• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

رویداد ☆☆هپی هالووین☆☆

• نویسنده موضوع miss_meli
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 61
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

miss_meli

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
6,452
امتیازها
113
کیف پول من
155
poster_1603788335660.jpg

یه سلام پر انرژی خدمت تک تک تک‌رمانی‌های گل گلاب خودم
حالتون چطوره؟؟
خوبین خوشین سالمتین دماغاتون چاقه؟؟؟؟؟؟؟
لیدیز اند جنتلمننننن
هالووینتون مبارککککککک
همگی دستو جیغ و هورا
خب شاید یسریا ندونن هالووین چه روزیه یکم اطلاعات بدم اول
جشن هالووین یکی از خرافاتی‌ترین و در عین حال، فراگیرترین آیین‌های سنتی در آمریکا و برخی کشورهای غربی دیگر به شمار می‌رود که هر ساله در سی و یکم اکتبر (شب اول نوامبر) برابر با نهم آبان‌ماه برگزار می‌شود.

امروزه مراسم هالووین بیشتر به عنوان فرصتی برای تفریح کردن شناخته می‌شود و گفتن داستان‌های مربوط به ارواح سرگردان چندان در آن جایی ندارد اما پوشیدن لباس‌های عجیب و صورتک‌های ترسناک همچنان جای خود را در این مراسم حفظ کرده است.

یکی از نمادهای این جشن که پس از قرن‌ها به صورت دست‌نخورده باقی‌مانده، استفاده از کدو تنبل است. بسیاری از خانواده‌ها به عنوان بخشی از این مراسم، درون یک کدو تنبل را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و د*ه*ان می‌گذارند و با روشن کردن شمع در داخل آن، جلوه‌ای ترسناک به آن می‌دهند.
خب حالا یکم ببرمتون تو حالو هوای هالووین یکم حالشو ببریییید

6975367_991.jpg
5235322.jpg

بچه ها تا فرداشب هرکی تو این تاپیک چیزی راجب هالووین بنویسه بهش یه مدال جیگول میدیم و یه چیز دیگه
به مناسبت هالووین مراسم قاشق زنی داخل پروفایل دوتا مدیرا و دوتا معاونامون داریم
برید قاشق بزنیدو ازشون هدیه بگیرید ببینم چه میکنیدااااا.

مووووچ رو لپاتون

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : miss_meli

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
سلام وقت بخیر
تاریخچه ی جشن هالووین
تاریخچه‌ی این جشن به 2000 سال قبل باز‌می‌گردد. شبی که به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفت و ریشه در آیین و رسوم ساکنان جزایر بریتانیا از جمله ایرلند دارد. این جشن در حقیقت یک جشن مذهبی است و از قرن نهم میلادی رواج پیدا کرده است. فردای شب هالووین را روز تمام مقدسین نام نهاده‌اند و مسیحیان این روز را جشن می‌گیرند.

راهبانی که این آیین را بنا نهادند، بر این باور بودند که در این شب دروازه‌ی بین دو دنیا گشوده می‌شود و خدای جهان مردگان همراه با ارواح، اجنه و دیوها به روی زمین می‌آید. برای همین در این شب مردم با پوشیدن لباس‌های ترسناک و کوبیدن بر طبل و اشیایی مثل دیگ و بشقاب و ایجاد صدا، سعی می ‌کنند تا دیو و اجنه را فراری دهند.

امضا : MahSana♡

.ATLAS.

مدیر تالار زبان + مدرس نقاشی + مدیر تالار نقد
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
مدرس
منتقد انجمن
نقاش انجمن
تیزریست
کاربر VIP انجمن
طراح آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-24
لایک‌ها
27,327
امتیازها
198
کیف پول من
19,419
امضا : .ATLAS.

miss_zamani

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-05
لایک‌ها
11,803
امتیازها
63
کیف پول من
101
اگه این خارجیا میدونستن ما تو 4 شنبه سوری چه رعب و وحشتی ایجاد میکنیم
کلا هالوین رو میبوسیدن میزاشتن کنار من خودم 5 کار بیت گرفتم که بمبارانه هیروشیمارو باز سازی کنم Sbj)4

امضا : miss_zamani

F A L C O N

معاونت کل + ویراستار نشریه
پرسنل مدیریت
معاونت کل سایت
طراح انجمن
ویراستار انجمن
تایپیست
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
21,866
امتیازها
138
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
76,488
سطح
  1. حرفه‌ای
عجیب ترین رسم ها درگوشه کنار اروپا

