• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

شورای نقد معرفی ونقد رمان الهه تلنگر ا Elnaz.Hکاربر انجمن تک رمان

• نویسنده موضوع F A L C O N
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 420
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

F A L C O N

معاونت کل + ویراستار نشریه
پرسنل مدیریت
معاونت کل سایت
طراح انجمن
ویراستار انجمن
تایپیست
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
22,038
امتیازها
138
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
76,663
سطح
  1. حرفه‌ای
نام: الهه تلنگر
نویسنده: الناز حقیقی
ژانر: فانتزی، عاشقانه، تراژدی
سبک: سوررئال

خلاصه:
گنـ*ـاه چه کسی بود؟ من تاوان کار چه کسی را پس دادم؟ پدرم؟ مادرم؟ گناهشان چه بود؟ تقصیر چه کسی بود؟ او؟ آری... تقصیر آن زن بود. آن زن لعنتی و... تنها یک تلنگر و جهان من فروپاشید. تلنگری که از کسی خوردم که روزی عشقم بود... چطور توانستی؟ چطور توانستی اینقدر بی‌تفاوت باشی؟ این تلنگر بود که مرا الهه کرد. شاید بپرسی: خوب کجای این بد است؟ الهه بودن بد نیست اما الهه تلنگر بودن خود وحشت است
.

%D8%A7%D9%84%D9%87%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%86%DA%AF%D8%B1.png

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:

MAHTA☽︎

مدیرارشد بازنشسته+نویسنده اختصاصی
نویسنده اختصاصی
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها
12,268
امتیازها
113
کیف پول من
9,253
| به نام نگارنده هستی |
نویسنده گرامی؛ شروع معرفی و نقد رمان‌تان را به شما تبریک می‌گویم.
قبل از هر چیزی تاپیک زیر را مطالعه نمایید:

اطلاعیه? - قوانین درخواست نقد | انجمن تک رمان

نویسندگان عزیز توجه نمایید چنین پیام هایی اسپم محسوب می‌شوند:
_وااای چه رمان زیبایی
_کی تموم میشه پس؟
_اه از شخصیت علی بدم میاد!
و....
در صورت مشاهده از گزینه "گزارش" استفاده کنید.
در صورت مشاهده نقد تند و بی احترامی به مدیریت نقد مراجعه نمایید.
موفق باشید.
مدیریت تیم نقد

امضا : MAHTA☽︎

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
نام رمان: مناسب و عالی

خلاصه: مناسبه؛ اما دوست عزیز خلاصه هر رمان یک کلی گویی راجب داستانه و کسی که قراره خواننده‌ی رمان شما باشه قبل از خوندن داستان به خلاصه‌ی اون مراجعه می‌کنه تا ببینه درباره‌ی چه موضوعی داستان‌سرایی شده.
خلاصه باید اون‌قدر جذاب نوشته شده باشه که خواننده رو مجذوب و مشتاق به خوندن داستان اصلی کنه. شما گلم خلاصه‌ای که نوشتین مناسبه؛ اما بهتر بود که به طور سوالی نوشته نمی‌شد؛ چون منی که خواننده‌ام چیزی از این سوالاتی که در خلاصه نوشتین متوجه نشدم و حتی چیزی از محتوای داستان نیز متوجه نشدم. تا حد امکان اگه تغییر کنه، داستان روند بهتری پیدا می‌کنه و خواننده‌ی بیشتری جذب میشه.
از طرفی دوست خوبم، رعایت علائم نگارشی برای هر رمان نویسی تا حد امکان لازمه و بهتره که حتما تمام علائم نگارشی یک متن رعایت بشه تا علاوه بر درست بودنش، نحوه‌ی خوندن متن نیز صحیح‌تر میشه.

جلد: مناسب

مقدمه: تحسین برانگیزه، بسیار زیبا و جذاب نوشته شده؛ اما دو اشکال داره. یک این‌که اگه علائم نگارشی رعایت بشه خیلی بهتر از قبله و دوم این‌که وقتی چنین متن قشنگی برای مقدمه نوشته شده چرا باید این‌قد کوتاه بیان بشه. دوست خوبم شما با قلم زیبایی که دارین، این امکان رو دارین که مقدمه رو حتی برای یکی دو خط هم بیشتر بنویسین که مطمئنا خواننده‌ی بیشتری جذب میشه.

شروع: شروع داستان به نحوی بد نیست اما متاسفانه تکراریه که شخصیت اصلی داستان وحشت‌زده از خواب بیدار بشه. میتونست بهتر از این نوشته بشه. اما بازم قابل قبول و مناسبه.
رعایت علائم نگارشی هم که به طور کامل رعایت نشده.

