• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت سرطان پو*ست در کمین همه

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 596
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
سرطان پو*ست -رشد غیرطبیعی سلول های پوستی- غالباً در پو*ست هایی که در معرض تابش آفتاب قرار گرفته اند مشاهده می شود. با این وجود، این سرطان ممکن است در نواحی ای از پو*ست شما به وجود بیاید که به طور معمول در معرض آفتاب قرار نمی گیرند.

سه مدل اصلی سرطان پو*ست وجود دارد- کارسینومای سلول های قاعده ای، کارسینومای سلول های سنگ فرشی و ملانوما

ریسک ابتلا به سرطان پو*ست با کاهش تماس با اشعه ماورای بنفش (UV) کاهش می یابد. بررسی پو*ست به منظور یافتن تغییرات مشکوک، به تشخیص سرطان پو*ست در مراحل اولیه بیماری کمک می-کند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
انواع سرطان های پو*ست
  • کارسینومای سلول های قاعده ای
  • ملانوما
  • سرطان پو*ست غیرملانوما
  • کارسینومای سلول های سنگ فرشی پو*ست

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه های سرطان پو*ست
سرطان پو*ست در درجه اول در مناطقی از پو*ست که در معرض تابش آفتاب قرار دارند (مانند پو*ست سر، صورت، ل*ب ها، گوش ها، گر*دن، قفسة س*ی*نه، بازوها و دست ها و پاهای خانم ها) بروز پیدا می کند. با این وجود این سرطان ممکن است در مناطقی که بندرت در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرند نیز مشاهده شود- کف دست، زیر ناخن های دست یا پا .

تمامی افراد، از جمله افرادی با پو*ست های تیره رنگ، صرف نظر از رنگ پوستشان ممکن است به سرطان پو*ست مبتلا شوند. احتمال بروز ملانوما در مناطقی که به طور معمول در معرض آفتاب قرار نمی-گیرند (مانند کف دست و پا)، در افرادی با رنگ پو*ست تیره بیشتر است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه های کارسینومای سلول های قاعده ای
کارسینومای سلول های قاعده ای معمولاً در نقاطی از ب*دن که بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرند (به عنوان مثال گر*دن یا صورت) مشاهده می شود.

کارسینومای سلول های قاعده ای ممکن است به صورت:

• برجستگی هایی مروارید شکل یا موم مانند باشد
  • ضایعه ای صاف، قهوه ای یا گوشتی رنگ، یا مشابه زخم باشد
  • زخمی همراه با خون ریزی یا پوسته پوسته شده باشد که پس از بهبود، مجدداً ظاهر می شود

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه های کارسینومای سلول های سنگ فرشی
بیشتر اوقات، کارسینومای سلول های سنگ فرشی، در نقاطی از ب*دن که بیشتر در معرض آفتاب قرار گرفته اند، مانند صورت، گوش ها و دست ها مشاهده می شود. احتمال بروز کارسینومای سلول های سنگ-فرشی در مناطقی که به طور معمول در معرض آفتاب قرار نمی گیرند (مانند کف دست و پا)، در افرادی با رنگ پو*ست تیره، بیشتر است.

کارسینومای سلول های سنگ فرشی ممکن است به اشکال زیر مشاهده شود:

• برآمدگی سفت و قرمز رنگ
  • ضایعه ای صاف با سطحی پوسته پوسته شده و کبره بسته

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه های ملانوما
ملانوما ممکن است در هر قسمتی از ب*دن، از جمله در خال سرطانی تشکیل شده یا روی پو*ست طبیعی گسترش یابد. ملانوما در مردان معمولاً روی صورت یا تن و در خانم ها، معمولاً در قسمت های تحتانی پا بروز می یابد. ملانوما ممکن است در هر دو ج*ن*س مذکر و مونث، در نواحی ای که در معرض آفتاب قرار نمی گیرند نیز ظاهر شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
هر فردی با هر رنگ پوستی ممکن است به ملانوما مبتلا شود. ملانوما در پو*ست های تیره تر معمولاً در کف دست یا پا، و یا زیر ناخن ها به وجود می آید.

نشانه های ملانوما عبارت اند از:

• وجود یک نقطه بزرگ قهوه ای رنگ، حاوی لکه های تیره تر
  • تغییر رنگ یا اندازه خال و یا وجود خونریزی
  • وجود یک ضایعة کوچک با مرزی نامنظم و بخش هایی به رنگ قرمز، صورتی، سفید، آبی یا کبود وجود ضایعه ای دردناک، همراه با خارش یا سوزش
  • وجود ضایعات تیره رنگ در نوک انگشتان یا کف دست و پا، یا روی غشای مخاطی د*ه*ان، بینی، واژن یا مقعد

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه های کمتر متداول سرطان پو*ست
دیگر انواع کمتر شناخته شده سرطان پو*ست عبارت اند از:

• سارکوم کاپوسی: این بیماری، فرم نادری از سرطان پو*ست است که در رگ های خونی پو*ست گسترش یافته و منجر به ایجاد لکه هایی بنفش یا قرمز رنگ بر روی پو*ست یا غشاهای مخاطی می شود. سارکوم کاپوسی عمدتاً در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، مانند افراد مبتلا به ایدز، یا بیمارانی که از داروهای سرکوب کنندة سیستم ایمنی استفاده می کنند (مانند افرادی که پیوند عضو داشته اند) دیده می شود. دیگر افرادی که در خطر ابتلا به سارکوم کاپوسی هستند عبارت اند از مردان جوان ساکن آفریقا، افراد کهن سال ایتالیایی، و یا نژاد یهودیان اروپای شرقی.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • کارسینوم سلول مرکل: کارسینوم سلول مرکل منجر به ایجاد برآمدگی هایی سفت و صیغلی روی پو*ست یا دقیقاً زیر پو*ست و در فولیکول های مو می شود. کارسینوم سلول مرکل اغلب در سر، گر*دن و تنه قابل مشاهده است.
  • کارسینوم غدد سباسه: این سرطان غیرمعمول و تهاجمی، در غدد چربی پو*ست به وجود می آید. کارسینوم غدد سباسه- که اغلب به صورت برجستگی هایی سفت و بدون درد ظاهر می شوند- می تواند در هرکجا به وجود بیاید، اما معمولاً در پلک ها مشاهده شده و اغلب با دیگر مشکلات پلکی اشتباه گرفته می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
دلایل ایجاد سرطان پو*ست
سرطان پو*ست در اثر بروز خطا (جهش) در DNA سلول های پوستی رخ می دهد و به این ترتیب باعث رشد کنترل نشدة سلول ها و ایجاد توده ای از سلول های سرطانی می شود.

بالا