• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

اهمیت طب سوزنی و روش های آن

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 228
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
اهمیت طب سوزنی و روش های آن

طب سوزنی مهمترین شاخه طب سنتی چین بوده که اساس آن فرو کردن سوزن به چاک راه و گذرگاههای ب*دن هست.

بر اساس فلسفه چین باستان در این گذرگاهها انرژی حیات جریان دارد و ت*ح*ریک آنها با سوزن منجر به کاهش و تسکین درد، آرامش اعصاب و درمان بیماری ها می شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
چاکرا به باور آیین هندو به مراکز انرژی در ب*دن انسان گفته می‌شود.

چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد حتی گیاهان. این چاکراها منابع انرژیها به عبارتی شریان‌های حیات می‌باشند.

هفت چاکراه مختلف در ب*دن وجود دارد که محل آنها نزدیک معقد، زیر شکم، زیر معده، بالای قلب، گلو، پیشانی و سر می باشد.

چاکراهای اصلی مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به‌طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آن‌ها انرژی می‌دهند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تأمین می‌کنند.

اگر این نیروگاه‌ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کار کردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.

قطر چاکراهای فرعی یک تا دو اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک، بخش‌های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آن‌ها انرژی می‌دهند.

طب سنتی

چاکراها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می‌کنند و در ورای آن نیز امتداد می‌یابند.

چاکراها از دو طریق غده درون‌ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
انجمن طب سوزنی بریتانیا پس از بررسی پیامدهای درمان سی و چهار هزار بیمار توسط۵۷۴ درمانگر طب سوزنی، با ارائه مقاله‌ای در مجله معتبر «ژورنال بریتانیایی پزشکی» British Medical Journal در ماه سپتامبر ۲۰۰۱ چنین اعلام نمود که طب سوزنی در صورتی که توسط پزشکان آموزش دیده در دوره‌های استاندارد انجام شود، بسیار ایمن و فاقد هرگونه عارضه جدی است.

امروزه به طور گسترده از طب سوزنی به عنوان شاخه ای از طب باستان، در درمان بیماری های صعب العلاج و مزمن استفاده می شود و به علت عوارض کمتری که درمقایسه با طب دارویی و کلاسیک دارد،استفاده از آن در سال های اخیر روند رو به رشد داشته است.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
هر آنچه باید درباره طب‌سوزنی بدانید

هر آنچه باید درباره طب‌سوزنی بدانید

طب سوزنی از روش‌های درمانی جایگزین است. منظور از طب جایگزین اقداماتی است که در حیطه پزشکی متداول و مدرن قرار نمی‌گیرد. تشخیص زمان استفاده از این روش‌ها برای درمان بیمار، تنها به عهده پزشک است. طب سوزنی از اصلی‌ترین طب‌های سنتی چین است. در این روش، درمانگر با وارد کردن سوزن‌هاى نازک و استريل در ب*دن، سيستم شفادهنده و درمان كننده ب*دن را تحريک مى‌كند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
طب سوزنی چیست ؟

در طب چینی اعتقاد بر این است که انرژی های ب*دن که با اصطلاح انرژی "چی" شناخته می شود ترکیبی از دو انرژی یین و یانگ است. زمانی که تعادل انرژی های ب*دن برهم خورده شود، بیماری های بدنی ایجاد می شوند. بنابراین هدف اصلی از انجام طب سوزنی به تعادل رساندن انرژی های ب*دن می باشد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
کاربرد طب سوزنی

یکی از سوالاتی که در مورد روش استفاده از طب سوزنی مطرح می گردد این است که طب سوزنی چه بیماریهایی را درمان می کند؟ اين روش می‌تواند در درمان برخى اختلالات مثل كمردرد، گر*دن درد، اضطراب، افسردگى و تهوع مؤثر باشد. باید توجه داشت که در صورت استفاده از سوزن‌های آلوده، خطرات بسیاری مثل هپاتیت و ایدز بیمار را تهدید می‌کند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
مراقبت های بعد از طب سوزنی

این روش، جزو کم عارضه ترین موارد درمانی می باشند اما توجه به برخی نکات می توانند اثر بخشی این روش را دو چندان کنند. تعدادی از نکات مانند:

استفاده از مواد غذایی مناسب و مغذی

فعالیت های بدنی و ورزش های سبک

ماساژ درمانی

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
آیا طب سوزنی عوارض دارد؟

همراه با هر روش درمانی، طب سوزنی نیز می تواند با عوارض ناچیزی همراه باشد البته این عوارض بیشتر مربوط به خطای انسانی در انجام دادن این روش می باشد و به خودی خود نمی توان عوارض چندانی را به آن نسبت داد. هپاتیت ویروسی و عفونت های باکتریایی ناشی از استفاده از سوزن های آلوده ممکن است به وجود بیاید. احتمال خونریزی و ک*بودی در محل ورود سوزن ها وجود دارد بنابراین توصیه می شود افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند بهتر است از انجام طب سوزنی خودداری نمایند. احتمال زایمان زودرس در حین انجام این روش وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

بالا