• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مکان های دیدنی جمهوری آذربایجان

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 572
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک ملی Agh Gol
دریاچه Aggol دومین دریاچه بزرگ آذربایجان است. این دریاچه در این پارک ملی قرار دارد. این پارک یکی از مکان‌هایی است که معمولا هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است. خود دریاچه نیز پر از ماهی است. چشم‌اندازهای این پارک بسیار زیبا و دیدنی است. دریاچه‌ای به رنگ سبز و آبی را تصور کنید که با درختان سرسبز و کوستان احاطه شده است.
انجمن رمان نویسی

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دریاچه Goygol
دریاچه Goygol یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های آذربایجان است. نام این دریاچه به معنای دریاچه آبی است. در حدود هزار سال پیش بر اثر یک زمین‌لرزه ایجاد شده است. در این منطقه در مجموع ۱۹ دریاچه کوچک و بزرگ وجود دارد که هشت تای آن‌ها در ارتفاع ۱۵۰۰ متری قرار دارند.

جاهای دیدنی جمهوری آذربایجان

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
گوبوستان
«گوبوستان» از مهم‌ترین جاهای دیدنی آذربایجان است. حکاکی‌های انسانی روی صخره که به عصر نوسنگی باز می‌گردد. این مکان به «استون هنج» آذربایجان معروف است و جزو تعداد معدودی از بازمانده‌های شاخص دوران قبل از تاریخ به‌شمار می‌رود. این نقاشی‌های روی صخره نشان‌دهنده‌ی وجود تمدن پیش از تاریخ در منطقه‌ی آذربایجان است. تعداد این نقاشی‌ها به عدد خارق‌العاده ۶ هزار نزدیک است که چیزی حدود ۵۳۷ هکتار را در بر می‌گیرند!

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک نبران
نبران پارکی آبی است که با باکو ۳ ساعت فاصله دارد. در آن‌جا می‌توانید از استخر، آبشار و فضاهای درجه یک برای تفریح‌هایی مثل رستوران و مراکز تفریحی زیاد، ل*ذت ببرید. در تابستان می‌توانید از آفتاب و هوای بی‌نظیرش هم استفاده کنید و زندگی شبانه را درون آن تجربه کنید.
انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک ملی شیروان
این پارک ملی نیمه بیابانی، در صد کیلومتری از جنوب غربی باکو واقع شده است. اگر می‌خواهید خط ساحلی، شن و حیات وحش را هم‌زمان با هم ببینید، حتما به این پارک سر بزنید. تنوع پوشش گیاهی و جانوری در این پارک ملی، توجه دوستداران طبیعت را جلب می‌کند. بیش از ۲۰۰ گونه پرنده در پارک ملی شیروان زندگی می‌کنند. کلبه‌های جنگلی و کمپ‌هایی برای اقامت شبانه در پارک وجود دارد.

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شهر تاریخی Sheki
این یکی از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی آذربایجان و قدیمی‌ترین سکونتگاه‌ها در منطقه‌ی قفقاز است که قدمتش به ۲ هزار ۵۰۰ سال قبل می‌رسد. شهر «شکی» روی جاده‌ی ابریشم است و تولید ابریشم هم دارد! اگر به شکی بروید با طبیعتی بدون مثال و خانه‌هایی بسیار زیبا مواجه خواهید شد. توصیه ما این‌ است که دیدن قصر «خان‌های شکی» را از دست ندهید. قصری با نقاشی‌های دیواری و پنجره‌های منقوش.

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کوه Goyazan
این کوه فاصله کمی تا منطقه Qazakh در شمال آذربایجان دارد. این کوه ۸۵۷ متر ارتفاع دارد و در پس‌زمینه‌ای مسطح قرار گرفته است. چشم‌انداز زیبای این کوه، سوژه جهانگردان علاقه‌مند به عکاسی است. زیبایی بی‌نظیر کوه باعث شده که نام آن در فهرست زیباترین دیدنی‌های آذربایجان قرار بگیرد.

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
قوبا
قوبا در شمال شرقی آذربایجان قرار دارد و یک مقصد فرهنگی جذاب است. این شهر باستانی کوهستانی، فاصله‌ی کمی تا روستاهای تاریخی دارد. کوهستان‌های صخره‌ای و دره‌های زیبا، این منطقه تاریخی را احاطه کرده است.

انجمن رمان نویسی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شهرستان قبله
این منطقه، ترکیبی جذاب و دیدنی از آثار تاریخی و زیبایی‌های طبیعی است. قدمت مناطق باستانی اطراف آن به ۲۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد. دره‌ها، آبشارها و حتی پیست اسکی آن باعث شده که این منطقه جزو مناطق درطرفدار توریستی در آذربایجان باشد.
انجمن رمان نویسی

بالا