• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

درمان و تشخیص بیماری گال

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 184
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
درمان و تشخیص بیماری گال

گال نوعی بیماری مسری خارش دار بوده که توسط نوعی انگل مایت (هیرو) به نام اسکیبی ایجاد میشود. این انگل اندازه ای کوچک داشته و حدودا در حد یک چهارم تا یک سوم میلی متر می باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
این انگل در شرایط بیماری زا در طول ضخامت لایه درم پو*ست زندگی میکنند. اپیدرم سطحی ترین لایه پو*ست می باشد. در درگیری و عفونت های پوستی ناشی از این انگل، تونل هایی درضخامت پو*ست ایجاد کرده و در داخل آنها حرکت میکنند. طول عمر مایت در پو*ست انسان، حدود ده روز و در طی این مدت به طور متوسط به طور میانگین روزانه حدود صد تخم گذاشته که در نهایت بالغ می شوند. دفع مدفوع این انگل در پو*ست، سبب ت*ح*ریک پوستی و ایجاد واکنش های آلرژیک و التهاب می شوند‌.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
ابتلا به بیماری گال

ابتلا به بیماری گال به سن خاصی محدود نمیشود و کلیه افراد در هر سنی که باشند، می توانند به آن مبتلا شوند. شواهد بالینی نشان می دهد که میزان ابتلا در هر دو ج*ن*س مذکر و مونث به یک میزان بوده و تفاوتی در شیوع این بیماری در مردان و زنان وجود ندارد. ابتلا به بیماری گال ارتباط مستقیم با رعایت سطح بهداشت دارد. این بیماری به طور شایع می تواند در افراد بی خانمانی که بهداشت فردی مناسبی ندارند، دیده بشود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
عامل بیماری گال

عامل بیماری گال توانایی پرش و پرواز ندارد و از طریق تماس مستقیم پو*ست میتواند منتقل شود. قدرت سرایت بیماری بسیار بالا هست و این احتمال انتقال در مراکز شلوغ نظیر مراکز توانبخشی سالمندان، مهد کودک ها و سربازخانه ها و...بالا می باشد. تونل هایی که عامل این بیماری در پو*ست ایجاد میکند سبب بر آمدگی های قرمز رنگ به طول حدود یک سانتی متر در سطح پو*ست می شوند. شکل ظاهری این ضایعات از نزدیک نمای مارپیچ دارد

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
مکان شایع ضایعات بیماری گال

مکان شایع ضایعات بیماری گال در بزرگسالان، در چین های پوستی شامل زیر بقل، چین های پوستی و..می باشد.مچ دست ها، ساعد و...از دیگر مکان های شایع ایجاد ضایعات پوستی می باشد. در کودکان مکان های شایع متفاوت از بزرگسالان بوده و بیشتر در نواحی کف دست و پا دیده میشود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
شایعترین علامت بیماران گال

شایعترین علامت بیماران خارش مزمن می باشد. گاهی اوقات شدت خارش ها در حدی هست که با امور روزانه فرد تداخل ایجاد کرده و او را شبها نیز از خواب بیدار می کند. خارش این بیماران معمولا شروع حاد ندارد و بیمار اظهار دارد که روزهاست خارش و علائم پوستی دارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
تشخیص بیماری گال

تشخیص بیماری از روی علائم بالینی و شکل ظاهری ضایعات پوستی می باشد. در مواردی که تشخیص از روی بالین بیمار قابل شناسایی نباشد، انجام نمونه برداری پوستی و بررسی وجود انگل انجام می شود. درمان انتخابی در این بیماری، استفاده از ترکیبات ضد انگل موضعی مانند پرمترین و لیندان، می باشد.

بالا