• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

سخنانی از بزرگان درمورد موسیقی

ساعت تک رمان

ثَنـــاء.م

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-25
لایک‌ها
13,050
امتیازها
93
سرزمین خورشیدهایی که از دل خاک طلوع می‌کنند🌻
کیف پول من
1,001
روح الله خالقی

موسیقی از ترکیب فواصل لحن پیدا می شود، به شرط انکه فواصل مختلف طوری مناسب و ملایم طبع دنبال هم واقع گردند، که شنونده را لذتی حاصل اید.(نظری به موسیقی، ج2)

فیثاغورث

موسیقی نشانه ای از نظام و هماهنگی جهانی است و با نواختن موسیقی می توان نظم جهانی را در روان انسان به وجود اورد.

افلاطون

هرگاه روش های موسیقی در نزد قومی دگرگون شود به پیروی از ان، قوم نیز دگرگون می شود.

ابن سینا

در تالیفات موسیقی خود در مباحث گوناگون وارد شده و آنها را مختصر، مفید و با دلا یل منطقی بیان کرده که نتنها به اصول فیزیکی و ریاضی تکیه میکند بلکه دامنه بحث را به فلسفه و علم النفس نیز میکشاند.

دکتر شریعتی

به اعتقاد علی شریعتی موسیقی از وقتی وارد دربار خلفا شد رسالت اصلی خویش را که ایجاد روحیه ی حماسی و جهادی بود به فراموشی سپرد و از جانب ائمه تحریم گردید بنابراین اگر موسیقی بتواند درخدمت مبارزه محرومین علیه زورمندان و طبقات بورژوا درآید نه تنها مذمت نشده بلکه از جانب بزرگان دین نیز مورد تشویق واقع شده است .

سخنان بزرگان در مورد موسیقی
گلوک

موسیقی ابتدا وانتهای زبان است ، همانطور که : احساسات ابتدا وانتهای عقل است . افسانه آغاز و پایان تاریخ است و عشق شروع وختم شعر.

مندلسون

در موسیقی نت ها مانند کلمات معنی مشخصی دارند ولی ترجمه و تفسیر آنها غیر ممکن است.

رلیبوز

موسیقی شاعرانه ترین ، نیرومند ترین و زنده ترین هنرهاست ، باید آزادتر از هنرهای دیگر نیز باشد.

نیکلاویچ سروف

موسیقی به خودی خود پردانه ترین هنر های زیبا بوده ، همه طبیعت را شامل میشود.اگر تنها هنرش بنامیم ، از ارزش آن کاسته خواهد شد.

موسرسگی

گمان میکنم تاثیر موسیقی در هر کس یک وجود ثانوی را بیدار میکند که خیلی عالی تر از هستی معمولی همه روزه است.

برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

تاملن

من سادگی را شعار خود کرده ام موسیقی نباید مانند علوم اسرار آمیز باشد.

سخن بزرگان درباره موسیقی
سن سانس

موسیقی زبان واقعی جهانی است . مو سیقی هنر عقل های گمراه و اسیر نیست بلکه هنر آزاده ترین و فعالترین عقل هاست.موسیقی وسیله ای است برای اتفاق و تفاهم مشترک بین مردم.

ژرمن ریجر

تصور آدمی هرگز در موسیقی گم نمی شود.

انس آدام

هیچ کس به تصویر نقاش اعتماد نمی کند ولی مردم عکس را باور میکنند.

خوان میرو

سعی من بر آن است که رنگ ها را بر بوم همچو کلمات در شعر یا نت در موسیقی بکار گیرم.

هاکسلی

بعد از سکوت در بیان آنچه قابل گفتن نیست هیچ چیز به پای موسیقی نمیرسد.

هانری هانیه

آنجا که سخن باز می ماند موسیقی آغاز می گردد.

هانس آیسلر

کسانی که موسیقی را صرفا برای موسیقی کار می کنند از خود موسیقی نیز چیزی نخواهند فهمید.

نیچه

زندگی بدون موسیقی اشتباهی بیش نیست.

جملات زیبا از بتهوون درباره موسیقی

موسیقی مانند كشوری است كه روح من در آن حركت می كند. در آنجا هر چیز، گلهای زیبا می دهد و هیچ علف هرزه ای در آن نمی روید. اما تعداد كمی از افراد می فهمند كه در هر قطعه از موسیقی چه شوری نهفته است. بتهوون

موسیقی از فكر تراوش می كند و در قلب می نشیند. بتهوون

هنر و دانش، برگزیده ترین و بزرگوارترین انسانها را به هم می پیوندد. بتهوون

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

بالا