مردم آلمان هنوز هم به این معتقدند که مردگان در روز هالووین به دنیا بر می گردند! به همین خاطر هم است که مردم آلمان در روز هالووین چاقوهایشان را پنهان می کنند تا مطمئن شوند که ارواح به خودشان صدمه نمی زنند. شاید هم از این می ترسند که یکی از اقوام از دنیا رفته شان کینه ای نسبت به آن ها داشته باشد و بخواهد با چاقو به آن ها صدمه بزند! به هر حال باور و دلیلشان هر چه که باشد، چاقوهایشان را مخفی می کنند و این کار یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین محسوب می شود.

در شمال اسپانیا 31 اکتبر شب کدو تنبل ها به حساب می آید. در این شب مردم شمال اسپانیا کدو تنبل ها را می تراشند تا به شکل هیولاهای بامزه در آیند، آن ها لباس های جالب هالووینی به تن می کنند، آتش بازی می کنند و ساعتی را هم به رسمی شبیه به قاشق زنی ما ایرانیان اختصاص می دهند. تا اینجای کار هیچ چیز درباره نحوه برگزاری هالووین در شمال اسپانیا عجیب و غریب نیست! چراکه کشورهای دیگر هم هالووین را به همین شکل برگزار می کنند! قسمت عجیب ماجرا در مورد برگزاری هالووین در شمال اسپانیا این است که آن ها یک طلسم عجیب و غریب می خوانند تا در برابر ارواح شیطانی مصون باشند و بعد از آن هم یک نوع نو*شی*دنی را از داخل کدو تنبل ها می خورند تا این طلسم برایشان پایدار شود!

باقلای مردگان نام عجیبی است که به نوعی شیرینی شبیه به باقلا داده اند و ایتالیایی ها آن را در جشن هالووین میل می کنند! داستان خوردن این شیرینی به این باور عجیب باستانی بر می گردد که ارواح مردگان در جایی پر از باقلا مستقر هستند و به همین وسیله هم می توانند ارتباطی بین جهان مردگان و جهان زندگان برقرار کنند. به خاطر همین هم هست که امروزه ایتالیایی شیرینی با شکل و شمایل باقلا درست می کنند و آن را در جشن هالووین میل می کنند تا نشانی باشد از این باور باستانیشان!

رسم شاه بلوط یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین است که هر سال در روز 31 اکبتر در منطقه کاتالونیا اسپانیا برگزار می شود. در این روز مردم کاتالونیا شاه بلوط، سیب زمینی شیرین و کیک های توپی شکل بادامی میل می کنند. جالب است که بدانید انتخاب این نوع غذاها به یک باور سنتی و عجیب و غریب بر می گردد. در گذشته های دور یک سری از افراد در شب هالووین مسئول به صدا درآوردن ناقوس های کلیسا می شدند تا به نوعی ورود مردگان به دنیا را گرامی بدارند. از آن طرف مردم کاتالونیا این نوع غذاهایی که گفته شد را آماده می کردند و به کنار ناقوس کلیسا می آوردند تا ضیافتی برای مردگان در شب هالووین برپا شود!

اگر به دنبال شرکت در یک جشن هالووین ترسناک و واقعی هستید، باید برای یک بار هم که شده در زندگیتان راهی بارسلونا شوید! در بارسلونا هالووین به ترسناک ترین شکل ممکن برگزار می شود. این حقیقت بر هیچ کسی پوشیده نیست که بارسلونا پر از اماکن تاریخی ارواح زده و رازآلود است و هیچ کسی از این حقیقت بی اطلاع نیست که افسانه های ترسناک زیادی در مورد بارسلونا وجود دارد. به همین خاطر هم هست که بارسلونا بهترین میزبان ممکن برای برگزاری یک جشن ترسناک تلقی می شود. در روز 31 اکتبر یک سری از شرکت کنندگان در جشن ارواح به خیابان های بارسلونا می روند و با یک کوله پشتی و یک نقشه و چندین سرنخ در میان اماکن تاریخی بارسلونا به دنبال گذشته وهم آلود بارسلونا می گردند و با چالش های هالووینی مختلفی رو به رو می شوند! آن ها در این میان در رقابت های جالبی مثل ترسناک ترین لباس هالووینی و .... نیز شرکت می کنند. گفته می شود که اصالت این رقابت ترسناک در جشن هالووین به این بر می گردد که در گذشته چند بارسلونایی نترس به دنبال یافتن حقایقی در مورد افسانه های ترسناک بارسلونا بوده اند و به همین خاطر هم هست که امروزه این مسابقه ترسناک در بارسلونا برگزار می شود تا یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین رقم بخورد.

