• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

نحوه‌ی برخورد با کودک کم غذا

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 573
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0

امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
والدین درگیر بدغذایی کودک بخوانند و رعایت کنند

بدغذایی کودکان، مشکل شایع و نگران کننده ای برای والدین است و برخی از کودکان برای این که به اندازه ای کافی غذا بخورند، به کمک والدین نیاز دارند. بد غذا بودن کودک علت های فراوانی دارد ، اما برخی از کودکان از غذا به عنوان ابزاری برای تسلط بر والدین استفاده می کنند.

با توجه به نقش رفتار والدین در شکل گیری عادات غذایی کودک به منظور کاهش مشکل بدغذایی کودکان، توجه به برخی نکات تغذیه ای ضروری است. نکاتی را که والدین در غذا دادن به کودکان بد غذا و کم اشتها باید رعایت کنند را در این بخش آورده ایم.

انجمن رمان نویسی| تک رمان

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
بهترین راه حل برای رفع بد غذایی کودک

حساس نشوید و زیاد توجه نشان ندهید

اگر فرزند شما از غذایی که تا کنون می خورده ناگهانی بدش آمد و از خوردن آن امتناع ورزید ، توجه زیادی نکنید و بگذارید هرچه دوست دارد را بخورد. بعد از اینکه غذا خوردن تمام شد اگر او آن غذا را نخورده بود نیز بدون توجه به او بشقابش را بردارید.

اما اگر صریحا به شما گفت که از لوبیا در غذا خوشش نمی آید، حساس نشوید و دوباره در غذا لوبیا بریزید، اینگونه او می فهمد که علاقه نداشتنش جلب توجه نمی کند و غذایش را می خورد.

نجمن رمان نویسی| تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
سخت گیر نباشید

اگر فرزندتان غذای خاصی را دوست ندارد سخت نگیرید و برای او یک غذای دیگر درست کنید اما موظب باشید که او از این کار شما سوء استفاده نکند . اگر او متوجه شود که این موضوع کانون توجه شما شده، بلافاصله برای تسلط بر شما این کار را ادامه می دهد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
به ترجیجات غذایی کودک اهمیت دهید

اگر دلیل غذا نخوردن کودکتان طعم و مزه غذا نبود و شیوه تهیه غذا بود، آنطور که آنها علاقمند هستند غذا را بپزید مثلا بیشتر کودکان سیب زمینی سرخ کرده را به آب پز ترجیح می دهند و هویج خام را بیشتر از هویچ پخته دوست دارند پس بر حسب میل کودک تان غذا بپزید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
چند نوع غذا نپزید

همیشه برای خانواده تان یک نوع غذا بپزید تا به کودکتان بفهمانید که باید غذای خانواده را میل کند پس هیچگاه به او پیشنهاد چند نوع غذا را ندهید تا از میان آنها یکی را برگزیند زیرا اینگونه آنها خانه را با رستوران اشتباه می گیرند و هر روز از شما انتظار پختن چند نوع غذا را دارند و پیام نادرستی از غذا خوردن دریافت می کنند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
قاطع باشید

اگر فرزند شما غذا نخورد به او جای غذا شکلات و بیسکویت ندهید زیرا او باید بداند که اگر غذایی نخورد، چیز دیگری نمی تواند جای غذا میل کند. اگر او یک وعده غذا نخورد نگران نباشید او با یک وعده غذا نخوردن از گرسنگی نمی میرد و سوءتغذیه نمی گیرد پس با او سازش کنید و او را تا اتمام غذا سرسفره یا میز ننشانید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
الگوی سالم تغذیه را مد نظر داشته باشید

خوردن تنقلات باعث می شود که کودک نتواند به درستی غذا یا میان وعده های مغذی بخورد پس برای آنها تنقلات نخرید و در خانه نگه ندارید. خانواده بهترین الگو و راهنما برای کودکان هستند و کودکان غذاهایی را می خورند که خانواده می خورد پس رژیم غذایی سالم داشته باشید و مواد غذایی مفید میل کنید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
در تهیه غذا سلیقه به خرج دهید

اگر کودکتان بد غذا است باید غذایی را تهیه کنید که برای او جذاب باشد پس غذاهایی با رنگ های متنوع برای او تهیه کنید تا او به خوردن میل بیشتری داشته باشد. شکل غذا نیز بسیار مهم است و کودک را به غذا خوردن ترغیب می کند. بیشتر کودکان دوست دارند غذا را در دست بگیرند و بخورند پس غذاهای به شکل انگشتی، رنگی و جذاب برای آنان مطلوب هستند.

بالا