سیر داستان: سیر داستان مناسبه؛ اما بهتر بود برای شخصیت دختر داستان یعنی بلونا که این‌قدر زود حوادث مختلفی پیش میاد یه‌کم بیشتر دربارش توضیح داده می‌شد تا خواننده درک بهتری از موقعیت و اون اتفاقی که افتاده داشته باشه و این‌که از موضوعی که هنوز به پایان نرسیده وارد موضوع دیگه‌ای شدین. مثلا مرگ پدر و مادر بلونا در حادثه‌ی جنگ یک اتفاق غیر منتظره بود؛ اما بلونا خیلی زود با این موضوع کنار اومد و بعد از یک یا دو پست وارد یه جریان دیگه و موضوع نحس بودن این دختر بیان شد. بهتر بود بیشتر دربارش توضیح داده می‌شد تا حس واقعیه شخصیتت به خواننده منتقل بشه.
طرز نوشتن متنت از نظر منی که یکی از خواننده‌های داستانت هستم برام جذاب و خاص بود؛ زیرا نه تکراریه و نه کلیشه. بهترین لحن نوشتاری رو برای داستانت انتخاب کردی جانا و بابت این موضوع تبریک میگم.

دیالوگ و مونولوگ: بسیار مناسب و مورد تایید جانا

علامت و اشتباهات نگارشی: بابت این موضوع بگم که تقریبا درست و به‌جا از علائم نگارشی استفاده نشده. کاما یا ویرگول(،) تقریبا درست استفاده شده. نیم فاصله‌ها که اصلا رعایت نشده مثلا خوشحال غلطه و خوش‌حال درسته یا تمامی فعل‌های پایانی باید با نیم‌ فاصله نوشته بشه، مثلا می‌رویم درسته و میرویم اشتباه. یا شنیده شده‌اند درسته و شنیده شدند اشتباه. از نقطه هم به‌جا استفاده شده. از نقطه ویرگول(؛) بسیار کم استفاده شده و در حد امکان انگار به کلی نبود، درصورتی که بعد از کلمات اما و اگر و ولی و ... باید از(؛) استفاده بشه. دو نقطه بعد از کلمات گفت درست و به‌جا استفاده شده. از علامت‌های سوال و تعجب هم گاهی درست بوده و گاهی فراموش شده. جانا درسته که رمان به دست یک ویراستار، ویرایش میشه؛ اما چه بسا بهتره که یک نویسنده برای موفقیت بیشترش، حتما متنی که نوشته رو به درستی بنویسه و هیچ نیازی به ویرایش به‌دست یک ویراستار نداشته باشه.
برای بهبودی علائم نگارشی متن می‌تونین یا با یک ویراستار مشورت کنین یا خودتون روی علائم مطالعه داشته باشین.

توصیفات شخصیت: نسبتا مناسبه؛ اما توصیف تمام شخصیت‌ها فراموش شده مثلا پدر و مادر بلونا، پدر لوسیفر که شخصیت‌های مهمی در داستان هستند. بهتره که اوایل داستان توصیفات مربوط به هر شخصیت گفته بشه تا در ادامه خواننده‌ی عزیز بهتر بتونه شخصیت مورد نظر رو در ذهنش تصور کنه و یه جورایی داستان براش باور پذیرتر میشه.

توصیفات صح*نه: بسیار مناسب و مورد تایید. هر مکانی که نام‌برده شد در زمان مناسب توصیف شده و این نکته‌ی بسیار مثبتی از رمان شماست جانا.

شخصیت پردازی: مناسب، نه زیاد شلوغ شده و نه افراد کمی انتخاب شده. در کل تعداد شخصیت‌ها و جایگاهشون درست و به‌جاست. امیدوارم که در سیر داستان به نحو احسنت از هر شخصیت در جای خود استفاده بشه.

ایده رمان: ایده‌ی مناسبی انتخاب شده و نشاندهنده‌ی قوه‌ی تخیل شماست دوست عزیز. برای بهبودی متن که راجب این ایده‌ی خاص نوشته شده، رعایت کردن مسائلی که گفته شده، می‌باشد و امیدوارم که با تلاش، حتما موفق‌تر از زمان حال هستین.

ژانرهای انتخابی: ژانر‌ها مناسب و طبق آن روال داستان طی شده و مورد تایید.

امضا : ZiBa

F A L C O N

معاونت کل + ویراستار نشریه
پرسنل مدیریت
معاونت کل سایت
طراح انجمن
ویراستار انجمن
تایپیست
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
22,038
امتیازها
138
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
76,663
سطح
  1. حرفه‌ای
سلام
ممنون از نقد زیبات زیباجانDj):
بابت علائم نگارشی واصول ویرایشی باید بگم که من خودم ویراستاربودم وقبل ازاینکه درخواست نقد بدم یک دور کامل ویرایشش کردم اما متاسفانه انجمن دقیقا همون لحظه مشکل پیداکرد وکل ویرایشام پرید ومنم بعدش دیگه نه وقتشو داشتم نه حوصلشو که بخوام دوباره ویرایش کنم وانجمن هم تا چندروز پیش که پرسیدم وامتحان کردم هنوز مشکلش رفع نشده عزیزم که حتی مریم جان وخانم تاجیکی ومهدیه جان هم اطلاع دارن.
برای مقدمه و خلاصه هم چشم یه تغییر توشون ایجاد میکنم واون قسمت هایی که لازمه رو هم تغییر میدمDgjkkkk
خسته نباشی گلمExgvl
ZiBa
Mahdeih_seifollahi

MAHTA☽︎

مدیرارشد بازنشسته+نویسنده اختصاصی
نویسنده اختصاصی
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها