• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

قوانین و نحوه‌ی بازی سومو

• نویسنده موضوع Diyar♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 470
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
قوانین سومو

سومو یک رشته باستانی از ورزش کشتی است که در آن وزن، اندازه و قدرت در درجه اول اهمیت قرار دارد. اگرچه سرعت و یورش ناگهانی نیز مفید است.

هدف ریکیشی (کشتی‌گیر سومو) این است که حریف خود را از رینگ بیرون انداخته یا او را وادار کنند تا یکی از اعضای ب*دن را با زمین اصابت دهد و در این صورت پیروز مسابقه خواهد بود. این کشتی معمولا ظرف چند ثانیه به پایان می رسد و به ندرت بیش از 1 دقیقه طول میکشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Diyar♡

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
زمین مسابقه سومو

مسابقه سومو بر روی دوهیو (زمین مسابقه سومو) که دایره‌ای با قطر ۴۵۵ سانتی متر و پوشیده از خاک رس است انجام می‌شود.

سلسله مراتب کشتی گیران سومو

کشتی گیران سومو معمولا از نوجوانی شروع به تمرین میکنند و در مدارس ویژه سومو زندکی میکنند که بسیار قوانین سختی بویژه برای افراد مبتدی و ورزشکاران با درجه پایین دارد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
این کشتی گیران در آغاز راه همانند شاگرد و خدمتکار در نزد کشتی گیران با سابقه تر کار و تمرین میکنند تا خود به درجات قهرمانی برسند. اغلب این کشتی گیران به جز زمانی که تمرین میکنند همیشه در حال خوردن هستند و بلافاصله بعد از خوردن به رختخواب میروند تا وزن خود را افزایش دهند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
در راس سلسله مراتب کشتی گیران سومو کسی با لقب (Yokozuna) قرار می‌گیرد. در حال حاضر تنها یوکوزونا این ورزش، آساشوریو (Asashoryu) می‌باشد که زاده کشور مغولستان است. هنگامی که یک کشتی‌گیر به مقام و مرتبه یوکوزونا می‌رسد، نمی‌تواند آن را کنار بگذارد، اما با گذشت زمان و پایین آمدن درجه توانایی و قدرت یوکوزونا، وی خود بازنشسته می‌شود.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
فدراسیون بین‌المللی سومو

رویدادهای آماتوری سومو از اوایل قرن بیستم در ژاپن و سایر کشورها برگزار گردیده و فدراسیون بین‌المللی سومو که دارای ۸۴ کشور عضو در سطح پنج قاره جهان می‌باشد، شناسایی شده و رسمیت یافته توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC)، شورای المپیک آسیا (OCA)، اتحادیه فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی (SportAccord) بوده و عضو برنامه اصلی بازی‌های مبارزه‌ای (Combat Games) و بازی‌های جهانی (World Games) می‌باشد.

هرچند در حال حاضر تعدادی غیر ژاپنی نیز در رقابت‌های سومو هستند اما برای ورود به این رقابت‌ها دانستن زبان ژاپنی به طور کامل و نیز آداب و رسوم ژاپنی الزامی است و حتی باید نامی ژاپنی برای خود انتخاب کرد. در رده قهرمانی درآمد این ورزشکاران شگفت انگیز است.

بالا