• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

علائم و درمان سرطان پو*ست

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 24
  • بازدیدها 634
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
  • ضد آفتاب را بمالید و هر دوساعت مجدداً استفاده کنید اگر زیاد شنا می کنید یا در حال تعریق هستید. مقدار زیادی کرم ضد آفتاب را بر روی تمام پوستهای در معرض از جمله ل*ب ، ل*ب های گوش و پشت گوش و گر*دن خود استفاده کنید.

• لباس محافظ بپوشید. ضد آفتاب محافظت کاملی در برابر اشعه ماوراء بنفش نمی کند. بنابراین پو*ست خود را با لباس های تیره و محکم و بافته ای بپوشانید که بازوها و پاها را می پوشاند و یک کلاه پهن و پهن ، که محافظت بیشتردارد استفاده کنید.

تشخیص

تشخیص با نمونه برداری از پو*ست انجام می شود و برای درمان بر اساس مرحله بیماری از انواع جراحی استفاده می شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
چه عواملی باعث سرطان پو*ست می شود؟

چه عواملی باعث سرطان پوست می شود؟

تغییرات غیرطبیعی سلول در لایه بیرونی پو*ست، جزء شایعترین سرطانها در جهان است. این بیماری معمولاً قابل درمان است، اما این بیماری یک نگرانی عمده برای سلامتی است زیرا افراد زیادی را درگیر می کند. حداقل نیمی از افراد مسن بالای 65 سال مبتلا به یک نوع سرطان پو*ست می شوند. بیشتر آنها را میتوان با محافظت پو*ست در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش پیشگیری کرد. هر تومور بدخیم پوستی به مرور زمان بر روی سطح پو*ست ظاهر می شود. این باعث می شود که این تنها نوع سرطان باشد که تقریباً در مراحل اولیه قابل درمان تشخیص داده می شود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
انواع سرطان پو*ست

سرطان های پو*ست در دو دسته اصلی قرار می گیرند: ملانوما و غیرملانوم. شایع ترین سرطان های پوستی، سرطان سلول بازال و سرطان سلول سنگفرشی، غیر ملانوم هستند و به ندرت تهدید کننده زندگی هستند. به آرامی رشد می کنند، به ندرت در ورای پو*ست پخش می شوند، به راحتی پیدا می شوند و معمولاً درمان می شوند. سرطان سلول بازال که تقریباً 3تا از هر 4 سرطان پو*ست را تشکیل می دهد کمترین رشد را دارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
سرطان سلول سنگفرشی تا حدودی تهاجمی تر است و تمایل بیشتری به پخش شدن دارد. یک سرطان غیرملانوم نادر، سارکوم کاپوسی است که به دلیل رشد توده بنفش رنگ آن قابل توجه است. این حالت به دلیل سیستم ایمنی ضعیف است و می تواند جدی باشد. افراد مبتلا به ایدز و سالمندان بیشتر به آن مبتلا می شوند. برخی از توده های غیر سرطانی پو*ست می توانند سرطانی شوند. رایج ترین آنها کراتوزهای اکتینیک هستند، لکه های پوسته پوسته و مایل به قرمز روی پو*ست در معرض آفتاب قرار گرفته که ممکن است خراشیده شود اما دوباره رشد کند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
چه عواملی باعث سرطان پو*ست می شود؟

ملانوما یک نوع سرطان پو*ست نادر ولی تهاجمی است. توده ملانوما از سلولهایی تشکیل می شود که رنگ پو*ست شما را می سازند که به آن ملانین گفته می شود. اما اکثر سرطان های پو*ست غیر ملانوما هستند. سرطان پو*ست زمانی تشکیل می شود که رشد یکی از سه نوع سلول پو*ست به صورت غیر قابل کنترل زیاد شود. در این صورت از طریق سیستم لنفاوی امکان متاستاز به سایر نقاط ب*دن نیز وجود دارد. بیشترین علت ابتلا به سرطان پو*ست قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش است. هنگامی که از پو*ست خود در برابر اشعه UV حاصل نور آفتاب یا تختهای برنزه کننده محافظت نمی کنید امکان دارد DNA پو*ست شما آسیب ببیند. در صورتی که DNA تغییر یابد، نمی تواند رشد سلولهای پوستی را به درستی کنترل کند و منجر به سرطان میشود. بعضی موارد می تواند شانس شما را برای ابتلا بالا ببرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
افراد در معرض خطر چه کسانی هستند؟

سرطان پو*ست ملانوما و غیرملانوم علل زیادی دارد که برخی از آنها را می توانید کنترل کنید، اما برخی دیگر را نمی توانید. این عوامل شامل:

آفتاب سوختگی:

اگر سابقه آفتاب سوختگی دارید یا زمان زیادی را در آفتاب سپری کرده اید، احتمال ابتلا به سرطان های ملانوما و غیرملانومای پو*ست بالا می رود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
پو*ست، چشم و موهای روشن:

هرچه رنگدانه کمتری در پو*ست شما باشد کمتر می تواند از سلولهای شما در برابر اشعه خطرناک UVمحافظت می کند. در صورت تیره بودن پو*ست شما سرطان غیرملانوما نادر است، اما با این وجود امکان ابتلا به ملانوم وجود دارد.

محل:

اگر در آب و هوای گرم و یا در ارتفاعات زیاد زندگی می کنید، در معرض مقادیر بیشتری از اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار دارید که می تواند شانس ملانوم شما را بالا ببرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
با گذشت زمان، اشعه ماوراء بنفش بیشتر و بیشتر به شما آسیب می رساند. اکثر غیرملانوماها در بزرگسالان 50 ساله و بالاتر دیده می شود.

مردان بیشتر از زنان به سرطان پوستی غیر ملانوم مبتلامی شوند. با این حال، زنان زیر 50 سال بیشتر از مردان همسنشان به ملانوما مبتلا می شوند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
قرار گرفتن در معرض سموم:

کار با مواد شیمیایی مانند آرسنیک و قرار گرفتن در معرض تشعشعات، می تواند به سلولهای پوستی آسیب برساند و احتمال ابتلا به سرطان پو*ست را افزایش دهد.

داشتن خال:

هرچه خال بیشتری داشته باشید احتمال ابتلا به ملانوما بیشتر است.

یک سیستم ایمنی ضعیف:

اگر سیستم ایمنی ب*دن شما ضعیف شود، ب*دن شما نمی تواند با سرطان مبارزه کند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,737
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
717
سرطان پوست چیست؟

این بیماری یکی از سرطان های رایج در آمریکا می باشد. پو*ست از چندین لایه تشکیل یافته است که بیشتر سرطان های پو*ست، لایه خارجی پو*ست یا اپیدرم را تحت تاثیر قرار می دهند.

بالا