• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

پزشکی و سلامت پرسش و پاسخ در مورد بیماری ایدز

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 410
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
آیا هر فرد آلوده به HIV مبتلا به ایدز است؟
ویروس HIV مسبب ایدز است و ایدز مرحله نهایی آلودگی با HIV است. باید دانست كه هرفرد آلوده به HIV الزاما مبتلا به ایدز نیست بلكه باید یكسری معیارهای شاخص ایدز را بروز دهد تا بگوییم به ایدز مبتلا شده است.

تنها نیمی از افراد آلوده به HIV درطی 10 سال به سندرم ایدز مبتلا می شوند. این فاصله زمانی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به عوامل زیادی از جمله وضعیت سلامت فرد و عادات بهداشتی وی ارتباط دارد. امروزه به كمك بعضی ازداروها می توان این فاصله را طولانی تر كرد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
چگونه بفهمم اطرافیانم آلوده به HIV هستند یانه؟
هیچ گاه نمی توانید فقط با نگاه به اطرافیانتان به این مورد پی ببرید. هرفرد ظاهرا سالمی را كه درمحل كار، مدرسه، استادیوم ورزشی، خیابان و ... ملاقات می كنید ممكن است بدون آنكه حتی خود آگاه باشد ناقل این ویروس باشد و در حالی كه واقعا سالم به نظر می رسد ویروس را به فرد دیگری منتقل كند.

آزمایشاتی كه بطور معمول برای تشخیص این عفونت بكار می روند براساس جستجوی آنتی بادی های ایجاد شده توسط ب*دن دربرابر HIV است. میزان این آنتی بادی ها دراكثر مردم درطی 3 ماه پس از عفونت قابل شناسایی است (بطور متوسط حدود 25 روز پس از تماس). اما در بعضی موارد ممكن است این زمان به 6 ماه هم برسد. بنابراین درحال حاضر پیشنهاد می شود كه فرد 3 ماه پس از تماس احتمالی برای انجام آزمایش مراجعه كند. نكته بسیارمهمی كه نباید فراموش شود این است كه درطی این 3 ماه نباید خود و دیگران را درمعرض HIV قرار دهید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
آیا HIV ازطریق تماس های اتفاقی منتقل می شود؟
خیر. این ویروس درطی فعالیت های روزمره درمحیط كاری منتقل نمی شود. از جمله :

• تماس های اجتماعی روزمره شامل دست دادن، روبوسی و در آ*غ*و*ش گرفتن دوستان
  • ورزش و كار
  • خوابیدن در یك اتاق و یا نفس كشیدن در هوای مشترك (محیط كار، اتومبیل و ... )
  • ظروف غذا یانوشیدنی مشترك، دستگیره در، استفاده از آب مشترك درشستشو، شنا در استخر مشترك
  • آب د*ه*ان انداختن، عطسه و سرفه
  • عرق ب*دن و اشك
  • گزش پشه یا سایر حشرات

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علائم و نشانه ها و بیماریهای شایع حاصل از آلودگی با HIV چیست؟
علائم و نشانه های شایع آلودگی با HIV عبارتند از:

• عفونت (مغز، خون و دستگاه تناسلی)
  • كاهش شدید وزن
  • عرق شبانه
  • تب و لرز
  • ضایعات مخاط د*ه*ان
  • سردرد
  • اختلال دید
  • احساس خستگی مزمن
  • اسهال
  • جنون

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
کجا می توان برای انجام يک آزمایش HIV مراجعه کرد؟
در ايران به کلینیکهای مثلثی و مراکز انتقال خون مراجعه شود. در بيشتر اين مراکز آزمايش و مشاوره بصورت مجانی و ناشناس (محفوظ نگاه داشتن نام و دريافت يک شماره کد) انجام می شود.

در اروپا و آمريکای شمالی به پزشک خانواده خود مراجعه کرده و درخواست آزمایش HIV کنيد. در صورتی که پزشک٬ شما را به آزمايشگاه فرستاده باشد، در تمامی آزمايشگاه ها، اين تست انجام می گيرد. ضمناً دربسياری از کشورها "به طور مثال اتريش " مراکز امداد ايدز نيز وجود دارد که شما می توانيد با محفوظ نگاه داشتن نام خود و به صورت ناشناس برای انجام اين تست مراجعه کنيد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درصورت انجام چک آپ (checkup) و آزمايشهای صحت مزاج ، آيا آزمايش HIV نيز انجام می گيرد؟
آزمايش ايدز به جز در موارد خاص، جزو آزمايشات متداول پزشکی (جهت checkup) نمی باشد. بنابر اين بايد دقيقاً نام آزمایش HIV در برگه ذکر شود تا آزمايشگاه آن را انجام بدهد. پس در صورتی که تمايل به انجام آرمايش ايدز داريد بايد دقيقاً قضيه را با پزشک خود در ميان بگذاريد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درصورت اهدای خون در سازمان انتقال خون ايران، آيا آزمايش HIV روی آن انجام می گيرد؟ آيا نتيجه آن قابل استفاده و معتبر است؟
بله و نتيجه آن معتبر است.

در سازمان انتقال خون ايران، آزمايشهای خاصی (Western blot و HIV-ELISA) بر روی خون انجام می شود. البته بايد به خاطر داشت که آزمايش اليزا (HIV ELISA) حساسيت و دقت 100% ندارد. درصد دقت تست اليزا در حدود 97.5% است که البته بستگی به روش آزمايش و همين طور شرکت سازمانده کيت متفاوت می باشد. اين بدان معنی است که اين تست تنها 97.5% از مبتلايان را شناسايی می کند، به عبارت ديگر اگر شخصی مبتلا باشد 97.5% احتمال دارد که تست مثبت باشد.

در هر صورت شخصی که جواب آزمايش اليزا مثبت دارد لازم است که با روش وسترن بلات (Western blot) نيز مجدداً چک شود که روش دقيق تری است. آزمايشگاه ها معمولاً قبل از اعلام نتيجه اين کار را انجام می دهند. بنابراين جوابی که بيمار گرفته است در صورتی که مثبت باشد قابل اطمينان است چون چندبار کنترل می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • آیا کودکان هم ایدز می گیرند؟
بله. ضمنا در کودکان آلوده، علائم بیماری ایدز زودتر از بالغین ایجاد می شود و مرگ و میر آنها نیز زیاد است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • آیا آلودگی به ویروس ایدز از طریق شیر مادر آلوده امکان دارد؟
بله. ویروس ایدز در شیر مادر وجود دارد و می تواند از این طریق کودک را آلوده نماید.

بالا