Raha_14

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-06
لایک‌ها
1,966
امتیازها
53
شاخ باش تا با شاخ تر از خودت درست صحبت کنی ضایع نش
کیف پول من
0

rihanden

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-02
لایک‌ها
13,027
امتیازها
93
کیف پول من
874
سلام :;؛( به خدا بگین این گوگل و از ما نگیرهGj7;

اگه این خارجیا میدونستن ما تو چهارشنبه سوری چه رعب و وحشتی ایجاد میکنیم … کلا هالووین رو میبوسیدن و میزاشتن کنار
....
اینم متن x8yg
الانم میرم تو پروف مدیرا قاشق میزنمG€£×8

امضا : rihanden

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • رنگ های غالب در مراسم هالووین
اگر تا به حال از نزدیک شاهد مراسم جش هالووین بوده باشید تا در فیلم ها و تصاویر صح*نه هایی از آن را دیده باشید حتما متوجه شده اید که رنگ های نارنجی و مشکی غالب هستند. این دو رنگ نیز یادگار مراسم سنتی سلتی هاست: رنگ سیاه نشانه مرگ تابستان است و پاییز هم نماد فصل برداشت پاییزی است.
هالووینتون مبارک ???

امضا : MahSana♡

گل سیاه

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-30
لایک‌ها
1,006
امتیازها
63
کیف پول من
332
انسان‌ها از دیر باز پای بند سنت‌ها و آداب و رسومی هستند که پیشینه‌ای تاریخی را برای هر کشور رقم می‌زند، آداب و رسومی که ریشه در فرهنگ و اعتقادات دارد. یکی از این آیین‌ها، جشن هالووین است. امروز به بهانه جشن هالووین، بر آن شدیم که تاریخچه‌‌ی این جشن را هر چند کوتاه با هم مرور کنیم.

هالووین یکی از جشن‌های مذهبی در کشورهای غربی است که مراسم آن در شب 31 اکتبر هر سال برگزار می‌شود و این روز در کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا تعطیل رسمی اعلام شده است تا همه‌ی مردم بتوانند در این جشن شرکت کنند. در این روز مردم لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشند و کودکان برای جمع آوری آجیل و شکلات درب خانه‌ها را می‌کوبند.

تاریخچه‌ی این جشن به 2000 سال قبل باز‌می‌گردد. شبی که به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفت و ریشه در آیین و رسوم ساکنان جزایر بریتانیا از جمله ایرلند دارد. این جشن در حقیقت یک جشن مذهبی است و از قرن نهم میلادی رواج پیدا کرده است. فردای شب هالووین را روز تمام مقدسین نام نهاده‌اند و مسیحیان این روز را جشن می‌گیرند.

راهبانی که این آیین را بنا نهادند، بر این باور بودند که در این شب دروازه‌ی بین دو دنیا گشوده می‌شود و خدای جهان مردگان همراه با ارواح، اجنه و دیوها به روی زمین می‌آید. برای همین در این شب مردم با پوشیدن لباس‌های ترسناک و کوبیدن بر طبل و اشیایی مثل دیگ و بشقاب و ایجاد صدا، سعی می ‌کنند تا دیو و اجنه را فراری دهند.

از دیگر رسوم این شب این است که کدو تنبل تو خالی را برداشته و برای آن د*ه*ان و چشم به صورتی ترسناک در می‌آورند و داخل آن شمعی روشن می‌کنند که به عنوان فانوس شب هالووین معروف است و جک فانوس نامیده می‌شود.

یکی دیگر از اعتقادات این شب این است که اگر کسی عطسه کند حتما باید به او بگویند خداحفظت کند تا مبادا شیطان روح او را تسخیر نماید

ها مو مدال موخوام یالا رد کنین ??
گاشق زدن یعنی چی?
هالووینم مبارررک?????

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا