• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

متافیزیک " دقت ما در ارزیابی وقایع تا چه حد است؟ ادراک و عینیت "

• نویسنده موضوع Lucifer
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 441
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
اگر شما نیز در روابط خود با دیگران مسئله دارید، قبل از قضاوت کردن، یک بار دیگر ادراک های خود را مورد ارزیابی قرار داده و شواهد عینی را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید. بی تردید آزمون واقعیت یکی از راهبردهای اساسی در عینیت بخشی به ادراک ها است. بنابراین زمانی که احساس می کنید نسبت به موضوعی شک و شبهه ای وجود دارد، حداقل کاری که می توان کرد این است که از افراد سوال کنید. بدون تردید بسیاری از ما می توانیم یاد بگیریم که شاهدان بهتری برای وقایع روزمره باشیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
هر چند پاسخ به این سوال که «چگونه می توان شاهد عینی بهتر بود» ساده نیست اما از دیدگاه انسان گراها این پاسخ را می توان تحت عنوان ادراک هشیارانه یا آگاهی ادراکی داد. از دیدگاه آبراهام مازلو بعضی از افراد نسبت به دیگران از ادراک بهتری برخوردار هستند. به عبارت دیگر بعضی از افراد در درک مسائل بهتر از دیگران عمل می کنند.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
مازلو این طبقه از افراد را تحت عنوان افراد سالم معرفی کرده است. آن ها افرادی سرزنده، باز و بی تعصب، هشیار و آگاه، و سلیم العقل هستند. مازلو دریافت که سبک ادراک آن ها با غوطه ور شدن در زمان حال، رهایی از گزینش، عدم انتقاد وقضاوت کردن، دنباله روی از شهودات قلبی و یک تسلیم کلی در برابر تجربه، ازدیگران متفاوت می شود. در پایان می توان به منظور افزایش صحت و قطعیت ادراک های خود ایده های زیر را به کار برد:

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۱) به خاطر داشته باشید که ادراک، بازسازی واقعیت است، یاد بگیرید که به طور منظم ادراک خود را از واقعیت مورد سنجش قرار داده و زیر سوال ببرید.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۲) عادت های ادراکی خود را کنار گذاشته و در عادت هایتان مداخله کنید. هر روز سعی کنید شیوه جدیدی را در نگاه کردن به اطرافیان تجربه کنید.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۳) سطوح تطبیق خود را تغییر داده و چارچوب های جدیدی برای ارجاعات و تجربیات خود پیدا کنید. دراین جا حوزه احتمالا ت را باید وسعت ببخشید.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۴) از آمایه های ادراکی آگاه باشید. آمایه ها، آمادگی های ادراکی ما هستند برای دسته بندی افراد و اشیا به گونه ای خاص. همیشه این خطر وجود دارد که آمادگی های ادراکی ما واقعیت ها را مطابق انتظاراتمان تحریف کنند. سعی کنید مردم واشیا را به عنوان چیزهای منحصر به فردی که یک بار خلق می گردند مشاهده کنید.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۵ ) از شیوه هایی که توسط آن ها انگیزه ها و احساسات شما می تواند ادراک هایتان را متاثر سازند آگاه باشید. بی تردید همه ما تحت تاثیر احساسات و علا ئق خود هستیم اما از دام های آن ها آگاه باشید. به طور فعالا نه ای می بایست تلا ش کرد تا دنیا را از چشم و دریچه نگاه دیگران دید. آشنایی و آگاهی از دیدگاه دیگران به ویژه در نزاع ها و کشمکش ها، منجر به بهبودی و روابط مستحکم تر شده و شناخت عمیق تری از دیگران به وجود می آورد.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۶ ) عادت به ارزیابی واقعیت را در خود بپرورانید. فعالا نه در جستجوی شواهد و اطلا عات بیشتری برای بررسی عقاید، افکار و ادراک های خود باشید.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
۷) با ابهام پیش نروید. برای رفع ابهام، به دیگران با تمرکز حواس گوش کنید. حالا ت غیر کلا می چهره آنان را با دقت بیشتری مورد توجه قرار دهید. مرتب به دیگران نگاه کنید و عجولا نه تصمیم نگیرید.

بالا