• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت چگونه از دندان های خود در برابر گذشت زمان محافظت کنیم؟

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 343
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
به مرور زمان هرچه بر سن شما افزوده می‌شوید و سنتان بالاتر می‌رود، میزان ساییدگی و درگیری روزمره دندان های شما نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. خبر خوب این است که با رعایت بهداشت د*ه*ان و دندان و دنبال کردن توصیه دندانپزشکان، می‌توانید مانع از سایش و خ*را*ب شدن دندان های خود در طول زمان شوید. راه حل ها و پروسه های متنوعی وجود دارد که به پیر شدن و سایش دندان های انسان کمک می‌کنند. بنابراین با رعایت برخی نکات و یا بهرمندی از برخی پروسه های دندانپزشکی علاوه بر حفظ سلامتی دندان های خود، قادر خواهید بود لبخند زیبایی برای خود دست و پا کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
محافظت از دندان در برابر سایش و فرسودگی
درست است که این ساختارها ممکن است در طول زمان دچار سایش شوند، اما بد نیست بدانید دندان های شما به شکل باور نکردنی و عجیبی قوی و مستحکم هستند. اما با این وجود در طول زمان هر ساختار مستحکمی مانند سنگ نیز دچار فرسودگی خواهد شد.

انجام روزانه فعالیت هایی مثل جویدن، آسیاب کردن و گ*از گرفتن مواد غذایی مینای دندان را از بین می برد. انجام این فعالیت ها سطوح و لبه های دندان ها را نیز صاف میکند که یکی دیگر از مشکلات دندان است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
جویدن یخ و سایر مواد غذایی سفت و سخت می‌تواند باعث خراشیده شدن مینای دندان و حتی شکسته شدن دندان ها شود. شاید بتوانید به تنهایی مانع از بدتر شدن خرابی دندان و سایش آن شوید، اما بدون مراجعه به یک دندانپزشک محال است بتوانید از این فرسودگی نجات پیدا کنید.

یکی دیگر از عللی که می‌تواند باعث سایده شدن دندان ها به هم شود، دندان قروچه شبانه است. برای حل این مشکل احتمالا شما نیاز به ویزیت متخصص ارتودنسی دارید و او به شما وسیله ای خواهد داد که مانع از آسیب ناشی از دندان قروچه خواهد شد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
لثه های خود را سالم نگه دارید
مواد مضر و بدشکلی به نام پلاک همیشه روی دندان های شما شکل می گیرد. اگر آن را برطرف نکنید، در دراز مدت می‌تواند باعث بروز درد، تورم و حتی خونریزی در لثه شود. پلاک دندان حتی می‌تواند باعث بروز عفونت‌هایی شود که به استخوان فک نیز سرایت کرده و به آن آسیب وارد می‌کند.

این وضعیت موسوم به پریودنتیت است و توسط دندانپزشک شما درمان خواهد شد. اگر برای مداوای پریودنتیت در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه نکنید، احتمال این می‌رود که به زودی دچار درد و عفونت در لثه و دندان شوید. در صورت بروز عفونت، ممکن است لازم باشد که دندان ها برداشته شده یا کشیده شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بهترین راه برای مراقبت صحیح و سالم نگه داشتن لثه ها، مراقبت خوب از دندان های شما است. روزی دو بار مسواک بزنید و از نخ دندان نیز حتما استفاده کنید. برای معاینه و تمیز کردن حرفه ای دندان ها، مرتباً به دندانپزشک خود مراجعه کنید. و در نهایت اگر سیگار می کشید، آن را ترک کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اجازه ندهید د*ه*ان شما خشک شود
تولید و ترشح بزاق در د*ه*ان به تمیز کردن دندان ها کمک می کند و ساختارهای د*ه*ان را از پوسیدگی محافظت می کند. اما به طور معمول با افزایش سن فضای داخلی د*ه*ان شما تمایل دارد که بیشتر از دوره جوانی خشک شود. یعنی به انداه سال های جوانی رطوبت کافی ندارد زیرا ترشح بزاق کاهش پیدا خواهد کرد.

زمانی که بزاق د*ه*ان کم باشد و فضا رطوبت کافی نداشته باشد روند پوسیدگی دندان های شما نیز افزایش میابد. عوامل مختلفی میتوانند باعث کاهش بزاق و رطوبت د*ه*ان باشند. برای مثال دارو، برخی مواد غذایی و مواد مخدر میتوانند چنین عملکردی داشته و د*ه*ان را خشک کنند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
برای رفع خشکی د*ه*ان سعی کنید که در طول شبانه روز آب زیاد بنوشید. و همیشه د*ه*ان خود را مرطوب نگاه دارید. سعی کنید قبل از بلع برای چند ثانیه آب را در فضای د*ه*ان خود نگه دارید. برای تامین رطوب د*ه*ان میتوانید از آدامس های بدون قند نیز

استفاده کنید. زیرا آن ها باعث ترشح بیشتر بزاق در د*ه*ان می‌شوند. اگر فکر می کنید علت خشک شدن د*ه*ان شما مواد مخدر است حتما با دندانپزشک یا پزشک خود صحبت کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
نسبت به دندان‌های حساس خود مهربان باشید
فرسوده شدن مینای دندان، مشکلات و بیماری های لثه و پوسیدگی دندان ها به مرور زمان و با افزایش سن، همه باعث حساسیت بیشتر دندان‌های شما می‌شوند. دندان های شما ممکن است هنگام نوشیدن چیزی گرم یا سرد یا حتی هنگام دندان قروچه آسیب دیده باشند.

مراقبت خوب از دندان، بهترین را پیشگیری از بروز آسیب های جدی در آینده است. برای اینکه به مرور زمان آسیب جدی به ساختار دندان هایتان وارد نشود مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و مرتباً به دندانپزشک خود مراجعه کنید. در صورت داشتن دندانهای حساس، دندانپزشک شما می تواند به شما در مراقبت و نگهداری از دندان های حساس کمک کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقب اسید باشید
نو*شی*دنی های گ*از دار، مرکبات و بسیاری دیگر از آب میوه ها حاوی مقادیر مشخصی اسید هستند. علاوه بر این مواد، غذاهای قندی و نشاسته ای نیز باعث می شوند که د*ه*ان شما اسیدی شود. یک محیط اسیدی نیز چیزی نیست که مینای دندان تحمل حضور در آن را داشته باشد.

حتی اگر از نو*شی*دنی های حاوی مواد اسیدی مینوشید سعی نکنید آن ها را در د*ه*ان خود بچرخانید. تنها سعی کنید سریع آن ها را قورت دهید.

برای از بین بردن محیط اسیدی در د*ه*ان سعی کنید از لبنیاتی مثل شیر یا ماست مصرف کنید. سعی کنید غذاهای شیرین و نشاسته ای را با وعده های غذایی اصلی خود میل کنید، نه به عنوان میان وعده. زیرا همراه با خوردن غذا ب*دن شما سعی میکند بیشترین مقدار بزاق را ترشح کند. بزاق نیز در تمیز کردن د*ه*ان نقش مهمی بر عهده دارد.

بالا