• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

قوانین و آموزش هاکی روی یخ

• نویسنده موضوع Diyar♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 676
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
قوانین و آموزش جامع بازی هاکی روی یخ
در این مطلب میخواهیم مفاهیم و قوانین کلی ورزش هاکی رو یخ یا به اصطلاح آیس هاکی را بصورت جامع و کامل بیاموزیم تا درک بهتری از این بازی برای پیش بینی روی این رشته ورزشی داشته تا همیشه وینر باشیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Diyar♡

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
بخش اول : تجهیزات
سطح یخی مناسب بازی: هاکی روی یخ در زمینی یخی سفید رنگ که به آن پیست (Rink) می‌گویند، بازی می‌شود. این زمین باید کیفیت لازم در چارچوب قوانین مربوط به آن مسابقات را تأمین کند. سطح یخی باید توسط آب و مواد شیمیایی با کیفیت ثابت در تمام سطح و با سیستم یخ‌زنی مناسب با شرایط دما و چگالی ثابت آماده شود.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
برای مسابقات سطح بالا ابعاد توصیه شده برای پیست ۶۰ متر طول و ۲۵ تا ۳۰ متر عرض است. کرنرهای پیست باید یک کمان دایره‌ای شکل با شعاع ۷ تا ۸/۵ متر باشد. پیست باید در یک فضای محصور شده توسط دیوارک‌ها قرار داده شده باشد. زمین به سه قسمت مساوی با دو خط آبی رنگ و دو قسمت مساوی با یک خط قرمز رنگ تقسیم می‌شود.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
*منطقه شروع (Face-off Spot)* زمین دارای چهار منطقه شروع (دو عدد در زمین هر تیم) و یک منطقه شروع در وسط زمین است. داور در این مرحله توپ را بین دو بازیکن می‌اندازد.

نیمکت بازیکن‌ها: علیرغم اینکه نیمکت بازیکنان جزیی از سطح یخ نیست اما جزیی از پیست مسابقه به حساب می‌آید و شامل تمام قوانین می‌شود و فقط افرادی که لباس مسابقه را به تن داشته و حداکثر ۸ تن از کادر تیم می‌توانند در آن مکان حضور داشته ‌باشند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
جعبه جریمه ( Penalty Box) یک جعبه جریمه برای هر تیم که در یکی از طرفین نیمکت امتیاز نگهدار قرار می‌گیرد، تعبیه شده است. جعبه مربوط به هر تیم باید دارای شرایط یکسان باشد.

اجسام روی یخ: سطح یخی فقط مختص بازیکن و مسئولین روی یخ است. وجود هرگونه شی بر روی یخ که مستقیماً به تجهیزات و توپ بازی ارتباط نداشته باشد، اکیداً ممنوع است.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
شیشه محافظ: ورقه‌هایی از ج*ن*س پلکسی‌گلس یا سایر مواد آکریلیک دیگر که ۱۲ تا ۱۵ میلیمتر ضخامت دارند و با دوام بالا و از دو طرف شفاف هستند باید بالای دیوارک‌ها نصب شده باشد.

پدهای بازو:بازیکن باید یک محافظ پوشش بیرونی نرم از لاستیک اسفنجی یا مواد مشابه با ضخامت حداقل ۱/۲۷ سانتی‌متر داشته باشد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
محافظ صورت و د*ه*ان: سه نوع مجاز محافظ که می‌تواند به کلاه ایمنی بازیکن‌ها وصل شود: کیج، ویزور و ویزور کامل. ویزور به کلاه ایمنی متصل شده و باید تا حدی که چشم و بینی را به طور کامل پوشش دهد، امتداد پیدا کند.

دستکش:بازیکن باید دستکشی داشته باشد که دست و بازوها را به شکل مناسب پوشش دهد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
کلاه ایمنی:قبل از شروع بازی و بعد از آن باید کلاه ایمنی حتماً بر روی سر باشد.

بخش دوم : اصطلاحات و قوانین بازی هاکی روی یخ
گروه سنی: مربوط به شرایط سنی یک بازیکن در یک فصل بازی است.

نیمه مهاجم / نیمه مدافع:تقسیم زمین‌بازی به دو نیمه کاملاً مساوی که به کمک یک خط قرمز رنگ در وسط جدا شده‌اند. تیمی که به تور دروازه خود نزدیکتر باشد مدافع و تیمی که از دروازه خودی دورتر باشد تیم مهاجم نامیده می‌شود.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
خطای آیسینگ(Icing) زمانی رخ می‌دهد که بازیکن توپ را خودش حمل‌ نکند و آن را به جلو پرتاب کند یا به یک‌سوم زمین خودی بفرستد. این خطا از کسل‌کننده شدن بازی جلوگیری می‌کند.

خطای آفساید: بازیکن مجاز نیست زودتر از توپ یا بازیکن حریف از خط یک‌سوم تیم حریف عبور کند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
بخش سوم: نحوه بازی و قوانین بازی هاکی روی یخ
بازی شامل سه تایم بیست دقیقه‌ای به همراه وقت اضافه و ضربات پنالتی (در صورت لزوم) است.

هر تیم شامل ۶ بازیکن است که معمولاً سه فوروارد، دو مدافع و یک دروازه‌بان دارد. تعداد کل بازیکن‌ها با احتساب افرادی که بر روی نیمکت ذخیره نشستند ۲۰ نفر است.

بازی دارای حداقل سه داور است.

اگر بازیکنی مرتکب خطا شود، بر حسب شدت خطا به مدت ۲ دقیقه، ۵ دقیقه و بعضاً ۱۰ دقیقه از زمین بازی اخراج می‌شود و این یک موقعیت منفعت‌آمیز برای تیم دیگر است که به آن اصطلاحاً «پاور پلی» (Power Play) می‌گویند. در بازه‌های جریمه دو دقیقه‌ای، اگر تیمی که در موقعیت منفعت از این جریمه است، گلی به ثمر برساند، بازه جریمه زودتر به پایان می‌رسد؛ اما این قانون شامل جریمه‌های ۵ و ۱۰ دقیقه‌ای نمی‌شود.

بالا