهه با صداها، تماس، بوها یا دیدن مناظری که برای دیگران عادی است، دچار مشکلاتی جدی یا در برخی موارد دردناک باشد. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است حرکات بدنی تکراری و تقلیدی مانند تاب خوردن، قدم زدن یا دست زدن را انجام دهند و واکنش‌های غیر معمول نسبت به مردم داشته باشند یا به اشیا وابستگی شدید پیدا کنند و در مقابل تغییرات در روال عادی زندگی مقاومت نشان دهند یا رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشند و به خودشان آسیب برسانند. گاهی اوقات ممکن است اصلا متوجه افراد، اشیا یا فعالیت‌های اطراف‌ خود نشوند. برخی از این کودکان ممکن است دچار تشنج‌های شدید شوند؛ در برخی موارد این تشنج‌ها در دوران بلوغ رخ می‌دهد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
برخی از افراد مبتلا به اوتیسم تا حدودی دچار اختلالات شناختی هستند. بر خلاف اغلب اختلالات شناختی معمول که با تأخیر در تمامی زمینه‌های رشد شناخته می‌شود، اوتیسمی‌ها گاهی مهارت‌های مختلفی دارند. این افراد شاید در برقراری ارتباط با سایرین مشکل داشته باشند، اما در زمینه‌های دیگری مانند طراحی، ساخت موسیقی، حل کردن مسائل ریاضی یا حفظ کردن برخی مطالب مهارت بسیار بالایی دارند و در تست‌های هوش غیر کلامی دارای هوش متوسط یا حتی بالایی هستند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
انواع مختلف اوتیسم چیست؟
راهنمای آماری و تشخیصی بیماری های روانی (DSM) که انجمن روان‌شناسان آمریکایی تهیه و تدوین کرده‌اند، برای تشخیص بیماری‌های روانی به‌ کار می‌رود. در ویرایش پنجم که جدیدترین ویرایش این راهنما است و در سال ۲۰۱۳ منتشر شد (DSM5)، اوتیسم به پنج نوع مختلف دسته‌بندی می‌شود که به شرح زیر است:

• دارای نقص هوشی یا بدون آن؛
  • با نقص زبانی یا بدون آن؛
  • همراه با بیماری های ژنتیکی یا پزشکی شناخته‌شده یا عامل محیطی؛
  • همراه با اختلال رفتاری، ذهنی یا رشدی ـ عصبی دیگر؛
  • با کاتاتونیا.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بعضی از افراد ممکن است یک یا بیشتر از این مشخصات را داشته باشند.

قبل از انتشار DSM5، افرادی که طیف اوتیسم داشتند، در یکی از این دسته‌بندی‌ها گنجانده می‌شدند:

• اختلال درخودماندگی؛
  • سندروم اسپرگر؛
  • اختلال رشدی گسترده؛
  • اختلال ازهم‌گسیختگی دوران کودکی.
توضیح این موارد در ادامه شرح داده شده است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اختلال درخودماندگی همان چیزی است که با شنیدن کلمه‌ی اوتیسم به ذهن خیلی‌ها خطور می‌کند. به اختلال در برقراری ارتباطات، تعاملات اجتماعی و بازی‌های تخیلی در کودکان زیر ٣ سال، اختلال درخودماندگی گفته می‌شود.

سندرم اسپرگر (Asperger)
کودکان مبتلا به این سندروم مشکل زبانی ندارند و در تست هوش میانگین هوشی بالاتر از متوسط دارند، اما مانند کودکان اوتیسمی در برقراری ارتباطات اجتماعی مشکل و محدودیت دارند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اختلال فراگیر رشد (PDD یا اوتیسم آتیپیک)

این اختلال یک دسته‌ی عمومی و فراگیر برای کودکانی است که برخی از رفتارهای اوتیسمی را نشان می‌دهند، اما در سایر دسته‌ها قرار نمی‌گیرند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اختلال فروپاشی دوران کودکی
کودکان مبتلا به این اختلال حداقل در دو سال اول زندگی رشد نرمالی دارند و پس از آن بخش بزرگی از مهارت‌های ارتباطی خود را از دست می‌دهند. این اختلال بسیار نادر است و بسیاری از متخصصان بیمار‌ی‌های ذهنی در مورد اینکه آن را یک بیماری در نظر بگیرند، تردید دارند.

بالا