• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مجسمه سازی با سنگ

• نویسنده موضوع *Emerald*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 400
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
مجسمه سازی با سنگ

مجسمه سازی با سنگ در زمانهای باستان با استفاده از سنگی بسیار سخت (مانند بازالت یا گرانیت) جهت تراشیدن سنگهایی نرمتر مانند مرمر، مرمریت (ماربل) و تراورتن استفاده می شده است.
بعد از کشف فلزاتی چون آهن و آلیاژهای آهن و اختراع ابزارهایی چون چکشهای فلزی و قلم های آلیاژی گامی بزرگ در هنر سنگ تراشی و فرم دادن تکه های بی شکل سنگ به حجم ها و پیکره ها به وجود آمد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
مجسمه سازی با سنگ یا سنگ تراشی به دوران خیلی قبل بر میگردد و از دیواره های غارها آغاز شده است.

مجسمه های ماقبل تاریخ معمولا اشکالی از انسانها بوده مانند مجسمه ونوس Venus of Willendorf یا مجسمه های بی سر فرهنگ سیکلادیک یونان باستان the Cycladic cultures of

ancient Greece

partinbastan-mojasamesazi-59.jpg

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
بعدها اشکال حیوانات، ترکیبی از انسان و حیوان و یا انتزاعی رواج یافت.

مجسمه سازی کلاسیک

در زمانهای کهن قبل از کشف جریان الکتریسیته و اختراع ابزارهای برقی، تراش سنگ تنها توسط ضربه زدن با چکش بر قلم سنگ تراشی و یا ضربه زدن با تیشه های سنگ تراشی بر روی سطح سنگ صورت میگرفت.

Michelangelo - میکل‌آنژ

به عنوان مثال تمامی آثار هنرمندان معروفی چون میکل آنژ (مایکل آنجلو بناروتی) ، آنتونیو کانو وا ، لورنزو برنینی و غیره تماما توسط نیروی بازو و ابزار سنگ تراشی صورت میگرفت.

بر خلاف ابزارهای تراش چوب که معمولا دارای شکل ها و اندازه های بسیار متنوع هستند، ابزارهای تراش سنگ بسیار محدودتر میباشند.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
دوناتلو

به عنوان مثال طبق اسنادی که وجود دارد میکل آنژ بخش اعظمی از مجسمه ی معروف داوود را با قلم دو دندانه و چکش تراش داده است.

از زمان یونان باستان تاکنون سنگ مرمر Marble مرجع مجسمه سازان سنتی اروپایی بوده است. سنگ مرمر رنگهای مختلفی را دارا میباشد، از سفید تا صورتی و قرمز تا خاکستری و سیاه میباشد.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
میکل آنژ بخش اعظمی از مجسمه ی معروف داوود را با قلم دو دندانه و چکش تراش داده

Michelangelo - میکل‌آنژ

سنگ های آذرین

یکی از با دوام ترین و سخترین انواع سنگها ، سنگ های آذرین هستند که شامل انواع گرانیت، بازالت و دیوریت میباشد.

مجسمه سازی با سنگ گرانیت

در مصر باستان از گرانیت به عنوان بهترین و ماندگارترین نوع سنگ جهت پیکره ها و حتی سازه های بزرگ معماری ( ستون ها و پایه ستون ها و حتی سقف ) استفاده میشده است.

آثار سنگ تراشی در موزه قاهره

آثار بسیار ماندگار و عجیبی از گرانیت در نهایت ظرافت و دقت در موزه قاهره موجود میباشد.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
شگفتی تمامی باستان شناسان و کارشناسان آثار هنری

به عنوان مثال ظرفها و کوزه های گرانیتی در نهایت نازکی و دقت بی نظیر ، شگفتی تمامی باستان شناسان و کارشناسان آثار هنری را بر انگیخته است.

شاید نحوه ی ساخت و تکنیک به وجود آوردن این آثار تا ابد به صورت راز باقی بماند!!

مجسمه سازی با سنگ میتواند با طرح و نقشه ی قبلی که بر روی سطحی مانند کاغذ کشیده شده است، بر روی سنگ به صورت یک یکم اجرا شود و یا به صورت مستقیم ( Direct Carving ) بدون طرح و نقشه به صورت حسی انجام شود.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
پارتین باستان (Partin Bastan)

هنرمندی است که تخصص و علاقه اصلی اش سنگ تراشی و یا مجسمه سازی با سنگ میباشد.

او طیف وسیعی از سنگها را میشناسد و با آنها کار میکند و دائم در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات مجسمه سازی و سنگ تراشی است.

در مجسمه سازی با سنگ، پارتین باستان کار خود را با یک قالب سنگ آغاز می کند و در روند کاستن با قلم و چکش به شکل مورد نظرش می رسد.

حکاکی با سنگ به صورت مستقیم یا به اصطلاح Direct Stone Carving مهمترین و اصلی ترین تکنیک او برای خلق آثارش به صورت اکسپرسیونیسم و یا رئال است.

از نظر او هر سنگ داستانی دارد و کسی که مجسمه ای را خلق می کند و یا سنگی را میتراشد، باید با کار ارتباط عجیبی پیدا کند

وی سایه ها و فرم هایی را در قلب سنگ ایجاد میکند تا چهره و روح روشنی را به بینندگان منتقل کند.

شما میتوانید در یکی از اثرهای ایشان کبوتری که از دل سنگ مرمر یشم اصفهان بیرون آمده و با تمام سختی کار، کبوتری را خلق کرده که از 6 نژاد مختلف است که در آینده بررسی بیشتری از این اثر خواهیم کرد را ببینید.

آموزش مجسمه سازی با سنگ پارتین باستان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
میکلانژ Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni از هنرمندان رنسانس میباشد که ادعا میکرد مدلهایش به او الهام میشود و وظیفه ی او آزاد کردن انسانی میباشد که در درون سنگ پنهان شده است.

در ادامه میتوانید چند اثر مهم از میکلانژ را ببینید.

Pietà, St Peter's Basilica (1498–99)

Moses for the tomb of Pope Julius II

بالا